Grigonis – apie dėkingumą PAO, patirtį CSKA klube ir vaidmenį Atėnuose

2022-07-23 15:09
Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Marius Grigonis jaučiasi labai dėkingas Atėnų „Panathinaikos“ klubui. Lietuviui įstrigus dėl sutarties su Maskvos CSKA, graikai ėmėsi iniciatyvos ir dėl troškimo pasikviesti krepšininką pas save pradėjo derybas.

Grigonio atvejis jau buvo pasiekęs FIBA Arbitražo teismą, kai situacija varė neviltį. „Panathinaikos“ su naujuoju vyr. treneriu Dejanu Radonjičiumi susidomėjo Lietuvos krepšininko paslaugomis ir tapo trečiuoju dalyviu, kurio pastangos sugeneravo išeitį.

„Gazzetta.gr“ skelbia, jog „Panathinaikos“ sumokėjo 350 tūkst. eurų išpirką už Grigonio išlaisvinimą iš CSKA pančių. 

Šį sezoną pelnomi taškai

45%
80,8
Pelno taškų: 80,8
Taiklumas: 44,8%
Vieta lygoje: 4
Geriausias pasiekimas: 100
Blogiausias pasiekimas: 57
Daugiausia pelno: Will Clyburn

Krepšininkas tokias Graikijos grando pastangas itin vertina.

„Panathinaikos“ man labai padėjo išspręsti mano problemą ir labai džiaugiuosi, jog žaisiu „Panathinaikos“ ir OAKA arenoje, – tinklalapiui „Gazzetta.gr“ kalbėjo Grigonis. – Mano socialinius tinklus užplūdo galybė žinučių ir dobilo piktogramų.“

Šviežiai prie „Panathinaikos“ prisijungęs Grigonis atskleidė apie užsimezgusį ankstyvą derbį su buvusiu bendražygiu Thomasu Walkupu.

Kauno „Žalgiryje“ kartu rungtyniavę krepšininkai vienas kitam paleido kandžių replikų, taip pradėdami „Panathinaikos“ – Pirėjo „Olympiakos“ derbį už aikštelės ribų.

Apie tai, Artūro Gudaičio prisijungimą, patirtį Maskvos CSKA, lūkesčius Atėnuose ir Itoudį Grigonis kalbėjo su Graikijos žiniasklaidos kanalu „Gazzetta.gr“.

– Kokia buvo jūsų pirmoji reakcija, kai išgirdote, jog jumis domisi „Panathinaikos“? – „Gazzetta.gr“ paklausė Grigonio.
– Apskritai, kaip žinote, kas įvyko prieš man persikeliant į „Panathinaikos“, yra ilga istorija. Per tą laiką buvo ir kitų pasiūlymų, bet visi žinome, kas yra „Panathinaikos“ ir koks tai istorinis klubas. Kai turi priimti tokį svarbų sprendimą, visada susidėlioji dalykus ir pasirenki asmeniškai geriausią variantą. „Panathinaikos“ pasiūlymas buvo nusvėrė kitas susidomėjusias komandas.

– Ar jautėte, jog dėl sutarties su Maskvos CSKA esate strigęs?
– Tikrai taip. Tai sukėlė rūpesčių, nes mano atvejis nukeliavo iki FIBA Arbitražo teismo. Tačiau „Panathinaikos“ pasiūlė pagalbą ir vesti derybas su CSKA. „Panathinaikos“ tikrai labai padėjo išspręsti šį klausimą ir persikelti į komandą.

– Kalbant apie kitas susidomėjusias komandas – „Valencia“ ir Kauno „Žalgirį“. Ar vis dėlto „Panathinaikos“ buvo geriausias variantas?
– Kai gavau pasiūlymus, sėdėjau ir apgalvojau juos, vienas jų buvo iš „Panathinaikos“. Tuo pačiu mano socialinius tinklus užplūdo galybė žinučių. Bet buvo smagu. To ir tikėjausi, nes sirgaliai taip pasitiko ir kitus žaidėjas. Galiausiai pasirinkau „Panathinaikos“ ir tuo labai džiaugiuosi.

– Kokios buvo žinutės?
– Žinote, tos klasikinės: „Atvyk į „Panathinaikos“, „Panathinaikos“ – geriausia komanda Europoje“, „Kelkis laimėti Eurolygą“ ir panašiai. Be to, žinoma, labai daug dobilo piktogramų. 

– Ko tikitės naujoje komandoje?
– Sudėtis vis dar nėra suformuota, bet kalbėjau su vyr. treneriu ir tikiuosi panašaus vaidmens, kokį turėjau „Žalgiryje“. Noriu žaisti savo žaidimą ir būti konkurencingu kiekvienose rungtynėse. Dabar šnekėti lengva, bet teisingiau būtų kalbėti nuvykus į Atėnus, pradėjus pasiruošimą ir pasižiūrėjus, kaip mes galime susilipdyti, jog pasiektume puikių pergalių artėjantį sezoną.

– Kaip suprantu, ruošiatės būti vienu iš „Panathinaikos“ vedlių.
– Visada esu pasiruošęs daryti tai, ko treneris prašo. Jeigu prašys taškų, būtent tai ir darysiu. Lygiai taip pat, jeigu norės komandinio žaidimo, taip ir žaisiu. Nesu toks žaidėjas, kuris elgtųsi lyg be galvos. Esu krepšininkas, kuris sieks išpildyti trenerio planą. Manau, kad mano darbas kalba pats už save.

– Apie ką kalbėjotės su Dejanu Radonjičiumi?
– Telefonu kalbėjomės maždaug 10 minučių. Jis paaiškino savo filosofiją, kaip mato komandos viziją ir kokią sudėtį nori suburti. Gerai pažįstu trenerį, kadangi jis dirbo Miuncheno „Bayern“, kai pats žaidžiau Berlyno ALBA. Žinau trenerio žaidimo stilių, jis žino mano, todėl nemanau, jog bus man kils problemų greitai įsilieti į vaidmenį, kokį treneris projektuoja. Labai gerai žinau, kur keliuosi, „Panathinaikos“ yra „Panathinaikos“. Žmonės kelia didžiulius lūkesčius, yra spaudimas komandai, todėl mėginsiu visapusiškai prisidėti.

– Ar susimąstėte, kokia atmosfera laukia OAKA arenoje?
– Taip, taip, man tai pažįstama. Kartais situacija tampa beprotiška. Tikras karas! Tiesą pasakius, kalbėjausi su Thomasu Walkupu, su kuriuo žaidžiau „Žalgiryje“, bet dabar jis yra kitoje barikados pusėje – Pirėjo „Olympiakos“ komandoje. Jis man paaiškino viską. OAKA arenoje tikrai beprotiška atmosfera.

– „Panathinaikos“ siekia atsitiesti po sunkaus sezono. Turnyrinės lentelės dugnas Eurolygoje, o Graikijoje pralaimėti abu titulai. Apie kokius tikslus galvojate artėjančiam sezonui?
– Pagrindinis tikslas – kilti aukštyn. „Panathinaikos“ visada siekia geriausio ir būti viršūnėje. Per pastaruosius dvejus metus komandai nepasisekė, bet mūsų misija yra grąžinti „Panathinaikos“ į aukštumas.

– Ar tokia misija didina motyvaciją? Galbūt tai yra kaip tik dar didesnis iššūkis asmeniškai?
– Žinoma, iššūkis didelis. Kiekvieną kartą prisijungdamas prie komandos turiu didelę motyvaciją, man tai yra didžiulis iššūkis. Reikia prisitaikyti prie naujų sąlygų, naujos kultūros, naujos rutinos ir naujų žmonių. Nenoriu mėtytis dideliais tikslais. Mano siekis eiti žingsnis po žingsnio ir pabaigoje žiūrėti, ką galiausiai pasiekėme.

– Ko iš jūsų gali tikėtis „Panathinaikos“ bendruomenė?
– Galvoju, kad OAKA arenoje prieš „Panathinaikos“ yra tekę sužaisti keletą neblogų rungtynių (juokiasi). Krepšys man buvo tarsi baseinas (juokiasi). Taigi, jie iš tikrųjų žino, ko gali tikėtis. Bendrai Eurolygoje buvo gerų mano atkarpų ir tai yra būtent, ką bandysiu daryti vilkėdamas „Panathinaikos“ marškinėlius. Apskritai nesu tas, kuris kalba daug. Viską noriu įrodyti savo darbu ir žaidimu ant parketo. 

– Esate įrodęs šaltakraujiškumą kritiniais momentais, įmetęs ne vieną pergalingą metimą. Ar esate pasirengęs to imtis „Panathinaikos“ komandoje, jeigu prireiks?
– Priklauso nuo dienos. Jeigu natūraliai pajausiu, kad galiu pataikyti, pasiprašysiu trenerio, arba jeigu treneris paprašys manęs imtis iniciatyvos. Priklauso nuo to, kuriam žaidėjui tą dieną sekasi. Niekada nestokojau drąsos ir norėjau turėti kamuolį savo rankose.

– Kaip pats save apibūdintumėte kaip žaidėjas: esate atakuojantis gynėjas ar lengvasis krašto puolėjas?
– Sakyčiau, kad kažkas per vidurį, gynėjas/puolėjas. Antras su puse: pusiau atakuojantis gynėjas, pusiau lengvas kraštas. Bet kas šiais laikais yra atakuojantis gynėjas ir kas yra lengvasis krašto puolėjas? Jie daugiau mažiau yra tas pats. Jie iš tikrųjų daro tuos pačius dalykus. Asmeniškai mėgstu žaisti pikenrolą, įtraukti komandos draugus į žaidimą, išsimesti metimus. Apskritai esu aistringas žaidėjas, kuris nebijo rodyti emocijų.

– Minėjote, jog kalbėjote su Walkupu. Taigi, galima sakyti, jog esate pasiruošęs „Panathinaikos“ – „Olympiakos“ derbiui?
– Taip. Mes jau pasisvaidėme ne pačiomis gražiausiomis frazėmis (juokiasi). Esame draugai su Thomasu, bet kai žengsime ant parketo, būsime varžovai. Smagu turėti pažįstamą kitoje barikados pusėje, kadangi žodžių karas būna dar linksmesnis. Mes jau pradėjome derbį (juokiasi).

– Kaip vertintumėte „Panathinaikos“ atliktus ėjimus?
– Vadovybė atliko labai gerą darbą stiprinant sudėtį. Gerai pažįstu Nate'ą Woltersą, Paris Lee – puikus žaidėjus. Žinoma, pažįstu Artūrą Gudaitį nuo vaikystės, teko žaisti prieš Derricką Williamsą, esu matęs Andrew Andrewso rungtynių, Giorgos Papagiannis mums visiems yra pažįstamas, todėl manau, kad turėsime labai stiprų branduolį. 

– Ar kalbėjotės su Artūru prieš jam pasirašant sutartį?
– Taip, šnekėjomės dar prieš man pasirašant. Pasakiau, jog keliuosi ir „Panathinaikos“, ir laukiu jo Atėnuose. Artūras atsakė: „Puiku, vykstu ir aš.“

– Ar tai, kad komandoje bus jūsų tautietis, jums bus lengviau apsiprasti Atėnuose?
– Esu žaidęs Ispanijoje, Vokietijoje, Rusijoje, todėl gerai žinau, koks tai procesas ir kaip reikia prisitaikyti. Aišku, Artūro buvimas bus lyg bonusas, bet galiu sutarti ir draugauti su visais. Man nėra jokių problemų.

– „Panathinaikos“ klube anksčiau yra žaidę eilė lietuvių, tokių kaip Ramūnas Šiškauskas, Robertas Javtokas, Šarūnas Jasikevičius, Lukas Lekavičius, Jonas Mačiulis. Ar kažkiek tai palengvino apsisprendimą ar negalvojote apie tai?
– Atvirai kalbant, kalbėjausi tik su Mačiuliu, kuris davė keletą patarimų dėl komandos ir gyvenimo Graikijoje. Jonas sakė besimėgavęs gyvenimu Atėnuose su visa šeima. Ir tai yra svarbu tiems, kas turi šeimas. Gavau šiek tiek informacijos, bet daugiau su niekuo nekalbėjau.

– Tęsiant apie „Panathinaikos“ lietuvius, ar girdėjote apie sezoną, kai komandoje žaidė du Lietuvos krepšininkai?
– Žinoma, kad žinau (juokiasi). Kalbate apie sezoną, kai „Panathinaikos“ žaidė Šiškauskas ir Javtokas, ir komanda laimėjo visus titulus. Galime mėginti pakartoti panašų sezoną.

– Nuo vasario turėjote pertrauką be krepšinio. Kaip priėmėte tokį ilgą laiką nežaisdamas?
– Buvo kažkas kitokio ir sunkaus. Turiu pasakyti, kad „Žalgiris“ padėjo man labai, nes leido individualiai treniruotis arenoje. Kai tik prasidėjo karas, pirmąsias tris savaites tiesiog nenorėjau jokio krepšinio, jokio krepšinio žiūrėjimo. Buvau labai piktas. Bet laikui bėgant pradėjau galvoti tik apie tai, kas laukia artėjančią dieną ir kas būtų geriau ateityje.

– Kokia dabar yra situacija?
– Treniruojuosi, dirbau normaliai Lietuvos rinktinės stovykloje, žaidžiau paskutiniame lange. Jaučiuosi labai gerai. Dabar laukia rinktinės pasiruošimas Europos čempionatui. Būsiu ritme, kai prasidės darbai su „Panathinaikos“.

– Kokia tai buvo patirtis Maskvos CSKA komandoje ir kokie jūsų santykiai su treneriu Dimitriu Itoudžiu?
– Viskas buvo labai gerai, kol neprasidėjo karas. Tačiau esu patenkintas kolektyvu. Žmonės ten buvo puikūs, jie mane priėmė labai gerai ir neturiu jokių priekaištų dėl to. Turėjau palikti komandą dėl prasidėjusio karo. Kalbant apie Itoudį, tarp mūsų yra normalus, oficialus ir puikus ryšys. Jeigu ateityje vėl pasitaikys dirbti kartu, tarp mūsų yra viskas gerai. Visada karjeroje stengiuosi palaikyti gerus santykius su visais žaidėjais ir treneriais, nes niekada nežinai, ką rytojus pateiks gyvenime. Mūsų pasaulis yra labai mažas, todėl mūsų keliai bet kada vėl gali susikirsti.

– Itoudis pradeda darbus Graikijos rinktinėje. Kaip manote, kaip toli gali keliauti ši komanda? Ar gali laimėti Europos čempionatą?
– Tikiuosi, ne, kadangi žaisiu Lietuvos rinktinėje (juokiasi). Nuo tada, kai dirbome CSKA, buvo pasirodžiusios kalbos, kad Itoudis gali perimti Graikijos rinktinės vairą. Nuo tada prasidėjo pasikandžiojimai, kad susitiksime ir nugalėsime vienas kitą. Buvo smagu. 

Galvoju, kad Itoudis yra toks treneris, kuris geba suvaldyti visas žvaigždes ir gauti iš kiekvieno žaidėjo to, ko jam reikia. Bet yra mažai laiko pasiruošti Europos čempionatui ir panašiems turnyrams, o juose tik kelios rungtynės.

– Tačiau neatsakėte apie Graikijos rinktinę, kuri turės Giannį Antetokounmpo.
– Giannis – superžvaigždė. Vienas geriausių pasaulio krepšininkų. Tačiau pagal FIBA taisykles viskas yra kiek kitaip. Nepaisant to, mes kalbame apie tikrą monstrą. Jam nėra jokių limitų. Košmaras visiems. Visgi, jeigu tokiame turnyre sužaisi prastesnę atkarpą, viskas gali greitai baigtis. Sunku kažką prognozuoti.

„Panathinaikos“ sudėtis:

Atėnų „Panathinaikos“

Pozicija Žaidėjas Kontraktas
PG Nate'as Woltersas (naujiena) Iki 2023 m.
PG Stefanas Jovičius Iki 2022 m. +1
PG Parisas Lee (naujiena) Iki 2023 m. +1
PG Andrew Andrewsas (naujiena) Iki 2024 m.
SG/SF Marius Grigonis (naujienos) Iki 2024 m.
SG/SF Panagiotis Kalaitzakis (naujiena) Iki 2024 m. +1
SF/PF Derrickas Williamsas (naujiena) Iki 2023 m.
SF Howardas Sant-Roosas Iki 2023 m.
SF/PF Lefteris Mantzoukas
Iki 2025 m.
PF Nikos Chougkaz Iki 2025 m.
C Giorgos Papagiannis Iki 2022 m. +1
C Artūras Gudaitis (naujiena) Iki 2023 m.
Treneris Dejanas Radonjičius (naujiena)
Sutartys baigėsi: Peytonas Siva, Leonidas Kaselakis, Jeremy Evansas (negrįš), Giorgos Vovoras, Nemanja Nedovičius (negrįš), Darylas Maconas (negrįš), Okaro White'as (negrįš), Ioannis Papapetrou (negrįš), Vassilis Kavvadas (negrįš)
Gali palikti: Stefanas Jovičius
Domina: Dwayne'as Baconas (naujiena), Nickas Calathes (naujiena), Giorgos Kalaitzakis (naujiena), Lefteris Bochoridis


Rodyti komentarus

Tomas
Man nepatinka, kad grigonis didelis savanaudis. Kas jam eura daugiau pasiulo, pasc uos ir varo. Neturi vertybiu. Gali nors po raudona zvaigzde fotkintis, jei pinigu duos.
2022-07-24
-2
Atsakyti
6
vėl komentaru snaigiu inkštiru. Sekmes Grigoniui
2022-07-24
+5
Atsakyti
Jonas
ko jo gali prasyt treneris??? ryzas tik griuvinet ir skeryciotis moka, kaip mergaite. visi sugebejimai.
2022-07-24
-8
Atsakyti
Vidutiniokas
siaucia :)
2022-07-24
+1
Atsakyti
Nuobodus interviu
Bla bla bla, šabloniški atsakymai į šabloniškus klausimus, sugaištas laikas. Apskritai, Grigonis palieka nykaus ir bailaus žmogaus įspūdį, jokio charakterio.
2022-07-23
+11
Atsakyti
bet ant rytuko tiek pripyles shudo, kad jus rytfaniai lig siol naujienos apie Grigoni praleist negalit 😆
2022-07-24
+5
Atsakyti
A.
lietuvis buvusiu Lietuvos okupantu klube ju saliai okopavus Krymą kuomet pasirase sutartį, ir viskas jam del to "ok".
2022-07-23
+4
Atsakyti
A.
nuvyle interviu. ties tuo aspektu, kad vaikis taip ir nesuprato, kad atstovavo CSKA. tiesiog gal truksta smegenų suprasti kas tai yra istoriniame kontekste.
2022-07-23
+14
Atsakyti
CSKA toks pats istorinis klubas kaip Zalgiris ir didele garbe atstovaut tokiam.
2022-07-23
-16
Atsakyti
lkl vidutiniokas o keliamas tarsi nba žvaigždė
2022-07-23
Atsakyti
Anonimas
Kai suvoki,jog cia geriausias sg rinktineje...
2022-07-23
-1
Atsakyti
ir geriausias Eurolygoje...
2022-07-23
-3
Atsakyti
cia tipo reik bnews patreonu but, kad gaut straipsni su istaisytom klaidom?
2022-07-23
+6
Atsakyti
Artiomas
O, vėl šitas alkašas išlindo, na ir morda...
2022-07-23
-10
Atsakyti
Anonimas
Man atrodo telefonų knygą skaityti yra įdomiau nei šituos banalius sportininkų interviu. Ryžui matai viskas cska buvo gerai iki kol karas prasidėjo. O tai kas prasidėjo 2014-ais kai visokie Krymai buvo okupuoti? Ne karas o šiaip piktų dėdžių razborkės? Žmogus prekė, be jokios principinės pozicijos, jam bet kurioj sumautoj šaly bus gerai žaist, kur tik pasiūlys daugiau. Tas pats liečia Kuzminskus ir kitus didžiuosius ale talentus, kurie neturi darbo etikos pasiekti maksimumą ir tiesiog lenda žaisti bet kur. Tai tokiems ir tie debilai graikai bus gerai, kai metys bonkes į areną žiūrovai kurių netikrina apsauga.
2022-07-23
Atsakyti
Anonimas
tu cia labai uz ukraina ardaisi. kazkada lietuviai neresi is kailio palaikydami cecenus. dabar cecenai zudo ukrainiecius.
2022-07-24
+2
Atsakyti
Vel interviu jau buvo daves Grigas
2022-07-23
-2
Atsakyti
Anonimas
Kur gi nebusi piktas, kai nuplauke 4 milijonu kontraktas ir zinai kad tokio nebegausi. Kalaitzakio net nepaminejo. Graikas nukonkuruos sita floperi. Jau kas kas, bet tu Grigoni, tikrai daug sneki.
2022-07-23
+1
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 21

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.