Auksinis šansas: trilerį išgyvenę lietuviai – Europos čempionato finale

2022-07-23 21:00
Nuotr.: FIBA

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė du kėlinius nerado savo žaidimo, tačiau po pertraukos tinkamą gynybą atradę mūsiškiai surakino šeimininkus bei atsidūrė per žingsnį nuo Europos čempionų titulo.

Mindaugo Noreikos auklėtiniai Podgoricoje pusfinalyje 67:63 (15:17, 13:18, 24:14, 15:14) palaužė Juodkalnijos krepšininkus bei dėl aukso kausis su Ispanijos rinktine.

Ispanai pusfinalyje 84:75 įveikė Izraelį.

Finalas tarp Lietuvos ir Ispanijos įvyks sekmadienį 21:30 val. Lietuvos laiku.

Likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos lietuviai turėjo 9 taškų pranašumą (58:49), tačiau juodkalniečiai nenuleido rankų: atsakė spurtu 12:3 ir likus 2 minutėms rezultatas tapo lygus – 61:61.

Likus pusantros minutės Rubštavičius sumetė baudas (63:61), tačiau netrukus Džordže Jovanovičius atsakė tuo pačiu (63:63).

Kitoje atakoje Manto Rubštavičiaus tritaškis išsisuko iš lanko, tačiau lietuviai perėmė kamuolį ir Jokūbas Rubinas, likus 40 sekundžių, persvėrė rezultatą (65:63).

Netrukus Rubštavičius blokavo Fedoro Zugičiaus metimą, kuris užsidirbo techninę pražangą. Rubštavičius įmetė baudą ir kamuolys liko lietuviams (66:63).

Likus 14 sekundžių Rubštavičius įmetė vieną baudą (67:63), juodkalniečiai neužpuolė ir mūsiškiai triumfavo.

Nuotr. FIBA

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Rubštavičius, kuris surinko 18 taškų (1/3 dvit., 3/8 trit., 7/11 baud.), 7 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, bloką, 4 klaidas, 4 pražangas ir 14 naudingumo balų.

Naudingiausias buvo Augustas Marčiulionis, kurio sąskaitoje – 6 taškai (3/5 dvit., 0/3 trit., 6 atkovoti bei 4 perimti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 18 naudingumo balų.

Itin pasiteisino po pertraukos lietuvių didžiąją dalį naudota zoninė gynyba. Provokuoti mesti iš toli, Juodkalnijos krepšininkai pataikė vos 3 tritaškius iš 21 (14,3 proc.).

Nuotr. FIBA

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie įgijo ankstyvą 6 taškų pranašumą (8:2), tačiau lietuviai atsakė atkarpa 10:2, o Dovydas Butka dvitaškiu persvėrė rezultatą (12:10).

Apylygis žaidimas laikėsi iki pat antrojo kėlinio vidurio, kuomet lietuviai kvėpavo į juodkalniečių nugaras (24:25). Visgi asmeninėje gynyboje vargę Noreikos auklėtiniai sugėrė spurtą 10:4 ir po 20 grynojo žaidimo laiko minučių turėjo 7 taškų deficitą (28:35).

Trečiojo kėlinio pradžioje deficitas pasiekė dviženklį (30:41), tačiau lietuviai nepasidavė. Provokuodami juodkalniečius mesti tritaškius, mūsiškiai surakino šeimininkų puolimą, patys smogė atkarpa 22:8 ir prieš lemiamas 10 minučių turėjo 3 taškų pranašumą (52:49).

Lietuva: Mantas Rubštavičius 18 (7 atk. kam., 4 kl.), Jokūbas Rubinas 11 (4 atk. kam.), Dominykas Stenionis 8 (2/10 trit.), Augustas Marčiulionis (6 atk. kam., 6 rez. per, 4 per kam.), Ugnius Jaruševičius (5 atk. kam.) ir Dovydas Butka (5 atk. kam.) po 6.

Juodkalnija: Andrija Grbovičius 16 (6/11 dvit.), Fedoras Žugičius 14 (5 atk. kam.), Filipas Adjusičius 10 (9 atk. kam.), Zoranas Vuljčevičius 8.

Rungtynių įrašas:

ruoskites vazelina vakarui. cigonas su zirgais atbalnos -20 ir baigsis jusu svente
2022-07-24
-6
Dingo visi heiteriai po dviejų pralaimėjimų.
2022-07-24
+5
Sita pergale dar saldesne, nes siai kartai priklauso ir Simonas Lukosius kuris pasirinko zaist uz vokiekiecius, tas smagu, kad tie patis jo draugai isdulkino tiek vokiecius tiek visus kitus ir atejo iki finalo, o tuo metu simonas lukosius bus uzmirstas ir ismestas i siuksledeze, vokieciai jo niekad negarbins, o lietuvoje jis bus niekam neidomus, o tokius kaip jaunaji marciulioni, rubstaviciu, mata buzeli, saboni, valanciuna, brazdeiki, tubeli ir kitus talentus kurie zais uz lietuva mes garbinsim ir nesiosim ant ranku kai parvez mums olimpinius medalius, net jei ju ir neparves vis tiek juos garbins ir mylesim
2022-07-24
+3
Tai kad jis net nežaidė už tuos vokiečius! Žmogui dar reikia susivokti ko nori.
2022-07-24
+3
Žalgiris turi teises i Rubstaraviciu po metų susigrąžinti. Ko jiems neleisti jam su Canaku metus patobuleti. Jei ateis dar ne visai pasiruošęs, bus kaip su Kosmareku. O lietuviai maladec!!! 💪
2022-07-24
+3
saunuoliai vyrai
2022-07-24
+5
Stenionis belenkaip nuvyle, o Marciulionis nustebino. Del Stenionio, tai zmogau, tavo ugis ir taip labai mazas, o tu dar taip nepataikai??? Neatleistina, keisk profesija, kol perdaug neissvaistei laiko.
2022-07-24
-44
tipo marciulionis pataiko.nezinau ka tu ziurejei .nes statoninis kaip tik pataiko .aisku sendien nepakrito tiek kiek kitais kartais