Užuominas dėl nuvertinimo mėtęs Noreika: „Dėkui galimai krepšinio ekspertams“

Lukas Katilius
BasketNews žurnalistas
2022-07-26 07:17

Lietuvos jaunimo U20 rinktinė į Europos čempionatą išvyko be didesnių lūkesčių, o ir startas dviem pralaimėjimais vertė dvejoti, ar ši karta kažko verta. Galop Mindaugo Noreikos auklėtiniai suspindo sidabru.

Noreika vedė į priekį rinktinę, kuri Lietuvos jaunimo sistemai atnešė seniai nematytą medalį. Pastarąjį sykį mūsų jaunuoliai ant apdovanojimų pakylos lipo 2017 m., kai U18 vaikinai pasidabino Europos čempionato bronza.

Finale mūsiškiai 61:69 turėjo pripažinti Ispanijos pranašumą, kuriai nusileido ir čempionato starte.

U20 rinktinė kelyje link finalo pusfinalyje 67:63 įveikė Juodkalniją, ketvirtfinalyje 89:79 palaužė Prancūzijos rinktinę, aštuntfinalyje 75:70 pranoko Vokietiją.

„Koks paprastas klausimas, toks ir atsakymas – labai pavargę, – jausmus Vilniaus oro uoste nupasakojo Noreika. – Iki finalo žaidėme dar tris finalus, nes kiekvienos rungtynės buvo kaip paskutinės rungtynės. Nebuvome užtikrinti, kad turime persvaras ar kažką.

Kiekvienas rungtynes žaidėme iš paskutinių jėgų ir iš tikrųjų atėjome į finalą labai išsekę. Ten sukovojome iki galo, kiek galėjome. Kaip ir sakau, nuo aštuntfinalio kiekvienas rungtynes žaidėme kaip paskutines.“

– Mindaugai, kur šios komandos stiprybė?
– Džiaugiuosi už vaikinus ir galiu pasigirti, kad mums pavyko juos padaryti geresniais, stipresniais, suradome harmoniją, gerą koncentraciją. Ačiū jiems.

– Į čempionatą vykote be kelių potencialių lyderių, turnyrą pradėjote dviem pralaimėjimais. Kaip pavyko išsiversti?
– Apibendrinant, norėčiau pasakyti, kad labai norime padėkoti sirgaliams, fanams. Dėkui ir galimai krepšinio ekspertams.

– Jūs užvedė tai, kad jumis nelabai tikėjo?
– Aš nežinau, ar užvedė. Lai jie patys pagalvoja, ką jie padarė, ko nepadarė. Bet jiems galimai ačiū.

– Kokių nuogirdų buvo ir dėl ko tokios reakcijos?
– Brangieji, jūs patys daugiau girdite nei aš pats girdžiu. Mes stengiamės kiek įmanoma atriboti žaidėjus, bet tai nėra įmanoma. Jie skaito, jie žiūri.

Gal nesigilinkime, ką mes girdėjome. Jūs patys viską girdėjote ir viską matėte. Mes padarėme iš savęs, ką mes galėjome.

Nuotr. BNS

– Čempionatas prasidėjo nesėkmingai. Kada pajutote, kad galima kovoti dėl aukso?
– Kažkas sakė, kad „ką čia tas treneris pasakoja...“

Iš tikrųjų, aš nuo pat pradžių sakiau, kad galime. Aš esu lietuvis, bet gal netipinis lietuvis. Negaliu sakyti žaidėjams, kad mes atvažiavome pabūti – aš atvažiavau žaisti ir laimėti.

Man nepatinka, kad mes, lietuviai, kažkur buksuojame šioje vietoje. Kodėl? Komanda tiki, komanda nori. Pradžia nebuvo lengva, pradžia buvo sudėtinga. Kažkur skaičiavome, dėliojome taktiškai, darėme daugiau keitimų, kažkur taupėmės jėgas. Pradžia tikrai nepaėjo.

Tie patys žaidėjai vėliau patikėjo, ko treneriai nori. Mes per trumpą laiką turime sulipdyti daug žmonių į vieną krūvą. Aš džiaugiuosi, kad jie patikėjo, ką mes norime žaisti. Neturime stiprių žaidėjų po krepšiu, turime žaisti tokį krepšinį, kokį mes galime žaisti su tais žaidėjais, kuriuos turime.

Iš pradžių ir žaidėjai buvo nežaidę tokio krepšinio. Jiems reikėjo patikėti, kad tai veikia. Nuopolis tam tikras, pralaimėjimai mus pastūmė į kampą. Žaidėjai neturėjo varianto netikėti tuo, ko mes norime.

– Lietuvos jaunimo sistemai tai yra pirmas medalis po 5 metų pertraukos. Ar patys jau galite suvokti, kad tai – didelis pasiekimas?
– Yra geras pasakymas, kai laimi pirmą vietą – šventi čia ir dabar. Kai laimi antrą vietą – šventi po 3 valandų (šypsosi). Mums užtruko ilgiau, bet mes švenčiame.

– Kaip apibūdintumėte tą krepšinį, kurį dabar pabrėžėte?
– Trumpai negaliu apibūdinti. Iki jo – ilgas kelias. Net žaidėjai jo nesuprato taip greitai. Negaliu trumpai apibūdinti.

– Sakykime, jog plika akimi aišku – intensyvi gynyba, puolimas...
– Taip, intensyvi gynyba, puolimas. Gynyboje spaudimas kamuolio, neleidimas lengvai kvėpuoti. Lygiai taip pat bėgti į puolimą greitai, nes mes mažesni ir mūsų stiprioji dalis yra žemesni žaidėjai.

Nuotr. BNS

– Vienas lyderių buvo Mantas Rubštavičius. Ką galite pasakyti apie jį?
– Negaliu apie jį pasakyti. Galiu pasakyti apie visus. Jei kalbant apie trenerių kolektyvą, mes padėjome daugeliui žaidėjų atsiskleisti, padėjome sužibėti. Kad Mantas sužibėjo tiek... gerai, jis pats pasiėmė tai. Bet ir kiti žaidėjai pasiėmė daug, apie kuriuos niekas nieko nesakė. Dabar kalbame apie vieną, antrą ar trečią.

Nenorėčiau išskirti Manto, tikrai pagarba jam. Tačiau aš dėkingas visai komandai, o ne Mantui.

– Ar tai gali būti impulsas jums siekti ne tik administracinio darbo, o ir trenerio karjeros?
– (tyli).

– Ar yra planas dar švęsti su komanda?
– Mes jau atšventėme. Bet galimai... kažką kažkur... (juokiasi)Rodyti komentarus

Priešpaskutinis klausimas yra nepagarba Noreikai.Jis ir yra treneris,treniruoja mūsų jaunimą,treniriu dirba ir MKL.Jis jau yra treneris,jam nereikia siekti trenerio karjeros,nes jis jau ją turi.Ir labai teisingai jis pasakė,kad mūsų šaliai visada reikia važiuoti laimėti,o ne siekti kokios nors kitos vietos.Esame kukli tauta,reikia tai išgyvendinti ir visada užsibrėžti tikslą mažiausiai keliauti iki finalo.
2022-07-26
+3
Atsakyti
A.
jei Bnews būti buti išties solidūs, jiems reikia kalbos redaktoriaus. jau ne pirmą karta tai matosi. dabar net antraštė su bent keliomis stiliaus klaidomis.
2022-07-26
-1
Atsakyti
Qwerty
Treneri, viena kregždė – dar ne pavasaris.
2022-07-26
+2
Atsakyti
Nemyznius
Bet jau madinga tapo, kad jei tik truputi pasiseka, kazka laimi, iskart pradeda po rungtyniu draskyt maike zurnalistams ir fanams, tipo va va, mus su sudukais maise, o mes laimejom... O kai nepasiseka, kazkaip ne vienas nepasako, kad va, "ekspertai buvo teisus", esam sudo verti ir paemem tik 13 vieta is 16. Kokia mizniu karta uzaugo, ziauru. Gerai broliai lavrikai podkaste sake, kad jautruoliai uzaugo kurie silpni baisiai psichologiskai, tai apie medalius nereik ir svajot, nes medali laimi stiprus zmones visom prasmem, o ne mamyciukai. Ei, noreikiuk, kaip manai, kai 92 metais po issilaisvinimi is ruskio, i pirma olimpiada isvare sabas, marcela, kurtis ir co, kiel cia lietuvoj zmones jiems medalius kabino? Manau vienetai, visi bijojo, kad nebutu gedos ir negautu nuo visu ant 50,bet vyrai buvo rimti, ne memes, nuvare, atkale bronza, gryzo ir ne zodzio, kad kazkas ju neivertino ories turnyra. Imkit pvz is vyru, baikit buti verksniais pediko mentaliteto
2022-07-26
+2
Atsakyti
:D
Visiems sofkuciu ekspertams geras spjuvis is Noreikos :DDDDDDD
2022-07-26
+8
Atsakyti
Skaudi tiesa
Ne auksa laimėjo o atrodo, kad grįžo kaip čempionai(čia kalba apie trenerį) garantuoju, kad Ispanam antra vieta būtu blogas rezultatas ir niekas iš Ispanu medios už tai jiems dėmesio neduotu, del to ir esam daugiausiai finalu pralaimėjusi šalis, nes jei mes patenkam į finala ten žaidžiam su mintimis, kad jau mes šiaip ar taip dievai. Mačiau ketvirtfinalį prieš pasaulio vicečempionus prancūzus, kurie tik paskutinėm sekundėm pernai jav pralaimėjo, tada lietuviai žaidė, kaip sužvėrėja ir mačiau finala, kuriame matėsi, kad treneris jau buvo pasakes komandai, kad jau ir taip pasiekem labai daug dabar tik pasistengiam dar pabandyt netycia Ispanus įveikt.
2022-07-26
-10
Atsakyti
Nusišneki totaliai. Išimk iš ispanų 3-4 svarbius žaidėjus (iš kurių būtinai vieną stipriausią) ir pažiūrėsim, kuo jie džiaugtųsi, kuo ne. O kad realiai iš komandos likučių sulipdė naują sidabrinę komandą yra tik trenerių nuopelnas.
2022-07-26
+5
Atsakyti
D_K
Dar ant galo tą "Galimai" šovė :D čia gi to galimai pedo meškiuko propagandisto antivalstybininko ir vatniko Žemaitaičio frazė, kurią puikiai išaiškino Oleg Surajev. Maladiec treneris! :D
2022-07-26
+5
Atsakyti
V
gales dabar ver verkt zurnalistai, kaip cia juos uzsipuole 😆
2022-07-26
+5
Atsakyti
O jau verksnys....
2022-07-26
+3
Atsakyti
Prikišu jam, kad nesugebėjo suvaldyti Rubštavičiaus finale švaistančio ir prarandančio kamuolius, vietoj to, kad pasuotų. Gal būtų laimėję...
2022-07-26
+1
Atsakyti
Big dik
ka tas marozas cia metosi :ddddddd ant fukso islindo su silpna lietuviska karta silpnos europos kartos kontekste :Ddddddd nieko cia neivyko. 1 maximuns 2 krepsininkais tetaps is tos 12tuko
2022-07-26
-3
Atsakyti
Ne jam tikrai tokiom frazem metytis
2022-07-26
+3
Atsakyti
Pirmas žingsnis trenerio karjeroje. Dar piktinasi žiūrovų neobjektyvumu, jautruolis su "vaikiška oda". Jei nori būti Treneriu, teks prašyti Kazlausko ar Kurtinaičio "skardinės skūros" pavyzduko ir auginti...auginti...
2022-07-26
+13
Atsakyti
Viskas gerai, puikus pasiekimas, bet dievaži, toks jausmas, kad jau lėktuve galvojo, kaip užstumti ant žurnalistų/podcasterių. Kam to reikia? Laimėjai sidabrą, tai ir būk iškelta galva, o ne verkšlenk, kad kažkas netikėjo. Dar vienas trenerių visuomenės atstovas su išankstiniu neigiamu nusistatymu prieš žurnalistus, kurie dažniausiai būna niekuo dėti.
2022-07-26
+14
Atsakyti
O kodėl žurnalistai gali kalbėti / rašyti ką nori, o treneris - ne? Kur lygiateisiškumo ir demokratijos principai? Ar šiuo atveju žurnalistų kasta stovi aukščiau už trenerių kastą?
2022-07-26
+2
Atsakyti
gerai gerai, atsisakyt reik to jibano rusisko kuklumo.
2022-07-26
+1
Atsakyti
Ricka
treneriukas, tai tai dar labai vaikiskas.
2022-07-26
+9
Atsakyti
Abs
Šaunuoliai, o treneriukas galėjo ir be verkšlenimų atsakyt, dabar toks skystalas., jei jau tipo nesvarbu, ką ten lopai rašinėja, tai ir ignoruok.
2022-07-26
+26
Atsakyti
Adomas
nieko gero is jo
2022-07-26
+7
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 21

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.