Panevėžys-Atėnai ir širdingas Kalaitzakio „ačiū“: „Esu didžiausias „Lietkabelio“ fanas“

Lukas Katilius
BasketNews žurnalistas
2022-08-01 14:15
Nuotr.: BNS, LKL, USA Today Sports - Scanpix, D.Lukšta | A.Zaikauskas/BasketNews iliustracija
Nuotr. BNS, LKL, USA Today Sports - Scanpix, D.Lukšta | A.Zaikauskas/BasketNews iliustracija

Trejus metus trukusi kelionė Lietuvoje, kuri Panagiočiui Kalaitzakiui suteikė sparnus. Dabar jis nebėra brolio šešėlyje. Dabar jis iškeliauja į Eurolygos komandą, dėkodamas Nenadui Čanakui ir Panevėžio „Lietkabeliui“.

2019 m. Kėdainių „Nevėžyje“ įvyko valdžios pasikeitimas, po kurio vidurio Lietuvos komanda tapo užsienio ir Lietuvos talentų atsiskleidimo vieta.

Būtent Panagiotis Kalaitzakis ir jo brolis Georgios tapo pirmaisiais jaunuoliais, kuriuos šis projektas sudomino. Praėjus trejiems metams galima pasakyti, kad jis visiškai pasiteisino.

Panagiotis Kalaitzakis

Panagiotis  Kalaitzakis
Pozicija: SG, SF
Amžius: 23
Ūgis: 200 cm
Svoris: 92 kg
Gimimo vieta: Kreta, Graikija

Georgios, kaip ir tikėtasi, išsibandė NBA, o Panagiotis sužaidė fantastišką sezoną „Lietkabelyje“, kurį kai kurie gal net pavadintų geriausiu sezonu Panevėžio klubo istorijoje.

Abu broliai jėgas suvienys Eurolygos klube, kurį stebėjo nuo mažų dienų – Atėnų „Panathinaikos“.

Žinoma, žaidimas Eurolygoje buvo pagrindinis faktorius, – BasketNews pasakojo P. Kalaitzakis. – Norėjau pakeisti lygį, galvoju, kad esu jį priaugęs. Tačiau ir pats „Panathinaikos“... užaugau žiūrėdamas į vieną geriausių Europos komandų“.

Praėjusiame Europos taurės sezone 200 cm atletas vidutiniškai rinko po 13 taškų, 2,8 atkovoto kamuolio, 2,8 rezultatyvaus perdavimo ir 12,6 naudingumo balo.

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse Kalaitzakis fiksavo 10,5 taško, 4,2 atkovoto kamuolio, 2,9 rezultatyvaus perdavimo ir 12,4 naudingumo balo statistiką.

Panevėžiečiai praėjusį sezoną laimėjo 9 iš 19 Europos taurės rungtynių, patiesdami tokius klubus kaip Belgrado „Partizan“ ar Badalonos „Joventut“.

Vietiniame fronte pasirodymai buvo ne ką prastesni. Karaliaus Mindaugo taurėje iškovota antroji vieta, o į „Betsafe-LKL“ finalą prasibrauta pirmą kartą istorijoje be svarbiausios sezono serijos paliekant Kauno „Žalgirį“.

Po šios sėkmės receptu slepiasi daugybė žmonių, tarp kurių neabejotinai yra ir Kalaitzakis. Tačiau pats graikas skyrė dėmesį žmogui, kuris „Lietkabelį“ treniruoja nuo 2018 m.

„Kadangi turėjau gerus santykius su „Nevėžio“ valdžia, jie mane paleido, – perėjimą iš Kėdainių į Panevėžį apibūdino Kalaitzakis. – Su manimi iškart susisiekė treneris Nenadas. Jis manimi tikėjo, manyje kažką matė ir atsivežė į Panevėžį. Nėra lengva, ypač treneriui, kai jis pasiima tave iš vienos blogiausių į vieną geriausių Lietuvos komandų. „Lietkabelyje“ prie jo jaučiausi labai patogiai, jis su manimi elgėsi labai gražiai ir išmokė labai daug dalykų. Galėčiau sakyti, kad jis man padėjo labiau nei kas kitas. Nėra net kaip atsidėkoti. Esu labai laimingas, kad jis mane treniravo pastaruosius du sezonus.“

Atėnuose Kalaitzakis sutiks du komandos draugus iš Lietuvos – Marių Grigonį ir Artūrą Gudaitį.

Drąsiai lietuvius broliais vadinantis Kalaitzakis papasakojo, ką mano apie „Panathinaikos“ naujokus.

Man jis (aut. past. Grigonis) yra geriausias lietuvių krepšininkas ir džiaugiuosi, kad žaisime kartu“, – drąsiai pareiškė Kalaitzakis.

Pasitikdamas naują karjeros etapą, Kalaitzakis niekada nepamirš, kurioje vietoje jis atsiskleidė.

„Aš tau pasakysiu tik tiek, kad kiekvieną savaitę lauksiu rungtynių ir būsiu didžiausias „Lietkabelio“ fanas“, – tarė graikas.

Tinklalapyje BasketNews – išsamus pokalbis su karjeros šuolį padariusiu puolėju iš Graikijos. Kalaitzakis papasakojo apie fantastišką patirtį Panevėžyje, užmegztus ryšius, nuveiktus darbus prieš kitą sezoną, ateitį „Panathinaikos“, Graikijos rinktinę ir Giannio Antetokounmpo pavyzdį.

– Po tokio sezono reikėjo daugiau psichologinio ar fizinio poilsio?
– Jei atvirai, nebuvo daug laiko, per kurį nieko neveikčiau. Praėjo gal 6-7 dienos po sezono ir pradėjau dirbti ties savo kūnu. Tuomet turėjau treniruotes ir vienas rungtynes su nacionaline rinktine pasaulio čempionato atrankoje. Rinktinė baigėsi, grįžau treniruotis, dabar pailsėjau ir esu pasiruošęs vėl kibti į darbus.

– Kitą sezoną žaisite Eurolygoje. Žinant, kiek pastangų įdedate darbui vasarą, ar dabar jų buvo dar daugiau?
– Tikrai galvojau apie tai, nes noriu žaisti Eurolygoje, noriu dėti šį žingsnį karjeroje. Treniruotės buvo sunkios ir mano asmeninis tikslas yra tapti vis geresniu kiekvieną vasarą. Manau, kad šią vasarą patobulėjo ir mano kūnas. Nors nebuvo tiek daug laiko tobulėti krepšinio aikštelėje, nes sezonas su „Lietkabeliu“ baigėsi birželį, o po pusantros savaitės jau turėjau būti rinktinėje.

– Kaip apibendrintumėte savo etapą Panevėžyje?
– Buvo puiku. Visus 10 mėnesių beveik visada jaučiausi laimingas. Psichologiškai jaučiausi pasirengęs bei buvau laimingas. Jei esi laimingas, tai pasirodys ir krepšinio aikštelėje.

Tai, ką pasiekėme kartu ir aš asmeniškai, buvo neįtikėtina. Tikrai pasiilgsiu savo komandos draugų ir trenerio.

– Kokius momentus labiausiai prisiminsite?
– Momentų buvo daug ir negaliu sugalvoti vieno. Jei reikia išskirti vieną – tikrai pergalė ketvirtajame pusfinalio mače su Kauno „Žalgiriu“. Sugebėjome laimėti trejas rungtynes paeiliui, paskutinis mačas vyko sausakimšoje „Cido“ arenoje. Tai buvo didžiulis pasiekimas ne tik komandai, bet ir visam miestui.

– Reikia konstatuoti, kad Europos taurėje jums nepasisekė – jau aštuntfinalyje susidūrėte su būsimais čempionais „Virtus“. Ar galvojate, kad gavus kitą varžovą, „Lietkabelis“ būtų pasiekęs daugiau?
– Žinoma. Žaidėme prieš čempionus ir pralaimėjome rungtynių pabaigoje. Matėme Bursos „Frutti Extra“ pavyzdį. Jie kitoje grupėje užėmė 7 vietą, bet sugebėjo nusigauti iki finalo. Aš manau, kad mums kažkur pritrūko sėkmės, bet aš labai laimingas, ką nuveikėme, ką nugalėjome. Laimėjome prieš tokias komandas, kurių neturėjome nugalėti.

Jei kažkas būtų prieš sezoną pasakęs, kad nugalėsime Belgrado „Partizan“, Badalonos „Joventut“ ir kitas stiprias Europos taurės ar Eurolygos lygio komandas, būčiau nesutikęs. Paneigėme daug prognozių, įrodėme sau, kad galime viską ir tai parodėme.

– Prisiminus sezono pabaigą, „Lietkabelis“ turėjo daug problemų su traumomis. Tik noriu paklausti, kiek reikėjo aukotis dėl rezultatų? Ko mes dar nežinome apie šią komandą?
– Galiu pasakyti, kad sezono pabaigoje tik Gabrielius Maldūnas ir jaunieji žaidėjai neturėjo traumų. Kiti turėjo priimti svarbius sprendimus ar gydytis rimtas traumas. Tačiau nenoriu to naudoti kaip pasiteisinimo. Sveikinimai „Rytui“, kuris pelnytai laimėjo. Bet viskas galėjo būti kitaip, jei būtume sveikesni.

Dar galėčiau paminėti, kad buvome labai pavargę. „Rytas“ FIBA Čempionų lygoje turėjo 12 rungtynių, kai mes Europos taurėje sužaidėme 19. Taip pat „Betsafe-LKL“ pusfinalyje turėjome kovoti su „Žalgiriu“, Eurolygos komanda. Tai pareikalavo daug jėgų ir streso. Laimėjome, vėliau sykį nugalėjome ir „Rytą“. Tačiau nenoriu teisintis. Mes visi buvome kaip vienas kumštis – žaidėjai, treneris ir kiti.

– Teko dažnai lankytis „Cido“ arenoje visą praėjusį sezoną ir vis pastebėdavau, jog iš rūbinės paskutiniai išeina du žaidėjai – Kalaitzakis ir Džordže Gagičius. Ar su juo užmezgei artimiausią draugystę?
– Kaip ir sakiau prieš tai, buvome kaip vienas kumštis. Lietuvius galiu vadinti savo broliais. Gerai sutariau ir su Nikola (Radičevičiumi), bet Džordže buvo mano vyresnysis brolis.

Praėjusį sezoną taip pat buvome kartu ir, pridėjus Kyle‘ą Vinalesą, tapome vieninteliais legionieriais. Jis man buvo kaip brolis. Davė patarimus ne tik krepšiniui, bet ir gyvenimui. Iki šios dienos kalbamės beveik kiekvieną dieną.

Nuotr. LKL

– Kalbant apie trenerį Nenadą Čanaką, kiek laurų skirtumėte jam už jūsų šuolį per praėjusį sezoną?
– Velnias... jo indėlis buvo milžiniškas, tiesiog milžiniškas. Jis man davė viską, pasiėmė iš Kėdainių... turėjau „Nevėžyje“ gerus santykius su savininkais, bet treneris dėl savų priežasčių manęs nenorėjo. Treneris Marius (Kiltinavičius) mane treniravo pirmaisiais metais, kai atvykau į Lietuvą, bet vėliau sugrįžęs manęs komandoje nebematė. Tačiau viskas yra gerai.

Kadangi turėjau gerus santykius su „Nevėžio“ valdžia, jie mane paleido. Su manimi iškart susisiekė treneris Nenadas. Jis manimi tikėjo, manyje kažką matė ir atsivežė į Panevėžį. Nėra lengva, ypač treneriui, kai jis pasiima tave iš vienos blogiausių į vieną geriausių Lietuvos komandų. „Lietkabelyje“ prie jo jaučiausi labai patogiai, jis su manimi elgėsi labai gražiai ir išmokė labai daug dalykų. Galėčiau sakyti, kad jis man padėjo labiau nei kas kitas. Nėra net kaip atsidėkoti. Esu labai laimingas, kad jis mane treniravo pastaruosius du sezonus.

– Nesate pirmasis „Lietkabelio“ žaidėjas, kuris per sezoną šauna į viršų. Kokios trenerio Čanako savybės leidžia taip atsiskleisti?
– Visų pirma, jis pats buvo žaidėjas ir supranta žaidėjo psichologiją, gali galvoti kaip žaidėjas. Jis nėra kaip dauguma trenerių, kuriems yra nusispjauti ant žaidėjų, kurie su jais elgiasi kaip su nieku ar robotu.

Čanako filosofija yra visiškai skirtinga. Jis buvo žaidėjas ir žino, ką pasakyti. Jis kalba ne vien tik apie krepšinį. Prisimenu, kai šį sezoną visa komanda gėrė kavą kartu su juo ir šnekėjosi apie gyvenimą, linksminosi. Manau, kad tai buvo viena pagrindinių priežasčių, kodėl buvome tokie sėkmingi.

Nuotr. BNS

– Ar kalbėjotės su Čanaku prieš žengiant į „Panathinaikos“?
– Taip, aš esu labai geras draugas su jo sūnumi Luka. Atostogavome prieš savaitę kartu, tad pakalbėjome keletą kartų telefonu. Turime gerus santykius, treneris palinkėjo man sėkmės, pasakė, jog manimi didžiuojuosi.

Aš tau pasakysiu tik tiek, kad kiekvieną savaitę lauksiu rungtynių ir būsiu didžiausias „Lietkabelio“ fanas.

– „Lietkabelio“ sudėtis stipriai pasikeitė. Ar sekėte klubo ėjimus rinkoje ir ką apie juos manote?
– Žinoma, kad sekiau! Labai pasitikiu treneriu Čanaku ir jo sprendimais – susigrąžinti Šakičių, prisijungti Stefaną Peno, Jamelą Morrisą, Gyorgijų Golomaną.

Išties džiaugiuosi, kad pavyko išsaugoti Maldūną ir Lipkevičių. Šie du vyrukai yra klijai. Be šių dviejų krepšininkų nematau „Lietkabelio“. Tai – kovotojai. Ypač Lipkevičius valdo rūbinę, išlaiko žaidėjus kartu, kviečia visus vakarienės pas save į namus. Tikrai džiaugiuosi.

– Lietuvoje auga naujas stiprus klubas – „Wolves“. Ar manote, kad „Lietkabelis“ gali pakartoti savo sėkmę ir tokiomis sąlygomis?
– „Wolves“, ar ne? Nežinau tų „Wolves“... (juokiasi). Tačiau tikiuosi, kad „Lietkabelis“ pasieks dar daugiau nei pernai.

– Kokie buvo didžiausi „Panathinaikos“ pasiūlymo pranašumai?
– Žinoma, žaidimas Eurolygoje buvo pagrindinis faktorius. Norėjau pakeisti lygį, galvoju, kad esu jį priaugęs. Tačiau ir pats „Panathinaikos“... užaugau žiūrėdamas vieną geriausių Europos komandų. Tai buvo irgi viena iš priežasčių.

Be to, dabar galėsiu vėl žaisti kartu su savo broliu Georgiu. Tai yra vienas didžiausių mano tikslų, o dabar būsime kartu toje komandoje, kurią žiūrėdavome nuo mažų dienų ir tik svajodavome apie tai.

Nuotr. AP - Scanpix

– Paminėjote savo brolį. Kai atvykote abu Lietuvą, dauguma kalbėjo, jog Georgios yra talentingesnis ir ateityje bus NBA. Ar tai maža motyvacija jums?
– Ne, papildomos motyvacijos nejaučiau. Georgios nuo jaunų dienų padarė daug, kad susilauktų tokio dėmesio. Jauname amžiuje jis darė daug dalykų, kurių kiti dar negalėjo. Ypač jaunimo čempionatuose.

Esu labai laimingas dėl jo, bet man nerūpėjo, ką kiti galvoja apie mane. Visada žinojau, ką galiu pasiekti. Su sunkiu darbu visada galėsiu pademonstruoti savo gebėjimus. Būtent tai ir padariau praėjusiame sezone. Tačiau tai tik pradžia. Nemanau, kad parodžiau visą savo potencialą. Toliau sunkiai dirbsiu ir mano siekis yra žaisti Eurolygoje, laimėti kuo daugiau Graikijos lygos ar net Eurolygos trofėjų.

– Ar teko aptarti su treneriu Dejanu Radonjičiumi, ko jis tikisi iš jūsų?
– Aš žinau save. Atiduosiu visą save. Nesvarbu, ar tai Eurolygos, ar Graikijos lygos rungtynės. Atiduosiu viską, ką turiu, kad tik komanda laimėtų. Negaliu sakyti daug dalykų, nes labiau noriu daryti, o ne šnekėti.

– „Panathinaikos“ praėjusį sezoną žaidė prastai – liko Eurolygos dugne ir pralaimėjo Graikijoje abu finalus „Olympiakos“. Jūsų nuomone, kas buvo blogai?
– Negaliu pasakyti, kas buvo, nes nebuvau komandoje. Galiu pasakyti tik kaip fanas, nors tą gali padaryti daugelis. Dabar pasikeitė treneris, nauji žaidėjai, tad nenoriu žvalgytis į praeitį. Žiūriu su viltimi į kitus metus.

– Ką manote apie „Panathinaikos“ buriamą sudėtį?
– Manau, kad viskas gerai. Visų pirma, reikia suformuoti gerą tarpusavio ryšį komandoje. Kaip žaidėjai visi yra puikūs. Atvyko buvęs NBA žaidėjas Derrickas Williamsas, vienas geriausių lietuvių Marius Grigonis, taip pat Artūras Gudaitis. Turime puikią komandą, bet noriu dirbti, o ne kalbėti.

– Turėsite du lietuvius komandoje – Marių Grigonį ir Artūrą Gudaitį. Su pirmuoju jums tekdavo pasivaržyti ir „Betsafe-LKL“. Ką galite pasakyti apie juos?
– Grigonis yra puikus žaidėjas, labai mėgstu jo žaidimo stilių. Man jis yra geriausias lietuvių krepšininkas ir džiaugiuosi, kad žaisime kartu.

Gudaitis turėjo traumų, bet puikiai pamenu, jog jis labai stiprus. Su Georgiu Papagianniu jie sudarys labai tvirtą vidurio puolėjų duetą.

Nuotr. BNS

– Po pasaulio čempionato atrankos lango jūsų vasara nesibaigė – Dimitris Itoudis įtraukė jus tarp kandidatų į Europos čempionatą. Žinoma, tikitės papulti į dvyliktuką?
– Rodysiu savo geriausią versiją treniruotėse. Jei pateksiu į dvyliktuką, būsiu laimingas ir pasiruošęs padėti rinktinei. Tai yra nacionalinė rinktinė. Krepšininkui tai yra didžiausias įvertinimas, kai gali dalyvauti aukščiausio lygio turnyruose bei būti kartu su Gianniu (Antetokounmpo) ar Eurolygos žaidėjais.

Atiduosiu viską, o jei bus mano laikas, kuris jaučiu, kad atėjo, kodėl gi ne?

– Šią vasarą graikai gali rinktis iš keturių brolių Antetokounmpo, bet svarbiausias iš jų – Giannis. Ar galite nupasakoti, ką reiškia žaisti šalia tokios žvaigždės?
– Mums tikrai pasisekė, kad Giannis vėl nori žaisti rinktinėje. Džiaugiuosi, kad jis bus, bet reikia kalbėti ne tik apie jo krepšinio gebėjimus, bet ir apie charakterį už aikštelės. Jis yra puikus žmogus ir gali padėti komandai laimėti, nes yra geriausias pasaulio žaidėjas.

– Pasaulio čempionate Giannis susidūrė su sunkumais – mažesnė erdvė, nėra taip lengva prasiveržti krepšio link. Atėjus treneriui Itoudžiui, matote būdų, kaip efektyviau išnaudoti Giannį Europos krepšinyje?
– Esu įsitikinęs, kad treneris Itoudis jau sugalvojo, kaip padaryti Giannį efektyvesniu. Tačiau aš esu žaidėjas ir nežinau, ką atsakyti. Tai yra trenerio darbas, turime vieną geriausių Europos trenerių ir tikiu, kad rasime būdą žaisti su juo.

Nuotr. SIPA-SCANPIX

– Kokie įspūdžiai po darbo su Itoudžiu atrankos lange?
– Buvo puiku. Turėjau naują patirtį, kai buvau šalia jo ir Eurolygos žvaigždžių. Laimėjome ir rungtynes, tad kelionė buvo dar geresnė. Galiausiai visi esame laimingi ir noriu vėl padėti rinktinei.

– Graikija išlieka viena pajėgiausių rinktinių Europoje, bet jau ilgokai neiškovojo medalio. Ko tikitės iš Europos čempionato?
– Tikslai yra aukšti vien pažiūrėjus į mūsų sudėtį. Sunkiai dirbsime ir manau, kad dangus nėra riba. Tikiu, kad galime iškovoti Europos čempionato medalius ir priversti graikus mumis didžiuotis.

„BasketNews.lt podkastas“:Rodyti komentarus

Ir kaip galima būtų nemėgti tokio žaidėjo?Viską labai nuoširdžiai pasakoja,tik šilčiausi atsiliepimai apie mūsų šalį ir žaidėjus,jaučiasi,kad Lietuva jam išliks širdyje visą gyvenimą.Nes čia praleido savo jauno žaidėjo metus,galima sakyti čia užaugo iki tokio aukšto lygio,visada bus minimas tik geriausiais žodžiais.
2022-08-01
+23
Atsakyti
D_K
"Panevėžiečiai praėjusį sezoną laimėjo 9 iš 10 Europos taurės rungtynių, patiesdami tokius klubus kaip Belgrado „Partizan“ ar Badalonos „Joventut“." Skaitau ir nesuprantu :D Tai tik vieną pralaimėjimą Europos taurėje turėjo Lietkabelis? :D :D Čia kažkokia sakinio dėliojimo klaida :D
2022-08-01
+3
Atsakyti
fanas
gal kas zinot kada startuos abonimentu prekyba ? nes kasdien perziuri bcLietkabelis naujienas bet info nera 💪
2022-08-01
+10
Atsakyti
pasakorius 3000 jau po 5 mėnesių nežinos kas tas kabelis
2022-08-01
-20
Atsakyti
x
sekmės bičiukui .. geras intervių.
2022-08-01
+27
Atsakyti
.
Ah, Panos... Išliksi amžinai mūsų Lietkabelio fanų širdise!!!❤
2022-08-01
+32
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.