„Nulio“ efektas: kaip NCAA taisyklė gali pakeisti NBA

Rytis Sabas
BN+ kūrėjas
2022-08-02 16:35
Nuotr.: Fresno Bee
Nuotr. Fresno Bee

Tikriausiai daugelis žino, kad angliškai nulis yra ne tik zero, bet ir nil. Pastarasis terminas dažniau vartojamas, kai kalbama apie nieką. Zero – kai kalbama apie skaičių. Tačiau šiandien noriu panagrinėti kitokį „nulį“ – NIL.

Tai – angliška abreviatūra, reiškianti vardą, įvaizdį ir panašumą (Name, Image, Likeness). Pastaruoju metu tai – viena karščiausių temų JAV sporte, ypač koledžų. Ne veltui tam daug dėmesio skiria net tokie solidūs JAV finansiniai leidiniai kaip „Forbes“. Kodėl skiria? O todėl, kad prieš kiek daugiau nei metus priimta JAV Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) taisyklė jau dabar turi įtakos ir profesionalų sportui.

Prieš metus, liepos 1 d., Fresno valstybinio universiteto krepšinio žvaigždės Haley ir Hanna Cavinder oficialiai pradėjo NIL erą. Pirmą minutę po vidurnakčio jos pasirašė rėmimo sutartį su „Boost Mobile“ ir „Six Star Pro Nutrition“. Pirmą minutę, kai aktyviems koledžų sportininkams buvo leista pasirašyti reklamos sutartis.

Dabar, turėdamos 5 milijonus sekėjų socialinėje žiniasklaidoje ir persikėlusios į Majamio universitetą, Cavinder dvynės vis dar pirmauja koledžų krepšinyje pagal uždirbtus iš reklamos pinigus.

Per pastaruosius metus 21-erių seserys užmezgė partnerystę su 31 prekės ženklu, įskaitant „Crocs“, „GoPuff“ ir „Venmo“. Teigiama, kad jos jau uždirbo daugiau nei 1 mln. dolerių. „Forbes“ duomenimis, dvynės iš viso užsidirbo 1,7 mln. dolerių neatskaičius mokesčių ir procentų agentams.

Sesės neslepia, kad jautėsi tarsi įtrauktos viesulo, tačiau per metus jos išmoko daugybės dalykų, kurie gali padėti uždirbti dar daugiau. Tas viesulas ėmė suktis, kai pernai NCAA sušvelnino savo taisykles po Kalifornijoje 2019 m. priimto „Sąžiningo atlygio už žaidimą“ akto (Fair Pay to Play Act), kuriuo valstijos koledžų sportininkams buvo pažadėta, kad jie netrukus galės išlaikyti savo teisę žaisti ir pasirašę rėmimo sutartį.

Matote nepilną turinį. Norėdami matyti visą, užsisakykite BN+ prenumeratą.


Rodyti komentarus


Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.