3x3: „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ komplektacijų įvertinimas bei įdomiausi pašnekovai

2022-08-03 10:59
Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Tinklalapio BasketNews mokamos platformos BN+ rubrikoje 3x3 – nuomonės dėl „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ komplektacijų ir žvilgsnis į profesinę pusę – kokie interviu pašnekovai patinka labiausiai?

Šįsyk savo nuomonę BN+ nariams pateikia tinklalapio autoriai Jonas Miklovas, Tomas Vanagas ir Lukas Katilius.

Nuotr. S.Magrisso - Getty Images | BasketNews iliustracija/A.Zaikauskas

„Žalgirio“ komplektacija yra baigta – komandai tik lieka nuspręsti, kur kitą sezoną žais Dovydas Giedraitis. Kaip vertinate „Žalgirio“ sudėtį?

Jonas Miklovas: „Akivaizdu, kad sudėtis – geresnė nei pernai. Pirmiausia, šiemet yra apsiginti galinčių ir norinčių žaidėjų. Evansas, Brazdeikis, Ulanovas, Butkevičius ir Šmits jau dabar projektuojamas kaip penketas, kuriame ginamaisiais galės keistis visi žaidėjai. Antra, Brazdeikio įsigijimas yra tikra vyšnia ant torto, kuri padės privilioti žiūrovų į tribūnas, o „Žalgiriui“ gali lemti vieną kitą papildomą pergalę. Trečia, „Žalgiris“ sezoną pradės su treneriu, kurio idėjos tikrai nebus kvestionuojamos jau pirmąjį sezono mėnesį.

Kita vertus, lyginant „Žalgirį“ su praeitu sezonu, akivaizdu, kad privalo būti geriau. Niekas nesuprastų, jeigu būtų blogiau už tai, ką matėme pernai.

Tačiau kad būtų gerai, man labai trūksta dar vieno gynėjo. Patyrusio, galbūt silpnesnio gynyboje, tačiau gebančio žaisti per abi gynėjo pozicijas, aštraus, pataikančio iš toli ir gebančio kurti. Galbūt geresnės Tomo Dimšos versijos.

Kita vertus, suprantu, kad „Žalgiris“ nori duoti šansą Dimšai ir nepaleis Kalniečio, todėl matau, kodėl to papildomo gynėjo nebus.“

Kauno „Žalgiris“

Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
PG Mantas Kalnietis 35 196
PG Lukas Lekavičius (naujiena) 28 181
PG/SG Keenanas Evansas (naujiena) 25 191
SG Karolis Lukošiūnas 24 195
SG Tomas Dimša 28 196
SG/SF Ignas Brazdeikis (naujiena) 23 201
SF Edgaras Ulanovas (naujiena) 30 199
SF/PF Arnas Butkevičius (naujiena) 29 196
PF Rolands Šmits (naujiena) 27 208
PF Tyleris Cavanaugh 28 206
C Kevarriusas Hayesas (naujiena) 25 205
C Laurynas Birutis (naujiena) 24 213
C Motiejus Krivas (naujiena) 17 214
Treneris Kazys Maksvytis
Sutartys baigėsi: Tai Websteris (negrįš), Janis Strelnieks (negrįš), Paulius Jankūnas (baigė karjerą), Nielsas Giffey (negrįš), Marekas Blaževičius (negrįš), Joshas Nebo (negrįš), Artūras Milaknis, Regimantas Miniotas (negrįš), Joffrey Lauvergne'as (negrįš)
Domina:  Dovydas Giedraitis (naujiena)

Tomas Vanagas: „Žalgiris“ atrodo skylėtas. Kiek komandoje yra Eurolygos lygį atitinkančių krepšininkų? Galbūt 7-8? Nuo jų „Žalgiris“ bus labai priklausomas, o bent viena rimtesnė trauma gali stipriai sumaišyti kortas.

Kiek komandoje yra snaiperių? 1? Ir tas pats, kurio minusus reikia stipriai pridengti.

Kas patinka lyginant su paskutiniais metais – nebus žaidėjų, kurie paskutiniais metais nuolat kentė dėl traumų. Taip pat gerokai sumažėjo veteranų ir padaugėjo žaidėjų, kurių lubos yra neaiškios, tad lieka laukti, jog dalis iš jų viršys lūkesčius.

Nesu taip stipriai pakerėtas Ignu Brazdeikiu, kaip dalis kolegų. Ne dėl jo žaidimo atakuojančiu gynėju, sugebėjimų ar pan. Tiesiog norisi palaukti bent lapkričio-gruodžio ir tada kalbėti, koks tai krepšininkas ir kaip jis tinka Eurolygai, nes dabar kalbos po ketverių matytų jo rungtynių atrodo nerimtai. Arba bent Lietuvos rinktinės finišo Europos čempionate.

Matote nepilną turinį. Norėdami matyti visą, užsisakykite BN+ prenumeratą.


Rodyti komentarus

Labai geras pastebėjimas dėl tęstinumo nebuvimo Lietkabelyje ir dabar yra beveik visi žaidėjai vienam sezonui, kitais metais vėl viską reikės lipdyti nuo 0. Tai Labai gaila, kad bent nepabandoma 1+1 sutartis įsiūlyti su kažkokiom simbolinėm išpirkom, kad tų pinigų bent kiek nors nubyrėtų po sezono jei kas nors norėtų išpirkti kontraktus.
2022-08-03
+10
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.