Išėjusi legenda: koks jis buvo, tituluočiausias NBA žaidėjas?

2022-08-04 16:16
Nuotr.: REUTERS – Scanpix
Nuotr. REUTERS – Scanpix

NBA pasaulis liepos mėnesį užbaigė liūdnomis žiniomis. Paskutinę mėnesio dieną mirė 88-erių legenda Billas Russellas. Be abejo, natūralu, jog mirštant tokio amžiaus legendoms mažiau laiko praleidžiama liūdint, o daugiau laiko skiriama džiaugiantis išėjusių asmenų pasiekimais. 

Ir, pernelyg nehiperbolizuojant, galiu drąsiai teigti, kad Russellas yra daugiausiai pasiekęs krepšininkas NBA lygos istorijoje. 

Žinoma, galiu klysti, bet visuomet jaučiau, kad lietuviai Russello pasiekimų krepšinyje niekada pernelyg nevertino. Krepšininko pasiekimai yra tokie įspūdingi ir dabar atrodo tokie nepakartojami, kad kalbant apie tuos pasiekimus, jie dažniausiai yra nurašomi kaip mitiniai, neturintys nieko bendro su dabartiniu krepšiniu (panašiai, kaip su Russellu koja kojon žengusio Wilto Chamberlaino asmeniniais rekordais).

Bill Russell

Bill  Russell
Pozicija: C
-
Ūgis: 206 cm
Gimimo vieta: Monroe, JAV

Tačiau Russello pasiekimai, lyginant su Chamberlaino rekordais, turi vieną esminį skirtumą. Didžioji dauguma Russello krepšininko karjerą apibūdinančių pasiekimų yra komandiniai.

Russelas per 13 metų, praleistų NBA lygoje, ją laimėjo 11 sykių, o NBA finaluose žaidė 12 kartų. Šis pasiekimas yra paminimas bene kas kart, kuomet kalbama apie Russellą, ir dėl to yra šiek tiek devalvuotas. Žaisti 92 proc. iš įmanomų NBA finalų yra misija, kurios nepavyks pakartoti nė vienai lygos superžvaigždei. Ne veltui „Billo Russello iššūkis“ yra vienas sudėtingiausių NBA 2k youtuberių iššūkių – tai atkartoti yra itin sudėtinga net video žaidime.

Nesakau, kad visi trokšta nuvertinti šiuos Russello žiedus, bet tikrai ne sykį lietuviškose tinklalaidėse, kada yra užsimenama apie Russello titulus ar apskritai tuometinę NBA lygą, girdžiu paminint: „Ai, tai ten tuo metu žaidė tik 8-12 komandų, visos žvaigždės buvo Bostone, ten buvo vienos komandos lyga“. Taip ar panašiai galvojantiems tik noriu priminti, kad iki 1956-ųjų, kuomet Russellas prisijungė prie Bostono „Celtics“, lyga, kaip ir Bostono klubas, gyvavo jau 10 metų.

Matote nepilną turinį. Norėdami matyti visą, užsisakykite BN+ prenumeratą.


Rodyti komentarus


Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.