Maksvytis – apie opiausią poziciją, Jokubaičio trikdį ir Brazdeikio prisijungimą

Tomas Vanagas
BasketNews žurnalistas
2022-08-04 22:23

Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis įvertino pirmąjį mūsiškių testą bei atskleidė, jog keis sudėtį antrajam susitikimui.

Lietuviai Klaipėdoje 84:70 įveikė estus bei pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš Europos čempionatą.

„Iškovojome pergalę, pirmos rungtynės parodo mūsų pasirengimo lygį, – mačą apibendrino Maksvytis. – Manau, kad žaidėme neblogai tris kėlinius, laimėjome. Ketvirtajame kėlinyje šiek tiek paleidome iniciatyvą.

Fotogalerija

Pavyko pasitreniruoti, pavyko parotuoti visus žaidėjus, naujokams duoti laiko. Kaip sakoma, ir vilkas sotus, ir avis sveika. Pasiekėme pergalę, padarysime tam tikras išvadas, ką taisyti tikrai yra. Eisime toliau.“

Nuo pat pirmųjų stovyklos dienų Maksvytis suka galvą dėl sunkiojo krašto puolėjo pozicijos, kurioje konkuruoja bent 4 žaidėjai. Treneris įvertino Gyčio Masiulio, Eigirdo Žukausko ir Donato Tarolio pasirodymus.

„Visiems, kaip ir įžaidėjams, išdalinome laiką, tai sunku vertinti. Turbūt nieko naujo. Jei norime labiau puolimo – reikalingesnis yra Gytis. Jei norime gynybos – Tarolis. Jei universalumo – Eigirdas. Į šią konkurencinę kovą dar įsijungs Mindaugas Kuzminskas, pažiūrėsime, kaip jie kartu atrodys, kaip komanda atrodys su mūsų aukštaūgiais“, – sakė Maksvytis.

Paklaustas apie gynėjų darbą mače su estais, Maksvytis išskyrė Roką Jokubaitį, kurio efektyvumą aikštelėje riboja specialūs akiniai.

„Jokubaitis dar jaučiasi nejaukiai, vis dar laikinai turi žaisti su akiniais. Tai riboja jo matymo lauką ir patį matymą. Tikimės, kad po kiek laiko jis jų atsikratys ir bus laisvesnis. Kad nuvylė negalėčiau sakyti, manau, kad įžaidėjai gana neblogai susitvarkė. Taisytinų dalykų yra, bet susitvarkė neblogai“, – sakė Maksvytis.

Taip pat rinktinės vairininkas atskleidė, kad rugpjūčio 7 d., kai lietuviai Alytuje vėl testuos estus, jau žais Ignas Brazdeikis ir minimali viltis yra dėl NBA bokštų Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio.

„Bus pokyčių. Tikrai bus Ignas Brazdeikis. Pažiūrėsime poryt mūsų aukštaūgių būklę. Kaip jie žaidžia su kontaktu, kaip jie žaidžia penki prieš penkis. Minimalūs pokyčiai bus“, – sakė Maksvytis.

Treneris kiek plačiau papasakojo, kas pirmajame mače nesisekė lietuviams.

„Pirmoje pusėje, turbūt ir patys matėte, kad puolime atkovoti kamuoliai. Kažkiek strigome užtvarose be kamuolio. Galbūt per mažai tam dėmesio skyrėme, varžovai susikurdavo pranašumą ir blogai komunikavome.

Puolime pirmoje pusėje kažkiek užbaigimo pritrūko. Antroje – akcentų. Atakavome varžovų sistemą, atakavome jų keitimąsi ginamaisiais. Turėjome pasirinkę taikinius, kartais ne visai tuos žaidėjus atakavome, bet manau, kad tos kokybės dabar ir neverta tikėtis. Svarbu, kad buvo gana geras tonusas. Reikėtų dar pagerinti kamuolio spaudimą, kai varžovai priima kamuolį ir eina į puolimą. Yra taisytinų dalykų, bet gerų buvo daugiau nei blogų šiandien“, – bėdas apibūdino Maksvytis.

Šis mačas buvo debiutinis rinktinėje Kristupui Žemaičiui. Maksvytis teigiamai įvertino jo pasirodymą.

„Manau, kad jis sužaidė gerai, gana gerai gynėsi. Kelis kartus užtikrintai sužaidė vienas prieš vieną, buvo vokalus. Manau, kad neblogas debiutas“, – kalbėjo Maksvytis.

Paklaustas, ar pasiteisina sprendimas pradėti pasiruošimą nuo mačų su Estija, Maksvytis tuo neabejojo.

„Pasiteisina, – sakė Maksvytis. – Apie tą pasirinkimą esame kalbėję, kad pradžioje kaip tik norisi įsižaisti, galbūt ne su pačiais stipriausiais varžovais. Šiandien dar nežaidė estų aukštaūgis, kuris, kiek žinau, žais kitame mače – Maikas Kotsaaras. Visai nebloga komanda susirinkusi, visi geriausi žaidėjai. Kažkiek reikia reaguoti ir su kuo žaisime grupėje. Galbūt antras rungtynes ir su kitais reikėtų žaisti, bet yra kaip yra. Mes prisitaikysime, žaisime su stipresnėmis, silpnesnėmis komandomis. Manau, kad tą balansą išlaikysime.“

Žemaičio komentaras:

Jokubaičio komentaras:

„BasketNews.lt podkastas“:Rodyti komentarus

Jeigu jau su estais Masiulis nesulosia, tai ji iskarto reiktu braukt kaip varianta. Tarolis su Zukauskus daug solidziau atrode. Ypac Tarolis, nors dar reiktu paziuret kaip jis atrodytu pries aukstesnio lygio varzova.
2022-08-05
+1
Atsakyti
Iš Jokubaičio žaidimo matėsi,kad su tais akiniais jis jaučia diskomfortą.Trūko to aštrumo,trūko jo prasiveržimų,nes tiesiog jam pats matymo laukas buvo suvaržytas.Už tai Žemaitis puikiai debiutavo,vadovavimas žaidimui pavyko,pats ir rinktinę gerai valdė,ir į žaidimą stengėsi greitinti.Atstojo tą Roko blankesnį pasirodymą.
2022-08-04
+2
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.