Europos čempionato starte – Lietuvos merginų nesėkmė prieš Suomiją

2022-08-06 13:30
Nuotr.: FIBA

Lietuvos jaunių (U18) merginų rinktinė pralaimėjimu startavo Graikijoje vykstančiame Europos čempionate.

Viliaus Stanišausko auklėtinės pirmosiose C grupės rungtynėse 61:70 (16:13, 14:22, 18:15, 13:22) nusileido Suomijai.

Sekmadienį 14.30 val. Lietuvos rinktinės laukia akistata su Švedija.

Mūsiškių gretose spindėjo Ugnė Sirtautaitė. Ji per 30 minučių pelnė 18 taškų (9/15 dvit., 0/1 baud.), sugriebė 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, perėmė kamuolį, blokavo metimą bei surinko 24 naudingumo balus.

Rezultatyviai žaidė ir Gerda Raulušaitytė, pelniusi 16 taškų (8/12 dvit.), bei Justė Jocytė su 14 taškų savo sąskaitoje.

Lietuves į neviltį varė suomė Elina Aarnisalo, kuri per 28 minutes pelnė 22 taškus (3/7 dvit., 2/7 trit., 10/12 baud.). Ji taip pat surinko 6 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas, 3 perimtus kamuolius bei 22 naudingumo balus.

Lietuvės užtikrintai pradėjo rungtynes (12:3), bet antrajame kėlinyje atidavė iniciatyvą varžovėms į rankas (16:18), o prisivyti suomes Lietuvos rinktinei pavyko tik likus 3 minutėms iki mačo pabaigos (59:59).

Per lemiamas akimirkas lietuvės klydo ir nepataikė metimų, tad varžovės pabėgo į priekį ir užtikrintai triumfavo.

Mūsiškės į C grupę taip pat pateko su Vengrijos krepšininkėmis.

Turnyre penkias aukščiausias vietas užėmusios rinktinės iškovos kelialapius į 2023 metų U19 pasaulio čempionatą Madride.

Lietuvės pasiruošimo metu 70:59 ir 82:69 pranoko ukrainietes, 66:70 nusileido Italijai, bet vėliau atsitiesta laimėjimais – prieš Prancūziją (74:72) ir triskart prieš Latviją (61:56, 61:54 ir 72:51).

Lietuva: Ugnė Sirtautaitė 18 (9/15 dvit., 10 atk. kam.), Gerda Raulušaitytė 16 (8/12 dvit., 9 atk. kam.), Justė Jocytė 14 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Rusnė Augustinaitė 6 (2/7 trit.).

Suomija: Elina Aarnisalo 22 (10/12 baud., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Meri Kanerva 11 (5 rez. perd.), Elsa Lemilla 8 (8 atk. kam.), Lilli Hakkarainen 6.