Suomių pastangomis sudvejojęs Maksvytis: „Būtų sveika ir nuo kažko į kailį gauti“

Lukas Katilius
BasketNews žurnalistas
2022-08-11 22:29

Kazys Maksvytis pasiekė ketvirtąją pergalę draugiškose rungtynėse su Lietuvos rinktine, bet suabejojo ketvirtadienio mačo veiksmingumu.

Lietuviai didžiąją rungtynių dalį triuškino varžovus, o galutinis rezultatas tai atspindėjo – 87:52 įveikta Suomija.

Trečiadienį Kaune ekipų akistata buvo atkaklesnė – Lietuva nugalėjo 76:61.

Fotogalerija

„Pasiekėme pergalę. Kaip prieš tai minėjau, svarbu kiekvienose rungtynėse dėti žingsnį į priekį, – spaudos konferencijoje kalbą pradėjo Maksvytis. – Šiandien kažkiek ištaisėme, mažiau gavome taškų greitajame puolime. Bandėme susitvarkyti su užtvaromis be kamuolio, kur praeitose rungtynėse turėjome bėdų.

Tikėjausi, kad suomiai taip anksti nenuleis rankų. Kartais teko ir kovoti su suomiais, ir šiek tiek saviškius paspausti, kad žaistume savo žaidimą ir išspaustume iš šių rungtynių maksimumą. Sunku vertinti, ar mes čia taip gerai įėję, ar suomiai šiandien pasidavė. Pasiekėme pergalę. Pergalė yra treniruočių atspindys. Taisytinų dalykų yra, bet važiuojame toliau, dabar žaisime su stipresniais varžovais ispanais.“

– Kiek tenkino šiandien komandos gynyba?
– Prieš tai minėjau, kad tenkino. Bet sunku pasakyti, ar mes jau taip labai gerai atrodėme, ar suomiai nuleido rankas. Stengėmės žaisti fiziškai, stengėmės nuspėti jų puolimo veiksmus, išmušti iš situacijų. Neleidome mėtyti tritaškius, daug keitėmės ginamaisiais ir gynyba šiandien buvo nebloga.

– Minėjote, kad reikėjo savo auklėtinius motyvuoti, kad toliau žaistų. Kiek tokios rungtynės padeda išlaikyti koncentraciją?
– Kartais būtų sveika ir nuo kažko į kailį gauti. Mes, lietuviai, tokie esame, kad kol nepasimokome, tol nededame to kokybinio žingsnio. Norėjosi išlaikyti maksimalią koncentraciją, atsiduoti šimtu procentu ir žengti į priekį.

– Paskutines dvejas rungtynes Rokas Jokubaitis dėjo žingsnius į priekį. Kokį progresą įžvelgiate jo žaidime?
– Šnekėjome po pirmųjų rungtynių, kad tie akiniai, ilga pauzė ir dar po operacijos. Kažkiek buvo Rokas ne savas, bet kuo toliau – tuo geriau. To iš jo ir tikimės.

– Atsisveikinote su Laurynu Biručiu. Kokiose pozicijose dar yra klausimų? Kokių atsakymų ieškosite?
– Nieko naujo nepasakysiu. Lauksime, kol pasveiks Mindaugas Kuzminskas. Jam susidarė nedėkinga situacija. Pagal žaidėjų sąrašą matote, kad reikės vieną gynėją išsigryninti ir ketvirta pozicija. Kas keičia Domą, kai jis žaidžia ketvirtoje pozicijoje, kas keičia Domą ir Joną, kai jų nėra aikštelėje. Šiuos dalykus reikės išsigryninti.

– Turite preliminarių atsakymų sau į tuos klausimus?
– Manau, kad kažką jau gavome, bet šiandien to atsakymo dar negaliu pateikti. Yra vidurys pasiruošimo ir sprendimus, išvadas priimsime vėliau.

– Padarėte pakeitimą startiniame penkete – Brazdeikį pakeitė Butkevičius. Kokia buvo to idėja?
– Pirmosiose rungtynėse žaidė Grigonis ir Brazdeikis, jie žaidžiantys su kamuoliu. Juos keitė Butkevičius ir Giedraitis, kurie nėra tokie geri ballhandleriai, kūrėjai. Šiose rungtynėse norėjome išlaikyti balansą, kad aikštelėje būtų bent du žmonės, žaidžiantys su kamuoliu. Tai buvo Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis ir Arnas Butkevičius, kuris pastiprina gynybą. Vis dar ieškome to balanso, turime dar kelias rungtynes ir tą darysime.

– Laimėjote ketverias rungtynes, bet tritaškius pataikote tik 28 proc. taiklumu. Ar tai kelia nerimo ir iš kur tie tritaškiai gali ateiti?
– Ne, dėl šito nerimo neturiu. Nelabai daug tam ir skyrėme dėmesio. Dabar vis tiek treniruotės buvo fiziškos, gynybinės, kažkiek daugiau buvo bėgimų. Dar pataikymas ateis. Dabar pasidarėme pagrindus.

Tritaškiai ateis iš visur: po pagalbų prieš mūsų didelius, pikenrolo situacijų, kitų situacijų. Manau, kad bus tų tritaškių.

Jokubaičio komentarai:

Valančiūno komentarai:Komentarai:


nepergyvenk Europos čempionate bus rungtynių kai gausi į kailį
2022-08-12
+2
Atsakyti
Tai ble, as nesuprantu. Metai is metu, musu kontroliniu rungtyniu planas toks pat. Patriuskinam, suomiu ir latviu lygio rinktines. Tada, gale pasiruosimo zaidziam pries ispanus,prancuzus arba usa. Ir visada kazkuriuos, net gi aplosiam. Bet kai ateina svarbiausios kovos, mus nupucia kai jauniklius, tos pacios top rinktines... bleha,negi negalim visa pasiruosima pasikapot su, panasaus pajegumo rinktinem? Jei ir ispardytu mum subines, nu bet bent pasimotyvuotu, ir tikrai butu geresne praktika, nei latvius ar suomius po 2x aplost +15 ar pan... ir eilini karta, FIBA teiseju cirkas prasides, top zaidejai metys per rankas, ir visokie JV ar Grigai, prades skesciot rankom, ir sugrius visa rinktine, sutikus rimtesnius varzovus
2022-08-12
+6
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.