BasketNews Europos čempionato reitingas: Lietuva – ketvertuke

Lukas Katilius
BasketNews žurnalistas
2022-08-25 10:00

BasketNews organizuotas Europos čempionato reitingas parodė, kad Lietuvos rinktinė – tarp keturių geriausių komandų.

Nuotr.: SIPA - Scanpix, FIBA, BNS, Federación Española de Baloncesto | BasketNews iliustracija/A.Zaikauskas
Nuotr. SIPA - Scanpix, FIBA, BNS, Federación Española de Baloncesto | BasketNews iliustracija/A.Zaikauskas

2022 m. Europos čempionatas jau ne už kalnų ir BasketNews pristato pirmenybių reitingą, kurį sudarė Lietuvos ir užsienio krepšinio ekspertai.

Iš viso buvo apklausti 62 respondentai – 49 lietuviai ir 13 užsieniečių.

Į apklausą buvo įtraukti BasketNews žurnalistai, Lietuvos ir užsienio krepšininkai, treneriai, komandų vadovai.

Pateiktoje lentelėje asmuo turėjo išrikiuoti rinktines nuo 1 iki 24. Vėliau vykdytojas pirmajai vietai priskyrė 24 taškus, antrajai – 23 ir t.t. Galop pagal taškų skaičių buvo formuojamas reitingas.

Atkreipiame dėmesį, kad apklausa vyko rugpjūčio 18-23 dienomis.

Tai reiškia, kad apklausos metu galėjo nutikti nenumatytų dalykų, kurie vienaip ar kitaip būtų pakoregavę reitingą. Pavyzdžiui, rugpjūčio 21 ir 23 d. buvo pranešta apie Denniso Schroderio (Vokietija) bei Tomašo Satoransky (Čekija) traumas, o rugpjūčio 24 dieną – apie tai, kad čempionatą praleis Tornike Šengelija (Sakartvelas).

24 vieta – Vengrija

Nuotr. Peter Girgasz/MKOSZ
 • Taškai: 198
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 16-24
 • Didžiausia žvaigždė (-ės): Adamas Hanga

Vengrų situaciją maksimaliai komplikuoja atsidūrimas B grupėje su Lietuva, Prancūzija, Slovėnija, šeimininke Vokietija bei Bosnija ir Hercegovina. Respondentai tai ir atspindėjo rezultatuose – vengrai, ko gero, kovos dėl vienos pergalės, ne daugiau.

Aukščiausia vengrų vieta apklausoje buvo paminėta du kartus – 16. Daugiausiai kartų – 19 – krepšinio žmonės vengrams skyrė 23 vietą reitinge. Paskutinė vieta Lietuvos oponentams buvo skirta 13 kartų, o tai yra antras didžiausias rezultatas.

Vengrijos rinktinę kiek pozityviau įvertino reitingą pildę užsieniečiai, kurie jai skyrė daugiau taškų (52) nei Nyderlandams (36) bei Didžiajai Britanijai (43).

23 vieta – Didžioji Britanija

 • Taškai: 239
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 14-24
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Gabrielis Olaseni

Britai grupės etape neturės tokių pajėgių varžovų kaip Vengrija, bet jei pastarųjų lyderis žaidžia Eurolygos finalo ketverto komandoje, tai britų ramstis Olaseni – Stambulo „Daruššafaka“. Su graikais, italais bei kroatais jie veikiausiai nekonkuruos, bet Estijai ir Ukrainai įkasti galės.

Dažniausiai respondentai Didžiajai Britanijai reitinge skyrė paskutinę vietą (15 kartų). Be to, tai yra daugiausiai kartų iš visų rinktinių paskutinėje vietoje atsidūrusi komanda. Tačiau britų patekimu į kitą etapą tiki 4 asmenys – vienas skyrė 14 vietą, trys – 16 vietą.

22 vieta – Nyderlandai

 • Taškai: 240
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 16-24
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Worthy de Jongas

Dar viena komanda, kuri į Europos čempionatą keliauja be didesnių vilčių. Čekija, Izraelis, Lenkija, Serbija bei Suomija puoselėja kur kas aukštesnes ambicijas ir prieš olandus veikiau sieks kuo didesnio pranašumo, o ne pergalės.

Balsuotojai olandams daugiausiai kartų skyrė paskutinę vietą (12 atsakymų). Aukščiausią vietą – 16 – skyrė du respondentai.

Šioje vietoje kiek išsiskyrė angliško ir lietuviško balsavimo nuomonės. Pirmajame olandai užėmė paskutinę vietą su 36 taškais, bet 204 taškai lietuviškame variante pralenkė tiek vengrus, tiek britus.

21 vieta – Estija

 • Taškai: 342
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 11-24
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Maikas Kotsaras

Daugiau nei 100 taškų olandus aplenkę estai, pasak respondentų, nustebins jau tada, jei pateks į atkrintamąsias. Kad tai įvyktų, tikrai reikės nugalėti britus, o po to medžioti pergalę prieš kroatus, italus, graikus ar ukrainiečius.

Pasirengimo cikle iš arti galėjome pamatyti, kokią komandą surinko estai. Lietuvos rinktinė dukart testavo estus bei pasiekė pergales 84:70 ir 90:88. Vis tik tuose mačuose nerungtyniavo Maikas Kotsaras, kuris šią vasarą persikėlė į Vitorijos „Baskonia“.

Estų vietų pasiskirstymas jau buvo kažkiek įvairesnis. Aukščiausią vietą – 11 – skyrė 1 respondentas, o kad estai pateks į atkrintamąsias (aukštesnė nei 16 vieta), mano 11 žmonių. Paskutinę vietą jiems skyrė 4 apklaustieji, o dažniausiai buvo minima 22 vieta (12 kartų).

20 vieta – Bulgarija

Nuotr. FIBA
 • Taškai: 380
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 12-24
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Saša Vezenkovas

Pirmoji rinktinė iš A grupės, kurioje dar bus Belgija, Sakartvelas, Ispanija, Juodkalnija ir Turkija. Vertinant abstrakčiai, bulgarams bus sunkiausia su ispanais bei turkais, o po to kovoti tikrai galima. Juolab belgai, juodkalniečiai ir kartvelai reitinge nėra labai toli.

Daugiausiai kartų (8) respondentai bulgarams skyrė 18 vietą. Aukščiausiai bulgarus įvertino vienas žmogus, kuris skyrė 12 vietą, o paskutinėje pozicijoje juos mato 4 apklaustieji. Už 16 arba aukštesnį reitingą balsavo 16 žmonių.

19 vieta – Ukraina

Nors ukrainiečiai reitinge yra žemiau nei 16 vieta, bet tai jau yra trečia paminėta rinktinė iš C grupės. Dėl to galima sakyti, kad iš estų, britų ir ukrainiečių būtent pastarieji turi geriausias galimybes keliauti į aštuntfinalį.

Juolab, kad Ukrainos rinktinė turi porą NBA žaidėjų Leną ir Mykhailiuką, Šiauliuose užsirekomendavusį Issufą Sanoną, trenerį Ainarą Bagatskį. Tačiau pakovoti dėl trečiosios vietos C grupėje bus labai sunku – kroatai yra nutolę per daugiau nei 500 taškų.

9 respondentai, kurių ir buvo daugiausiai, atspėjo galutinę Ukrainos vietą reitinge – 19. Aukščiausią vietą – 12 – skyrė du žmonės, o paskutinę – keturi. Ukrainiečių patekimu į atkrintamąsias tiki daugiau nei trečdalis respondentų – 22.

18 vieta – Suomija

 • Taškai: 468
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 9-24
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Lauri Markkanenas

Apklaustieji prognozuoja, kad D grupėje suomiai bus geresni tik už olandus. Tačiau atotrūkis nuo lenkų nėra didelis, o ir Tomašą Satoransky praradę čekai pasidarė įkandami.

Suomiai pasirengimo cikle dukart žaidė su lietuviais bei neturėjo didelių vilčių – nesėkmės 61:76 ir 52:87. Vis tik tuose mačuose nebuvo Markkaneno, kuris šią rinktinę pakelia į visai kitą lygį. Pavyzdžiui, kontrolinėse rungtynėse su Ukraina puolėjas suvertė net 42 taškus.

Balsų suomiams pasiskirstymas signalizuoja, kad tai gali būti viena iš neįvertintų rinktinių šiame čempionate. Aukščiausią vietą – 9 – skyrė 3 žmonės, o bent po kartą buvo paminėtos ir visos žemiau esančios pozicijos. Dažniausiai apklaustieji rinkosi 20 vietą (9 balsai), netoli liko ir 18, 14 vietos (po 7 balsus).

Suomių galimybės Europos čempionate geresnės pasirodė angliškoje apklausoje (131 taškas). Skandinavai aplenkė visas prieš tai vardintas rinktines bei Lenkiją (101), Juodkalniją (96), Izraelį (116), Belgiją (124).

16-17 vieta – Lenkija

 • Taškai: 556
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 10-23
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Mateušas Ponitka

Ant atkrintamųjų ribos reitinge atsidūrę lenkai aplenkė dvi savo grupės komandas – Suomiją (468 tšk.) bei Nyderlandus (240 tšk.). Vis tik atotrūkis nuo suomių nėra didelis, tad apklaustieji siūlo mintį, jog dėl ketvirtosios vietos šioje grupėje kovos Suomija ir Lenkija. Tačiau Izraelis taip pat nėra toli, o ir čekai be Satoransky yra visai kita komanda.

Lenkija galėjo būti viena įdomesnių šio Europos čempionato komandų, tačiau šią vasarą į rinktinę dar negalėjo pasikviesti Jeremy Sochano. Pastarasis šių metų NBA naujokų biržoje buvo pakviestas 9 šaukimu.

Balsuotojai lenkams dažniausiai skyrė 17 vietą (14 kartų). Trys apklaustieji mato lenkus dešimtuke, o žemiausią vietą – 23 – prognozuoja vienas žmogus. Lenkų patekimu į atkrintamąsias tiki lygiai pusė apklaustųjų – 31.

16-17 vieta – Sakartvelas

Nuotr. Georgian BF
 • Taškai: 556
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 7-24
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Goga Bitadzė

Su lenkais vienodai taškų surinkę kartvelai, pasak apklaustųjų, turėtų nepatekti į atkrintamąsias. Nepaisant to, kad A grupę jie žais Tbilisyje, bet taškų surinko daugiau tik už bulgarus (380 tšk.).

Grupėje daugiau taškų gavo belgai (598 tšk.) ir juodkalniečiai (578 tšk.). Iš kitos pusės, tai atspindi, kad A grupėje 3-5 vietų pasiskirstymą gali nulemti mažiausios detalės.

Šią grupę atidžiau seks ir Lietuva, nes aštuntfinalyje A grupė poruojasi su mūsiškių B grupe. Jei lietuviai kabinsis į aukštesnes pozicijas, tuomet ir kartvelų variantas pirmajame atkrintamųjų mūšyje tampa gan realus.

Kartvelai visuomet pasižymi kieta kova, bet klausimas, kiek jie galės kovoti, mat Europos čempionate nežais traumą patyręs Šengelija. Balsuotojai buvo labai neapsisprendę – daugiausiai kartų (8) buvo paminėta 12 vieta, tačiau nuo 7 iki 24 vietos buvo nepaminėtos tik 9 ir 10 pozicijos. Tai, kad kartvelai žais ketvirtfinalyje, mano du apklaustieji.

37 apklausos dalyviai mano, kad Sakartvelas pateks į atkrintamąsias. Angliškoje apklausos versijoje tik 2 žmonės iš 13 skyrė žemesnę nei 16 vietą.

15 vieta – Juodkalnija

Nuotr. FIBA
 • Taškai: 578
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 10-22
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Bojanas Dubljevičius

Balkanų komandos visuose čempionatuose turi savo argumentų, nepaisant žaidėjų kokybės. Nors juodkalniečiai neturi Nikola Vučevičiaus, bet A grupėje, pasak apklaustųjų, kandžiosis su belgais (598 tšk.), kartvelais (556 tšk.) ir bulgarais (380 tšk.).

15 vieta atrodo kaip labai logiškas įvertinimas, nes 13 balsų, kurių ir buvo daugiausiai, nukeliavo būtent šiai vietai. Vienas žmogus mano, kad juodkalniečiai bus dešimtuke, o du apklaustieji jiems žada 22 vietą.

14 vieta – Belgija

Taip sutapo, kad 16, 15 ir 14 reitingo vietose išsirikiavo trys A grupės komandos: Sakartvelas, Juodkalnija ir Belgija. Bent pagal svorį krepšinio pasaulyje, kai kurie manytų, kad belgai iš šios trijulės skamba silpniausiai, tačiau respondentai mano kitaip.

Dažnai lietuvius čempionatų atrankose sutikę belgai užsitarnavo nemenką apklaustųjų pagarbą. Tarp 5-7 vietų reitinge belgai gavo po vieną balsą, o aštuntoje vietoje buvo paminėti dukart. Dažniausiai minima buvo 15 vieta (9 kartai).

Be rimtesnių vardų į Europos čempionatą keliaujantys belgai turi galimybių pakovoti dėl 3 vietos A grupėje. Įmanomas variantas, kad Belgija aštuntfinalyje susitiks su Lietuva. Pastarasis šių komandų susitikimas pagrindiniame čempionate įvyko 2015 m. Rygoje, kai po Matto Lojeski metimo su sirena belgai iškovojo pergalę.

13 vieta – Izraelis

Nuotr. FIBA
 • Taškai: 630
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 7-22
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Deni Avdija

D grupėje, kurioje aiškia favorite yra tik Serbija, Izraelis tapo trečiuoju respondentų pasirinkimu. Apklausa buvo vykdyta dar prieš čekų naujienas apie Satoransky traumą, tad labai realu, jog šių ekipų reitingas galėjo būti labai panašus.

Žydams 15 vietą skyrė 8 respondentai, o po 7 žmones davė 12 ir 17 pozicijas. Žemiausią vietą – 22 – įvardijo vienas žmogus. Be to, Izraelis gavo po vieną 7 ir 10 vietų balsą.

12 vieta – Bosnija ir Hercegovina

Bosnių vieta tik dar kartą iliustruoja, kokia pajėgi yra B grupė. Bet kurioje kitoje grupėje bosnių bei vengrų šansai būtų žymiai didesni, bet negailestingi burtai lėmė kitaip – artimiausia grupės konkurentė Vokietija (934 tšk.) yra nutolusi per daugiau nei 200 taškų.

Reikia pripažinti, kad bosniai turi tokius lyderius, kurie neprapultų bet kurioje rinktinėje. Tačiau rinktinė prieš pat čempionatą turėjo rimtų finansinių problemų, sužaidė vos dvejas kontrolines rungtynes. Be to, norint patekti į atkrintamąsias, teks konkuruoti su šeimininke Vokietija ir Europos krepšinio galiūnėmis Prancūzija, Lietuva ir Slovėnija.

Apklaustieji daugiausiai balsų – 15 – skyrė 13 vietai. Iš viso 9 balsuotojai manė, kad bosniai liks už šešioliktuko ribos. Po sykį Bosnija ir Hercegovina buvo paminėta septinta bei devinta, o keturi balsai nukeliavo 10 vietai.

11 vieta – Čekija

Šiuo atveju būtina paakcentuoti, kad apklausos pradžia buvo tada, kai Satoransky nebuvo traumuotas. Dabar situacija iš esmės keičiasi ir čekams reikės svarstyti ne kaip užimti antrąją vietą D grupėje, o kaip patekti į atkrintamąsias. Vis tik dideliam balsų skaičiui įtakos galėjo turėti ir tai, jog Čekija grupės etapą žais namuose, Prahoje.

Jei Serbija užims pirmąją vietą grupėje, čekai konkuruos su Izraeliu, Lenkija ir Suomija. Viena rinktinė liks be aštuntfinalio, o čekai be Satoransky tikrai negali būti ramūs. Kol kas žiniasklaidoje buvo pranešama, kad gynėjas patyrė čiurnos traumą bei iki čempionato pradžios pasveikti nespės.

Kalbant apie reitingą, daugiausiai respondentų (14) čekams davė 10 vietą. 11 žmonių mano, kad jie liks devinti, o 8 skyrė vietą aštuntuke. Beveik nėra abejonių, kad čekai bus atkrintamosiose – žemiau nei 16 vietą skyrė vos 2 balsuotojai.

11 vieta šiame reitinge yra tarsi lūžio taškas – čekai bosnius lenkia daugiau nei 200 taškų. Panašus balsų skirtumas tarp greta esančių vietų buvo fiksuotas tik dar vieną kartą.

10 vieta – Kroatija

Nuotr. FIBA

Bogdanovičius, Šaričius, Jaleenas Smithas, Mario Hezonja, Ivica Zubacas, Krunoslavas Simonas ir tik 10 vieta? Toks jau Europos čempionatas, kad pajėgių žaidėjų yra ir pas kitus, o pačių kroatų rezultatai pastaruoju metu buvo tragiški.

Į pasaulio čempionatą nepatekę kroatai C grupėje turi visus šansus įveikti tiek Italiją, tiek Graikiją, bet išlieka tas pats klausimas – ar ši komanda gali rasti pergalingą krepšinį? Jei ne, tada ir estų ar ukrainiečių iššūkiai gali sukelti problemų.

Pagal daugiausiai kartų skirtą vietą kroatai nusileido čekams – 16 kartų buvo paminėti 11 vietoje. Vis tik Kroatijos situaciją ženkliai gerina aukščiau skirtos vietos: triskart šešti, keturiskart septinti, 11 kartų aštunti, devyniskart devinti, septyniskart dešimti.

9 vieta – Vokietija

Nuotr. FIBA

Visą čempionatą namuose žaisiantys vokiečiai labai kenčia nuo traumų, o tai galimai turėjo įtakos ir reitinge. Prieš pat čempionatą sužeidimų turi lyderis Schroderis, gynybos ramstis Danielis Theisas, o iš rinktinės dėl traumos pasitraukė NBA žaidėjas Moritzas Wagneris. Konkuruojant su Lietuva, Prancūzija ir Slovėnija, tokie praradimai yra labai skaudūs.

Vokiečiai dažniausiai apklausoje buvo minimi 9 vietoje (13 balsų). Vienas respondentas skyrė šeimininkams vietą Europos pirmenybių penketuke. Žemiausiai vokiečiai ritosi iki 23 vietos – 1 balsas. Iš viso 4 žmonės netikėjo jų galimybėmis patekti į šešioliktuką.

Apibendrinant, B grupė bus tikras krepšinio desertas. Vokiečiai reitinge aplenkė bosnius ir vengrus, o tai reiškia, kad geriausiųjų devintuke atsidūrė net keturios šios grupės komandos.

8 vieta – Italija

Nuotr. FIBA
 • Taškai: 1031
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 3-15
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Danilo Gallinari

Pirmoji rinktinė, perlipusi tūkstantį taškų. Olimpinėse žaidynėse dalyvavę italai turi ryškią žvaigždę Danilo Gallinari, o gausu ir kitų Europoje gerai žinomų vardų: Nicolo Melli, Achille Polonara, Luigi Datome, Simone Fontecchio. Jei naujajam treneriui Gianmarco Pozzecco pavyks sustyguoti šią komandą, italai turi potencialo žengti toli.

17 respondentų italams skyrė septintą vietą, o 14 – aštuntą. Nė vienam nekilo abejonių, kad italai perlips grupės etapo barjerą. Žemiausiai vietai – 15 – buvo skirtas vienas balsas.

Be to, Italija yra pirmoji rinktinė šiame reitinge, sulaukusi kandidatūros į medalius – vienas balsas buvo skirtas trečiajai vietai. Sykį italai buvo paminėti ketvirti, o dusyk – penkti.

7 vieta – Turkija

Osmanas, Korkmazas, Alperenas Šengunas, Shane‘as Larkinas ir... maestro Erginas Atamanas! Įsijungti Turkijos rungtynes bus įdomu vien dėl pastarojo, o ir surinkti žaidėjai turi pakankamai kokybės, kad pasispardytų su favoritais.

Turkai A grupėje turi labai realius šansus pakovoti dėl pirmosios vietos, nes nuo ispanų reitinge atsiliko 70 taškų. Juolab, kad į šį Europos čempionatą ispanai atvyko nebe tokie grėsmingi, kokie buvo pastaruosius 10-15 metų.

6 vietoje turkus paminėjo 19 respondentų. Vis tik medalių turkams pranašauti nedrįso nė vienas. Dusyk jie buvo minimi ketvirti, o trissyk – penkti. Žemiausią vietą – 13 – prognozuoja du žmonės.

Grupės etape Turkija problemų, ko gero, daug neturės, bet jau aštuntfinalyje poruosis su velniškai pajėgia B grupe. Taigi, Atamano auklėtinių jau pirmajame atkrintamųjų mače potencialiai laukia finalo vertas mūšis.

6 vieta – Ispanija

Sergio Scariolo į šį Europos čempionatą dėl įvairių priežasčių negalėjo vežtis devynių žaidėjų: Ricky Rubio, Alexo Abrineso, Santi Aldamos, Victoro Clavero, Dani Diezo, Sergi Martinezo, Pierre'o Oriolos, Alberto Abalde ir Guillemo Viveso. Tačiau net ir turint tiek netekčių, ispanai gali drąsiai vadintis šio Europos čempionato tamsiuoju arkliuku.

Žaidėjų kokybe ispanai nusileidžia geriausiųjų penketukui, bet krepšininkai žaidžia pajėgiausioje Europos lygoje, kai kurie turi Eurolygos, NBA patirties. Galop čempioniškas ispanų charakteris, čempionatų patirtis, laisvumas, aukščiausio lygio treneris...

Balsavimas aiškiai parodė, kad Ispanija yra visiškai greta Europos čempionato favoritų – šeštąją vietą jiems skyrė net 22 apklaustieji. Tai yra didžiausias šio reitingo rezultatas, skirtas tik vienai vietai. Trys žmonės tiki, kad Ispanija pasidabins medaliais: dukart paminėti antri, vienąkart treti. Žemiausiai reitinge jie nuslydo iki 11 vietos, kurioje gavo 1 balsą.

Kaip ir turkai, ispanai veikiausiai turės finalo vertą aštuntfinalį su viena iš B grupės komandų. Jei pavyktų perlipti šį barjerą, Ispanijos galimybės gerokai išaugtų.

5 vieta – Graikija

 • Taškai: 1331
 • Aukščiausia-žemiausia vieta reitinge: 1-8
 • Didžiausia (-ios) žvaigždė (-ės): Giannis Antetokounmpo

Beveik 200 taškų lūžis nuo šeštosios vietos signalizuoja, kad reitingas pasiekė tikrų čempionato favoritų penketuką. Kad graikai atsidūrė penkti, tai tikrai nereiškia, kad jie neiškovos medalių – nuo pirmosios vietos juos skiria vos 51 taškas.

Graikų užduotis C grupėje yra labai aiški – užimti pirmąją vietą. Tam sutrukdyti greičiausiai bandys Kroatija ir Italija, bet reikia pripažinti, kad nei vieni, nei kiti neturi Giannio Antetokounmpo kalibro žaidėjo ar vieno geriausių Europos trenerių Dimitrio Itoudžio.

Lyginant graikus su 2019 m. pasaulio čempionato sudėtimi, turbūt tai ir yra didžiausias pasikeitimas – Itoudis. Eurolygos čempionas žino, kaip reikia dirbti su aukščiausio lygio žaidėjais, o ieškojimas, kaip pastatyti dukart NBA MVP į geriausias situacijas, yra labiau malonus galvos skausmas.

Graikai dažniausiai buvo minimi ketvirtoje pozicijoje (17 balsų). 11 žmonių jiems prognozuoja auksą, 6 – sidabrą, 10 – bronzą. Buvo ir skeptikų – 7-8 pozicijose graikai gavo po vieną balsą. Apskritai graikus penketuke mato 57 iš 62 respondentų.

4 vieta – Lietuva

Trimis taškais graikus aplenkę lietuviai liko visai netoli ir kitų varžovų. Nepaisant kai kurių rotacijos netekčių, lietuviai važiuoja į Europos čempionatą su dideliais lūkesčiais ir visai adekvatu tikėtis medalio.

Neraminti galėtų tai, jog lietuviai reitinge nusileido Prancūzijai ir Slovėnijai – tos pačios B grupės komandoms. Jei prognozė išsipildys, greičiausiai aštuntfinalyje teks poruotis su Turkija arba Ispanija. Apskritai neįtikėtinas faktas, jog Europos čempionato reitingo ketvertuke atsidūrė net trys komandos iš tos pačios grupės.

Daugiausiai apklaustųjų Lietuvai prognozavo trečiąją vietą (21 balsas). Auksą pranašauja 11 žmonių, sidabrą – 3, ketvirtą vietą – 7, penktą – 14. Kazio Maksvyčio auklėtinius už penketuko ribos iš viso mato 6 respondentai: keturi balsavo už šeštą, du – už septintą vietą.

Reitingavimas nuo pirmos iki septintos vietos yra solidus įvertinimas Lietuvai. Tačiau čempionate laukia daug rungtynių, formą reikės rodyti nuo pirmųjų dienų, tad ir situacija gali keistis kasdien.

3 vieta – Prancūzija

Les Bleus nuo 2011 m. susirinko visus tris Europos čempionato medalių komplektus ir rimtai pretenduoja į dar vieną. Nepamirškime, kad ši karta pasaulio čempionate išspyrė JAV rinktinę bei pasidabino olimpiniu sidabru. Netekčių yra, pavyzdžiui, Nando De Colo, bet su prancūzų sudėties gyliu tai nėra tokia didelė problema.

Nepaisant kai kurių liapsusų, pavyzdžiui, 2017 m. Europos čempionate, kai prancūzai liko dvylikti, federacija nuo 2009 m. išlaiko prie vyriausiojo trenerio vairo Vincentą Collet. Tad visi žinome, ko tikėtis iš prancūzų ir dar nežinojus sudėties buvo aišku, kad jie pretenduos į medalius.

Prancūzai liko per plauką nuo antros vietos reitinge bei tai yra pirmoji rinktinė, kurios dažniausiai gautas įvertinimas buvo pirmoji vieta (15 balsų). Antroje vietoje prancūzus mato 12 žmonių, trečioje – 9. 4-5 vietose jie gavo po 11 balsų. Po to išsirikiavo grupelė po vieną balsą nuo 6 iki 9 vietos.

2 vieta – Serbija

Taigi, reitingas prognozuoja 2017 m. Europos čempionato finalo pakartojimą – Serbija prieš Slovėniją. Šįsyk finale serbai turėtų Nikola Jokičių, kurio prieš penkerius metus nebuvo.

Vis tik Serbijos rinktinė galėtų būti dar stipresnė: Svetislavui Pešičiui neprireikė Milošo Teodosičiaus paslaugų, dėl traumos iškrito rezultatyviausias pasaulio čempionato žaidėjas Bogdanas Bogdanovičius. Prieš čempionatą klaustukai kybo virš Nemanja Bjelicos, kuris pasiruošimo metu patyrė traumą.

Tačiau turint dukart paeiliui NBA MVP Jokičių akivaizdu, jog ši rinktinė važiuoja tik medalio. Tai indikuoja ir reitingas, kuriame 60 iš 62 balsų pasiskirstė 1-5 vietoms.

Daugiausiai apklaustųjų serbams prognozuoja sidabrą (18). 8 – auksą, 12 – bronzą, 10 – ketvirtą vietą, 12 – penktą vietą, 2 – šeštą vietą.

1 vieta – Slovėnija

Po penkerių metų Betmenas ir Robinas apsimainė vaidmenimis. Dabar jau Dončičius tempia slovėnus į priekį, o Dragičius yra geriausias pagalbininkas NBA žvaigždei. Pasiruošimo metu slovėnai turėjo neblogų testų, kaip Turkija, Serbija, Kroatija, bet visus juos įveikė.

Slovėnija yra absoliuti šio reitingo lyderė pagal gautas pirmąsias vietas (17 balsų). 21 žmogus jiems skyrė antrąją vietą, 8 – trečiąją, 12 – ketvirtąją.

Vis tik Europos čempionų titulą ginsiantys slovėnai turi ir skeptikų. Po vieną balsą jie gavo penktoje, šeštoje ir aštuntoje vietoje, o vienas apklausos dalyvis Dončičiaus vedamą ekipą nusmukdė iki pat 18 vietos. Tačiau net ir tai nesutrukdo jiems reitinge finišuoti pirmiems.

Europos čempionato reitingas:Komentarai:

Lol
pririnko visokiu seklu i apklausa kurie 1 vieta atidave lietuvai (nes mes lietuviai ir automatiskai turim tiketi savo rinktine ir tiketis tik aukso) ir taip lietuva sitam megeju reitinge gavo 4ta vieta:)) alaus pilvai nepykit, zinau kad jum ir 4ta vieta per zemai bet realybe yra kiek kartesne nei jusu pigus alutis:)
2022-08-29
+4
Atsakyti
Ty
vengrai butu buve bet kurioje kitoje grupeje ,butu pateke i top 16, o dabar isvaziuos be pergaliu.
2022-08-29
+1
Atsakyti
ollo
Atsiprasau, bet man LT ekspertu vertinimai neatrodo objektivus, paliginus su kitu saliu ekspertais. Labiausiai stebina dideli skyrtumai tarp vienos rinktines vertinimus, pvz.: Lietuvos ekspertai 40 balu labiau vertina Lenkijos rinktine, nei Sakartvelijos - kitu saliu ekspertai atvirksciai ivertino, kad ant 40 balu kartvelai pajegesni, nei lenkai. As labiau linkes pritarti kitu saliu ekspertams, nes Sakartvelas ne tik ant poperiaus stipresne, bet ir krepsini rodo kokybiskesni. Arba kad Didzioji Britanija butu stipresne, nei Vengija ant 50 balu?... su visa pagarba, bet cia nesamone... Vengru klubai ir zaidejai nors FIBA taurese zaidzia, o britu krepsinio ant Europos zemelapio nera... Na ir jeigu ne LT ekspertai, Lietuva butu 5 vietoje reitinge... bet graikus pastate i 5 vieta... idomu kada buvo kurtas sitas reitingas, nes graikai ir ant poperiaus stipri, ir pagal rodama zaidima maloniai stebina... manau, kad butu truputi objektivesnis reitingas, reikejo surinkti recenzijos polygiai 50% LT ekspertu ir 50% kitu saliu..
2022-08-29
Atsakyti
Dzo
tu neturi su kuo pasisneket?
2022-08-29
-4
Atsakyti
Krepsinio guru
1. Estija 2. Lenkija 3. Vengrija. Sorry, tik negaliu įkelti savo patikimos excel lentelės ;)
2022-08-29
+4
Atsakyti
Ar jums neatrodo, kad tokia lentelė visiškai beprasmė? Lentelė bus sudaryta po čempionato.
2022-08-29
+3
Atsakyti
Dzo
po pirmu 2 varzybu suprasit ko verta sita lavonu gvardija, ir kad jiems prie dideles sekmes, ketvirtfinalis yra auksciausias pasiekimas.
2022-08-29
-4
Atsakyti
Atm
graikija tikrai auksciau uz lietuva janis darytu ka nori pries lietuviu centrus
2022-08-29
+2
Atsakyti
Angry furistas
1) serbija 2) france 3) Lietuva
2022-08-29
+3
Atsakyti
Liutauras
jeo iseis is grupes tai astunfinali galime gauti belgus kurie mus 2015 m europos cempionate grupes varzybose aplose.tai ir dabar gautume.nes lavonu rinktine,kuri nemoka list pries silpnas komandas,o is stipriu tik su nukraujacusiais ispanais sugeba per marytes plauka laimet.jokiu mums sansu nera .ir dar ilgai nebus.
2022-08-26
-6
Atsakyti
Klaida
siaip pas vokiecius shroderis gavo trauma o ne wagneris.
2022-08-26
+5
Atsakyti
Reitingas/prognozės tėra nuomonė ir nuojauta. Spėlionės tuo ir geros, kad skatina diskusijas. Šis čempas neturi vieno aiškaus favorito, MANO NUOMONE. Jį laimėjus SLO, FR, LT, SRB, ar GR, kai kurie galės sušukti "sakiau gi!"
2022-08-25
+3
Atsakyti
Ayo
Tipo LT balsuotojai prisimine kaip belgams praloseme ir todel jiems skyre gan auksta vieta. Super, genialu, viskas kaip ir pasakyta apie toki reitinga.
2022-08-25
+10
Atsakyti
Ayo
Labai ispopuliarejo pastaruoju metu zodis ekspertas. Realiai tai visokie no neimai neturintys kvalifikacijos viesai surformuluoti kritika, tai belieka kazka balsuoti. Ta prasme kas tie ekspertai? Gal ten eGzpertai? Jau geriau perskaityti vieno specialisto reitingavima kuris dar logiskai pagristu savo nuomone nei skaityti sita balsavimu makliava.
2022-08-25
+6
Atsakyti
egsperdai.
2022-08-29
Atsakyti
Pirminė mūsų užduotis yra išeiti iš grupės,o tada jau bus giliai dzin,kas ten lauks aštuntfinalyje.Ispanai ar turkai,jokio skirtumo,nes jau būsim sužaidę su dviem ryškiausiais čempionato favoritais slovėnais bei prancūzais.Man jie yra ryškiausi,serbus į trečią vietą statyčiau,o gal ir dar žemiau,vien dėl senų pažiūrų Pešičiaus.Graikus tikrai į ketvertą statyčiau ne tik dėl Giannio,bet ir dėl Itoudžio.Mums kol kas prognozuočiau penktą vietą,tačiau tikrai tikiu,jog galim laimėti medalį.Jei išeinam iš tokios grupės,tai jau niekas nebaisu ir tada vyrai dar labiau patikės,kad gali laimėti medalius.
2022-08-25
+22
Atsakyti
Anonimas
vengrai 24 o lietuviai 4 bet vos pergale pagimdeme
2022-08-25
-7
Atsakyti
Liutauras
tikra tiesa pasakei.o jie dar slovenus nori iveikt.cia taspats kai neturi ponigu o galvoji apie kruiza apkink pasauli.
2022-08-26
+3
Atsakyti
reitingas parode, kad 4? tai gal faktas, tai yra cempionatas parodys kuria vieta uzims? ar cia mazdaug suretingavom pagal bn specialistu nuomone ir net cempionato nereikia.
2022-08-25
-7
Atsakyti
Klp.Adis 71
Su tokiu žaidimu ir pataikymu ir į dešimtuką -sunkiai,,,
2022-08-25
-3
Atsakyti
Matau, kad reikia kai kuriems komentatoriams priminti, kad čia yra reitingas, o ne prognozė kas kokią vietą užims. Akivaizdu, kad mažiausiai bent viena iš šių (Turkija/Ispanija/Slovėnija/Prancūzija/Lietuva) reitingo pirmojo aštuntuko komandų, nepateks net į ketvirtfinalį.
2022-08-25
+9
Atsakyti
Liutauras
ir tai bus Lietuva
2022-08-26
-4
Atsakyti
As
Lietuviai galetu imti medialius, bet 3 treneris is eiles vel losia 2 centrais. Mes su tokia filosofija neapsiginam pries Vengrija. Tai Slovenai su Prancuzais mus tiesiog suvalgys. As nesuprantu, kiek reikes pralaimejimu (2017 - Sloukas sodina viena tritaskio po kito atakuodamas JV drop gynyba ketvirtam keliny, 2019 Fournier zudo rinkitine smeigdamas tritaski pries JV drop gynyba, 2021 Doncicius skandina rinktine atakuodamas JV vos ne kiekvienoje atakoje), kad treneris ateitu i prota.
2022-08-25
+9
Atsakyti
Anonimas
niekada treneris neateis i prota o gaila
2022-08-25
Atsakyti
Jonas
Manau, bus kai visada. Serbija, Prancūzija. Trečioj vietoj Ispanija, o ketvirtoj Slovėnija arba Lietuva. Gal graikams pavyks įsiterpti, bet tas Anteto... dar didelė mįslė FIBA krepšinyje. Žodžiu, be staigmenų. Tie kas mano, kad Ispanija silpna, tegu dar kartą pasižiūri rungtynes su Lietuva. Ispanija turi stiprų mentalitetą, be lyderių vos nenugalėjo LTU. Gaila Motiejūnas eilinį kart pavedė Lietuvą, ta 4 vieta irgi tokia avansu ant emocijų.
2022-08-25
-4
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 55

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.