Kartvelų nelaimė – dėl lūžusio peties Šengelija praleis EČ

2022-08-24 21:18

Sakartvelo rinktinė FIBA pasaulio čempionato atrankoje įveikė Nyderlandų krepšininkus, tačiau dėl peties lūžio prarado Tornike Šengeliją.

Nuotr.: FIBA

Svarbią pergalę antrajame atrankos etape į 2023 metų FIBA pasaulio krepšinio čempionatą iškovojo Sakartvelo rinktinė (3-2).

Buvusio Kauno „Žalgirio“ trenerio Iliaso Zouroso auklėtiniai Sakartvelo sostinėje Tbilisyje vykusiame mače rezultatu 77:66 (18:18, 17:17, 21:9, 21:22) įveikė Nyderlandų krepšininkus (0-5).

Vis dėlto ši pergalė Sakartvelui smarkiai apkarto, mat trečiojo kėlinio viduryje peties traumą patyrė komandos lyderis Tornike Šengelija. Po kontakto su varžovu ant parketo atsidūręs kartvelas aikštelę paliko skausmo perkreiptu veidu.

Kiek vėliau buvo paskelbta, kad atletui lūžo petys. Apie tai pranešė žurnalistas Giorgi Kokiašvilis. Puolėjas praleis Europos čempionatą.

Šengelija spėjo pelnyti 20 taškų.

Pirmojoje mačo pusėje aikštelėje vyko apylygė kova, o į pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui (35:35).

Sakartvelo rinktinė persvarą perėmė po ilgosios pertraukos. Trečiąjį kėlinį spurtu 16:0 pradėję šeimininkai susikrovė persvarą (51:35) ir jos nebepaleido iki mačo pabaigos.

Pasaulio čempionato atrankos L grupėje rungtyniaujanti Sakartvelo rinktinė pergalėmis pasivijo Ispanijos (3-1) bei Islandijos (3-1) rinktines, tačiau abi komandos yra sužaidusios rungtynėmis mažiau.

Sakartvelas: Tornike Šengelija 20, Thaddusas McFaddenas 19, Giorgis Šermadinis 13.

Nyderlandai: Worthy de Jongas 22, Charlonas Kloofas 13, Olafas Schaftenaaras 10.