Europos čempionate – apmaudus šešiolikmečių pralaimėjimas lenkėms

2022-08-24 23:32

Lemiamą ketvirtį 14:30 pralaimėjusios lietuvės nebepakils aukščiau 13-tos vietos.

Nuotr.: FIBA

Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinei nepavyko atsitiesti po Europos čempionato aštuntfinalyje patirtos nesėkmės.

Gitauto Kievino auklėtinės 68:69 (17:13, 21:15, 16:11, 14:30) apmaudžiai krito prieš Lenkijos rinktinę ir galutinėje turnyro rikiuotėje nebepakils aukščiau 13-osios vietos.

Gana atkaklios pirmosios mačo dalies pabaigoje lietuvės atitrūko dviženkle persvara ir iki ketvirtojo kėlinio užtikrintai pirmavo (54:39). Visgi tuomet pranašumas ėmė sparčiai tirpti ir likus minutei lenkėms pelnius taškus su pražanga lietuvės jau atsiliko – 68:69. Per likusį laiką komandos taškais nepasižymėjo ir finalinė sirena skelbė apie Lenkijos pergalę.

Taiklumas 0-0

Paskutinį ketvirtį mūsiškės pralaimėjo 14:30.

Lietuves į priekį šįkart tempė po nesėkmingo aštuntfinalio į savo vėžes grįžusi lyderė – Sintija Aukštikalnytė. Jos sąskaitoje – 20 taškų. Victorija Matulevičius pridėjo 14 taškų, o Austėja Babraitis pasižymėjo dvigubu dubliu – 11 taškų ir 16 atkovotų kamuolių.

Ketvirtadienį čempionate – pertrauka, o toliau lietuvių lauks Vokietijos testas. Pergalė šiame mače garantuotų bent 14-ą vietą. Tiesioginė rungtynių transliacija – penktadienį nuo 16:00 val. FIBA „YouTube“ kanale.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė 20, Victorija Matulevičius 14, Austėja Babraitis 11, Austėja Rauckytė 9.

Lenkija: Lucja Grzadziela 23, Maja Kusiak 20, Weronika Gbiorczyk 8.