Pašėlęs dviejų pratęsimų trileris: bosniai parklupdė prancūzus

2022-08-27 23:34

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė išrašė antrąjį pralaimėjimą prancūzams pasaulio čempionato atrankoje, o monstrišku dėjimu pasižymėjo Jusufas Nurkičius.

Nuotr.: FIBA

Akis į akį pasaulio čempionato atrankoje susidūrė Lietuvos varžovai, o fantastišką pergalę po dviejų pratęsimų pasiekė Bosnija ir Hercegovina (4-4).

Bosniai savo aikštėje 96:90 (28:14, 10:32, 19:5, 19:25, 7:7, 13:7) palaužė Prancūzijos rinktinę (6-2).

Po šio mačo K grupės pirmoje vietoje įsitvirtino Lietuva (7-1). Antri žengia prancūzai, treti – juodkalniečiai (5-3). Visą šešių komandų grupę rasite čia.

Rezultatyvūs perdavimai 4

Antrajame pratęsime likus minutei Kenanas Kamenjašas padidino bosnių persvarą (93:90). Tuomet Guerschonas Yabusele nepataikė iš toli, o Aleksandaro Lažičiaus tritaškis padėjo tašką (96:90).

Bosnių euforija po lemtingo tritaškio:

Pirmajame pratęsime likus minutei iniciatyvą turėjo bosniai (83:79). Tačiau Rudy Goberto keturi taškai iš eilės vėl atstatė balansą. Tuomet ekipos apsikeitė netiksliomis atakomis ir veiksmas persikėlė į antrą pratęsimą.

Lemiamos akimirkos bosnių ir prancūzų rungtynėse:

Likus pusantros minutės pagrindiniame laike šeimininkai pirmavo 5 taškais (76:71), bet Evanas Fournier sumetė dvi baudas. Vėliau prancūzai apsigynė, o Fournier vėl stojo prie baudų linijos. Šįkart jis pataikė tik vieną, bet kamuolį puolime nuėmė Yabusele.

Nors tritaškio nepataikė Thomasas Heurtelis, bet bosniai likus 14 sek. suklydo, o Fournier dėjimu išlygino rezultatą. Taip komandos iškeliavo į pratęsimą.

Rungtynėse monstrišku dėjimu pasižymėjo bosnių NBA centras Jusufas Nurkičius. Pastarasis įsibėgėjęs sugrūdo kamuolį į krepšį per Vincentą Poirier.

Nugalėtojų gretose lyderiavo Nurkičius, kuris per 31,5 minutės surinko 21 tašką (8/12 dvit., 1/4 trit., 2/5 baudų), 9 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 18 naudingumo balų.

Prancūzijai Yabusele per 40,5 minutės pelnė 16 taškų (2/6 dvit., 3/6 trit., 3/4 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

Europos čempionate, kuris startuoja rugsėjo 1 d., šios rinktinės susitiks B grupėje. Ten bus ir Lietuva, Slovėnija, Vengrija ir Vokietija.

Bosnija ir Hercegovina: Jusufas Nurkičius 21 (8/12 dvit.), Johnas Robersonas 18, Džananas Musa 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Miralemas Halilovičius 12.

Prancūzija: Evanas Fournier 24 (7/19 met., 6 kld.), Guerschonas Yabusele 16, Thomasas Heurtelis 11, Rudy Gobertas 10 (14 atk. kam., 6 kld.).