Penki drąsūs spėjimai, kurie prieš čempionatą atrodo sunkiai tikėtini, tačiau tuo pačiu ir neskamba nerealiai.
Ilgai lauktas metų renginys, Europos krepšinio čempionatas, prasideda jau šią savaitę, o šįsyk jis žada būti vienas stipriausių istorijoje.
Pastarieji keturi NBA sezonų MVP Giannis Antetokounmpo bei Nikola Jokičius ir nemažesnį potencialą turintis Luka Dončičius – žvaigždės, kurios turnyrą iškart pakelia į kitą lygį. Kas triumfuos, o kam finalinės kovos Berlyne taps ašarų pakalne?
24 rinktinės rugsėjo 1-ąją keturiose Senojo žemyno miestuose pradės kovą dėl Europos krepšinio sosto, kurio karūna jau penkerius metus priklauso Slovėnijai.
Prieš prasidedant laukiamiausiam metų renginiui, tinklalapis BasketNews pateikia penkis drąsius spėjimus, kurie prieš čempionatą atrodo sunkiai tikėtini, tačiau tuo pačiu ir neskamba nerealiai.
Tai nėra prognozės, o potencialūs netikėti scenarijai, apie kuriuos prieš pirmenybes kalbama nedaug. Jūsų dėmesiui – penki drąsūs Europos čempionato scenarijų spėjimai.
Komentaruose sureitinguokite scenarijus nuo labiausiai tikėtino iki mažiausiai, o taip pat pateikite savo drąsius spėjimus, apie kuriuos niekas nešneka, tačiau ir negali iškart atmesti.
Turkija – pusfinalyje

Sunkiai tikėtina? Žvelgiant iš šono – labai sunkiai. Bet žvelgiant iš arčiau, yra nenuginčijamų argumentų, kodėl tai neatrodo nerealu turkams.
Pirmiausia, Turkijos rinktinės grupė. A grupėje galėtų gąsdinti tik Ispanijos vardas, tačiau tai nebėra ta viską griaunanti jėga su broliais Gasoliais. Kartų kaitą išgyvenantys ispanai talentu sudėtyje dabar nusileidžia turkams.
Kitos rinktinės Sakartvele vykstančioje A grupėje – tikrai ne A klasės. Žinoma, turkai jau ne kartą yra nepateisinę į juos dėtų lūkesčių, bet gal šiemet jiems pagaliau priklausys didžioji scena?
Nuo atmosferos rūbinėje stipriai priklausomi turkai laimėję pirmąjį mačą su nenuspėjama Juodkalnija gali užsikurti ir tuomet Ergino Atamano kariaunai šeimininkauti grupėje galėtų patrukdyti tik ispanai.
Būtent pirmoji vieta grupėje gali tapti raktu į pusfinalį. Taip, B grupės ketvirta komanda bet kokiu atveju bus solidi, bet sugebėjus peržengti aštuntfinalio etapą, tolimesnis kelias ketvirtfinalyje sufleruoja ne topinės klasės varžovą.
Turkija garsėja kaip namų komanda ir būtent taip ji turėtų jaustis Berlyne – Vokietijos sostinėje neoficialiais duomenimis gyvena daugiau nei 100 tūkst. turkų. Turkija aštuntfinalyje neabejotinai turėtų būti mažiausiai geidžiamas varžovas iš A grupės.
Cedi Osmanas, Shane'as Larkinas, Alperenas Šengunas, Furkanas Korkmazas ir dar keli solidūs Eurolygos žaidėjai – talentu turkus lenkia tik kelios čempionato komandos, o už viso laivo stovi pasitikėjimu visada trykštantis dukart Eurolygos čempionas Atamanas.
Turkijos pasiruošimas čempionatui neįtikino, bet tai – nuotaikos komanda, kuriai, sėkmingai pradėjus čempionatą, ketvertas Senajame žemyne neatrodo nepasiekiamas.
Slovėnija – be medalių

Europos čempionai į pirmenybes atvyksta kaip pagrindiniai favoritai ir atrodo parašyta žvaigždėse, jog slovėnams vieta medalių dalinime yra tiesiog rezervuota. Ar ne? Ne viskas taip paprasta.
Serbija, Graikija, Prancūzija, Lietuva turi ne mažiau argumentų, o svarbiausia, kad jau grupėje jų varžovais bus tarp favoritų esančios dvi komandos bei Vokietija, prieš kurią slovėnai prieš pirmenybes patyrė sutriuškinimą.
Pralaimėjimas Vokietijai parodė, jog problemų yra ir rojuje, o nelaimėjus savo grupės, ketvirtfinalyje potencialiai Europos čempionų lauktų serbai arba graikai.
Luka Dončičius yra megažvaigždė, kuri yra praktiškai nesustabdoma, bet vieno žaidėjo tokiame ypatingai stipriame čempionate neužteks.
Labai daug priklausys nuo kitų krepšininkų, o, pirmiausia Gorano Dragičiaus. Klausimas, ar į rinktinę grįžęs 36-erių gynėjas sugebės tapti tokiu Dončičiaus Robinu, kokiu pastarasis jam buvo 2017-aisiais.
Būtent puolimu savo žaidimą grindžianti Slovėnija gynyboje yra baudžiama praktiškai visų varžovų, tad yra klaustukų, ar užteks talento laimėti tokiu stiliumi prieš kitus pagrindinius favoritus.
Simbolinis penketas – be Eurolygos žaidejų

Pirmiausia, susitarkime dėl terminų. Eurolygos žaidėją čia vadiname krepšininką, kuris artėjančiame sezone rungtyniaus Senojo žemyno lygoje.
2017 m. čempionato simboliniame penkete šalia Pau Gasolio, Bogdano Bogdanovičiaus (po 2016-2017 m. sezono išvyko į NBA) ir Gorano Dragičiaus buvo Aleksejus Švedas ir tas pats Dončičius, 2017-2018 metų sezone žaidę Eurolygoje.
Visgi šiemet NBA krepšininkų būrys taip užpildys Europos čempionatą, jog atrodo tikėtina, kad visi penki simbolinio penketo nariai artėjantį sezoną žais už Atlanto.
Nikola Jokičius, Giannis Antetokounmpo, Dončičius, Dragičius, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas, Rudy Gobertas, Evanas Fournier, Franzas Wagneris – tai tik saujelė NBA krepšininkų, kurie spindės Europos čempionate.
O ką gali pasiūlyti Eurolyga? Žinoma, Stambulo „Anadolu Efes“ duetas, Vasilije Micičius ir Larkinas, turi savų argumentų, Serbijos ir Graikijos rinktinėse netrūksta pajėgių Eurolygos krepšininkų, o jei pirmenybės sėkmingai susiklostys Lietuvai, galbūt šalia šios diskusijos bus Marius Grigonis ar Ignas Brazdeikis.
Visgi iš visų penkių netikėtų scenarijų šis, man asmeniškai, atrodo labiausiai tikėtinas.
Čempionė Graikija

Kuo toliau, tuo labiau tai skamba mažiau tikėtinai, bet kol Graikija turi sveiką Giannį, tol visko gali nutikti trumpame čempionate.
Pasiruošime Graikija buvo viena labiausiai traumų šienaujamų rinktinių – iš pradžių iškrito Georgios Papagiannis, vėliau Ioannis Papapetrou, tuomet Kostai Sloukas ir Antetokounmpo, trikdžių turėjo ir pats Giannis. Kosmosas.
Nors panašu, jog čempionate visas šis, sveikatos problemų turintis, branduolys bus, tačiau trumpose pirmenybėse labai svarbus pasiruošimas ir, laiku neįėjus į sportinę formą, gali būti greitai sukrauti lagaminai namo.
Kas leidžia tikėti graikais? Žinoma, kad Giannis. Graikijos antžmogis atrodo pagaliau suprato, kaip perkelti savo talentą į FIBA aikštelę, o jo 40 pelnytų taškų į Serbijos krepšį buvo kažkas tokio, kas ilgam įėjo į krepšinio istoriją kaip dominavimo pavyzdys.
Kreditų prideda ir ganėtinai palanki graikų C grupė, kurioje bus laiko sveikatos problemų turėjusiems žaidėjams įeiti į sportinę formą, bei vienas geriausių Europos trenerių Dimitris Itoudis.
Trigubų dublių skaičius – padvigubintas

Iki praėjusio Europos čempionato 22 metus pirmenybėse nebuvo užfiksuotas trigubas dublis, kol neeilinį rezultatą užfiksavo rumunas Andrei Mandache. Tai buvo tik trečias trigubas dublis „Eurobasket“ istorijoje – be rumuno tai yra užfiksavę kroatai Toni Kukočius ir Stojko Vrankovičus.
Trys trigubi dubliai per pirmenybes skamba neįmanomai, žiūrint į istoriją. Bet šiemet manęs nenustebins nei vienas trigubas dublis, nei daugiau nei trys tokie pasiekimai.
Kodėl? Dėl tų pačių atvykstančių žvaigždžių į čempionatą. Dončičius nuolat žaidžia su šia riba, o laukiantys varžovai iškart reikalaus geriausios jo versijos, iš Jokičiaus taip pat to galime tikėtis.
Tai yra du pagrindiniai kandidatai į trigubą dublį čempionate, bet jų yra ir daugiau.
Giannis bus užsiėmęs taškų daryba, bet potencialo surinkti tris dviženklius skaičius statistikoje turi Eurolygoje jau tai dukart daręs jo komandos draugas Nickas Calathes.
Realų pretendentą į trigubą dublį turime ir mes. Domantas Sabonis pasiruošime buvo geriausia savo versija Lietuvos rinktinės istorijoje ir jei komandoje nereiktų aikšte dalintis su Jonu Valančiūnu, veikiausiai trigubas dublis jau būtų užfiksuotas iki Europos čempionato. Na, tokio pasiekimo dabar laukiame Vokietijoje iš mūsų žvaigždės.
Laukia neeilinis čempionatas, taigi tikėkimės ir istorinių pasiekimų!
Ačiū, kad mus skaitote! Padėkite mums dar labiau.