Bosto ir Vezenkovo tritaškių lietus išsaugojo Bulgarijos viltis

2022-09-06 22:10

Bostas pataikė 9 tritaškius iš 14, Vezenkovas surinko 31 naudingumo balą, o bulgarai iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionate.

Nuotr.: FIBA

Bulgarijos rinktinė (1-3) iškovojo pirmąją pergalę Europos pirmenybėse, o Dee Bostas pakartojo seniai užfiksuotą rekordą. Bulgarai Tbilisyje A grupės mūšyje 92:80 (14:18, 25:20, 27:19, 22:23) įveikė turnyro šeimininką Sakartvelą (1-3).

Bulgarai išmetė net 39 tritaškius, iš kurių pataikė 19. Tai daugiausiai tritaškių išmetusi Europos čempionato komanda per pastaruosius 25 metus.

Tolimais metimais prapliupęs ir EČ rekordą atkartojęs Bostas per 38 minutes surinko 33 taškus (2/5 dvit., 9/14 trit., 2/6 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 12 rezultatyvių perdavimų bei 37 naudingumo balus.

Rezultatyvūs perdavimai 12

9 tritaškiai – tai Europos čempionatų rekordas, kurį 1995 metais užfiksavo Aleksandras Džordževičius.

Iki ilgosios pertraukos komandos ėjo koja kojon, bet bulgarai trečiojo ketvičio viduryje spurtavo 9:0, o susikrautą pranašumą nusinešė į paskutinį kėlinį (69:59).

Likus kiek mažiau nei 2 minutėms po Sandro Mamukelašvilio tritaškio Sakartvelas dar laikėsi per kovinį atstumą (78:86), bet netrukus rinktinės apsimainė klaidomis, o lemiamą tašką padėjo Andrejus Ivanovas (88:78).

Šeimininkų gretose Mamukelašvili per 34 minutes pelnė 13 taškų (4/8 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Sakartvelas: Goga Bitadze 21 (6/8 dvit., 6/7 baud., 6 atk. kam.), Thaddeusas McFaddenas 19 (3/10 trit.), Sandro Mamukelašvili 13 (4/8 dvit., 11 atk. kam., 6 rez. perd.), Giorgis Šermadinis (6 atk. kam., 2 blok.) ir Duda Sanadze (2/6 trit.) po 10, Rati Andronikashvili 7 (1/6 trit.).

Bulgarija: Dee Bostas 33 (9/14 trit., 12 rez. perd., 37 naud.), Aleksandras Vezenkovas 28 (8/15 dvit., 4/10 trit., 14 atk. kam., 31 naud.), Pavlinas Ivanovas 17 (5/8 trit., 4 kld.), Chavdaras Kostovas ir Andrejus Ivanovas (5 atk. kam.) po 7.