Įspūdingą pasiekimą užfiksavęs Dončičius ištempė slovėnus į ketvirtfinalį

2022-09-10 15:10

Luka Dončičius vėl buvo nesustabdomas bei pelnė 35 taškus.

Nelengvą pergalę Europos čempionato atkrintamosiose iškovojo Slovėnijos rinktinė.

Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai aštuntfinalyje 88:72 (24:19, 20:22, 19:19, 25:12) įveikė Belgijos rinktinę ir iškopė į ketvirtfinalį.

Ketvirtfinalyje slovėnai susitiks su Ukrainos ir Lenkijos rinktinės poros nugalėtoju.

Eilinį kartą nesulaikomai rungtyniavęs Luka Dončičius sukratė 35 taškus (7/15 dvit., 4/10 trit., 9/10 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

„Belgija žaidė gerai, žinojome, kad bus sunkios rungtynės. Jie žaidė fiziškai, demonstravo gražų puolimą. Ketvirtajame kėlinyje įjungėme aukštesnę pavarą ir taip laimėjome“, – po mačo spaudos konferencijoje sakė Dončičius.

Slovėnų vunderkindas užfiksavo įspūdingą pasiekimą. Luka trečiose paeiliui EČ rungtynėse įmetė 30 ar daugiau taškų bei tapo pirmuoju tai padariusiu krepšininku per 31 metus.

Prieš vokiečius Luka sumetė 36 taškus, prancūzams atseikėjo 47.

Paskutinį kartą Europos čempionate taip siautėjo Nikos Galis, kuris 1991-aisiais, atstovaudamas Graikijos rinktinei, per paskutinius 4 mačus atitinkamai pelnė 32, 39, 35 ir 37 taškus.

Mačo pradžioje slovėnai spurtavo 16:5 ir susikrovė dviženklį pranašumą, tačiau iš toli įsišaudę belgai nepasidavė, atsakė atkarpa 36:24 ir prieš pertrauką sumažino skirtumą iki minimalaus (41:42).

Likus 8 minutėms iki mačo pabaigos belgai išsiveržė į priekį (64:63), tačiau aukštesnę pavarą įjungę slovėnai galingai spurtavo 19:1 ir po Mike‘o Tobey dėjimo likus 3 minutėms susikrovė 17 taškų pranašumą (82:65).

Per likusį laiką belgams išsigelbėti nepavyko ir slovėnai triumfavo.

Slovėnija: Luka Dončičius 35 (4/10 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Klemenas Prepeličius 13, Mike‘as Tobey 12, Goranas Dragičius 11.

Belgija: Manu Lecomte‘as 16, Pierre‘as-Antoine‘as Gillet 15 (10 atk. kam..), Jonathanas Tabu 9, Jeanas-Marcas Mwema 7.

Parakas
Dontičius ta, Dontičius ana...kiek galima. vyksta EC ir kiti dalykai 😂
2022-09-10
+2
..
Paskutinis epizodas. Rimtai uz tokia prazanga duodama 2+1? Kai rankos net nekilo i metimo pozicija, pradejo judeti tik po prazangos
2022-09-10
-1
Puikiai
Dončič maitinasi kaip nori ir aikštelėj daro, ką nori. O jūs visi su savo bambaliniais pilvais žliumbiat, kad patys nieko nesugebat. Tingit įdėti darbo, neturit valios, tai ir, stebėkit, kaip geresni už jus laksto.
2022-09-10
+17
doncicius sukrate 35 pts oi zurnalistas turbut rasydamas straipsni irgi krato
2022-09-10
-7
Ty
kur tešlius pelne du taskus su bauda ,tai bauda buvo pries metima.
Vat būtent
Ir man toks klausimas kyla.Gal aš čia pasamprotausiu senamadiškai,gal ko nebesuprantu šiuolaikiniame krepšinyje,bet seniau prie tokių žvaigždžių prilipdydavo porą fiziškai stiprių gynėjų,kurie pakaitomis "ganydavo" jį visas rungtynes neduodami priimti kamuolio.Taip talentas būdavo priverstas visas rungtynes lakstyti ir eikvoti jėgas,kad išvengtų tokio presingo.Panašiai Macijauskas buvo išjungęs Danilovičių per L.Ryto rungtynes su Kinder,o po to ir D.Novickį Europos čempionate.Dabar gi Dončičius gaudamas laisvai kamuolį laisvai apžaidžia bet ką vienas prieš vieną (o jis tikrai toje srityje supertalentas) ir dar spėja pasų pridalinti.Jeigu aktyviai taip būtų spaudžiamas visas runtynes,labai abejoju ar jis atžaistų kiekvieną kartą po 38 min ir būtų toks taiklus ir produktyvus.
2022-09-10
-4
Europos Jordanas. Maikas irgi savo laikais ant teiseju staugdavo ir bijodavo jo teisejai. Tik Maikas bent jau savo duokle atidave kai pirmus kelis metus ji Pistonsai dauzydavo. O sitas slovenas yra lepinamas teiseju nuo pat karjeros pradzios.
2022-09-10
-8
Teisėjai darė ką norėjo, nedavė baudos Doncic prieš lecomta, tada gavo greitą vietoj 2baudos metimų. - 4 tada kitoj atakoj iš oro 3 baudas davė mesti jau - 7 ir paskui pražanga puolime OK buvo, bet dar ant viršaus iš lempos nesportinę davė. Jau - 9 taškai vien teisėjų dėka. Kur dar Doncic nuolatiniai priekaištai teisėjams policijos kiekvieno metimo ir techninės negavo. Padovanojo teisėjai apie 9taskus slovėnams per kokią 1minutę. Tuo metu belgai dar buvo rungtynėse iki teisėjų siautimo.