Krapikas – apie „Žalgirio“ pasiruošimą ir maloniai nustebinusius žaidėjus

2022-09-23 19:34

„Žalgirio“ treneriui Gintarui Krapikui pasiruošime gerą įspūdį paliko Laurynas Birutis, Tomas Dimša ir Karolis Lukošiūnas.

Nuotr.: Žalgiris
Nuotr. Žalgiris

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai užbaigė tarpsezonio rungtynių seriją „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje įveikdami Rygos VEF klubą. Žalgiriečiai iki pirmadienį įvyksiančių pirmųjų oficialių „Betsafe-LKL“ sezono rungtynių Klaipėdoje žaidimą šlifuos jau tik treniruotėse.

Neabejotinai svarbia būsimo sezono pasiruošimo dalimi žaliai baltų stovykloje tapo vyriausiojo trenerio Kazio Maksvyčio asistentas Gintaras Krapikas, kartu su Tautvydu Saboniu perėmęs darbą su komanda treniruotėse, kol Maksvytis ir Evaldas Beržininkaitis dirbo Lietuvos rinktinėje.

Apie visą pasiruošimo sezonui ciklą ir po rinktinės pertraukos prie komandos prisijungusius žaidėjus Krapikas „Žalgiris Insider“ tinklalaidėje kalbėjosi su krepšinio komentatoriumi Ryčiu Kazlausku.

„Labai svarbu, kad prie tų bazinių taisyklių, kurias komandai diegėme kartu su Saboniu, treneris Maksvytis pagal save sudėliotų galutinius akcentus, nes jam reikės vadovauti komandai. Be abejo, kad kiekvienas treneris įsivaizduoja, kaip kiekviena komanda turėtų žaisti gynyboje ir puolime. Dabar turime tik treniruočių klausimą, bet jų negalime padaryti daugiau nei jų yra. Kuo greičiau išsireikalausime visų detalių treniruotėse, tuo komanda anksčiau pradės žaisti taip, kaip treneris įsivaizduoja“, – aiškino Krapikas.

Krapikas „Žalgiriui“ vadovavo iki trenerio Maksvyčio prisijungimo prie komandos antroje treniruočių stovyklos Ispanijoje dalyje. Būtent po sugrįžimo iš Ispanijos komanda sulaukė ir rinktinėje žaidusių Luko Lekavičiaus, Igno Brazdeikio ir Arno Butkevičiaus. Kaip tvirtino Krapikas, prisijungus šiai trijulei, komandai teko iš naujo ieškoti susižaidimo treniruotėse.

„Visgi atėjo nauji žaidėjai ir komanda, nors ir jai vadovauja tas pats treneris kaip ir Lietuvos rinktinėje, turi ne tuos pačius krepšininkus kaip rinktinėje. Skiriasi stipriausios pozicijos. Aišku, kad reikia rinktinės žaidėjus, žaidžiančius „Žalgiryje“, iš naujo įvesti į sistemą. Kaip bebūtų, žaidėjams trenerio sistemos bendrų bruožų žinojimas leidžia prisijungti lengviau. Dabar reikia susipažinti su partneriais, su kuriais nėra žaidę ir treniravęsi, reikia apsiprasti ir penketukuose. Kamuolį greitajame puolime ties tritaškiu duoti tam žaidėju, kuris ir pataikys, arba ant ankstyvo ūselio neduoti žaidėjui kamuolio, kuris nežaidžia nugara“, – pasakojo specialistas.

„Žalgiris Insider“ tinklalaidėje kalbėjęs specialistas įvertino ir tuos žaidėjus, kurie jį maloniai nustebino pasiruošimo metu. Krapikas tvirtino, kad Lauryno Biručio ir Tomo Dimšos nepatekimas į galutinį rinktinės dvyliktuką jiems padėjo geriau parodyti save per „Žalgirio“ treniruotes ir tarpsezonio rungtynes.

„Kaip bebūtų skaudu tiems žaidėjams, kurie buvo išplėstiniame rinktinės sąraše ar stovykloje, turiu omeny Birutį ir Dimšą, „Žalgirio“ komandai ir jiems buvo geriau, kad juos palyginus anksti paleido iš rinktinės. Net jeigu ir pateksi į rinktinę kaip dvyliktas žaidėjas, neturėsi daug galimybių žaisti, – teigė treneris. – Šiuo atveju šie vyrai gana anksti prisijungė prie „Žalgirio“. Jie jau buvo pasportavę ir neblogoje formoje. Laikotarpis su „Žalgiriu“ jiems davė užtikrintumo, nes jau ir taip buvo neblogai pasiruošę. Jie gavo daugiau žaidimo minučių, tas pats liečia ir Karolį Lukošiūną, kuris vasarą dirbo daugiau, žinodamas, kas jo laukia.“



Komentarai:

Be užuolanku
Gintarai žinok jei ir kiti žalgiriečiai nebūtu žaidė rinktinėje mūsų rinktinei turbūt irgi būtu buve geriau.
2022-09-24
-6
Atsakyti
A
nu niekaip nesuprantu, ka mato Luksosiune jie.. man tai jis vietoj stovi. nieko negali apart nestabilaus metimo. gynybos ner, prasiverzimo ner, driblingo ner, kamuolio nepersivaro per aikste sg budamas, letas labai.. nu netraukia jis to lygio nei per kur. ir nieko neprideda.. toks koks bubo atejes is Siauliu, toks teber..
2022-09-23
+14
Atsakyti
A
nebus is jo milaknio 2.
2022-09-24
+4
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 8

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.