50 vertingiausių pasaulio sporto klubų: vertė auga kaip ant mielių

Rytis Sabas
BN+ kūrėjas
2022-09-27 14:08
Nuotr.: USA TODAY Sports
Nuotr. USA TODAY Sports

Dar nuo maždaug 1995-ųjų, kai skaičiau, kad „Manchester United“ futbolo klubas buvo vertinamas 350 mln. JAV dolerių, man tai atrodė kosmosas. Dabar tokia suma atrodo juokinga. Neseniai prisiminiau tą faktą ir užsimaniau pažiūrėti, kokios dabar turtingiausių pasaulio klubų vertės. Ir sutapk taip, kad prieš kelias dienas finansų leidinys „Forbes“ publikavo vertingiausių pasaulio sporto klubų 50-uką. O apžvalgoje – labai įdomūs skaičiai.

Šioje publikacijoje pasidomėjau ne tik skaičiais, tačiau ir tendencijomis. Ir supratau, kad Europai sporto pasaulyje Ameriką tenka vytis.

„Forbes“ duomenimis, bendra 50 turtingiausių pasaulio klubų vertė yra 222,7 mlrd. JAV dolerių. Tai – net 30 proc. daugiau nei pernai. Fiksuojamas didžiausias vertės augimas per pastaruosius penkerius metus, kurių dvejus tradicine pajamų prasme smarkiai apkramtė pandemija.

Jau prieš tai žinojau, kad vertingiausia pasaulio sporto lyga yra NFL – amerikietiškojo, o ne europietiškojo futbolo. Ir šiame sąraše NFL dominuoja toliau – 30 iš 32 lygoje rungtyniaujančių klubų pagal vertę yra 50-uke. Tai – 60 proc. viso sąrašo.

Taip buvo ne visada. Pavyzdžiui, dar prieš devynerius metus, nors NFL 50-uke turėjo 32 klubus, pirmosios trys vietos priklausė būtent europietiškojo futbolo atstovams: Madrido „Real“, „Manchester United“ ir „Barcelona“. Šįmet šešios NFL komandos yra vertingiausiųjų 10-uke ir 13 – 20-uke.

Iš kur toks staigus šuolis? Atsakymas paprastas – rekordinės pajamos iš žiniasklaidos – TV, streaminimo platformų ir panašių dalykų.

Matote nepilną turinį. Norėdami matyti visą, užsisakykite BN+ prenumeratą.


Komentarai:


amerikiečiai jaučiu ir iš RKL padarytų - pelną nešančią lygą
2022-09-27
+6
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.