Nuo Europos taurės link suskilusios geldos

Tomas Vanagas
BasketNews.lt vyr. redaktorius
2022-09-29 15:59
Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Pasitinkame trečią sezoną iš eilės, kuriame stipriausiuose Europos turnyruose turėsime tik tris Lietuvos komandas.

2020 metais patekti į Čempionų lygą per atranką bandė Klaipėdos „Neptūnas“, 2021 metais – Utenos „Juventus“, 2022 metais – „Šiauliai“. Pirmieji du klubai pasiekė atrankos finalus, o „Šiauliai“ šiemet krito dar ketvirtfinalyje prieš Nyderlandų klubą Hertogenboso „Den Bosch“.

FIBA Europos taurėje Lietuvos klubo neturėjome nuo 2017-2018 metų sezono, kai sėkmingai atranką įveikė Kėdainių „Nevėžis“.

Šį sezoną metami dvitaškiai

43%
16,0
Pataiko: 16,0
Taiklumas: 43,2%
Vieta lygoje: 11
Geriausias pasiekimas: 16
Blogiausias pasiekimas: 16
Daugiausia pataiko: Jonas Zohore

Kitus ketverius metus nė vienas Lietuvos klubas net nedalyvavo FIBA Europos taurės atrankoje. Nors toje FIBA Europos taurėje žaidė tokie krepšininkai kaip praėjusį sezoną LKL dominavę Džordže Gagičius ir Patrickas Milleris ar dabar jau į NBA pakilęs Alperenas Šengunas, LKL klubų ši lyga visai nedomino.

Pagrindine to priežastimi būdavo įvardijami finansai. Reikia pripažinti – už LKL ketvertuko-penketuko esantys klubai bando sudurti galą su galu, skaičiuoja kiekvieną centą, o neretai susiduria ir su skolomis, tad kiekviena papildoma dešimtis tūkstančių eurų jiems yra išgyvenimo klausimas.

Bet 2022 metais pakliūti į FIBA Europos taurę panoro Lietuvos turtuolis. Gedimino Žiemelio įkurtas Alytaus „Wolves“ klubas iš pradžių siekė patekti į Europos taurę, tačiau galiausiai turėjo sumažinti ambicijas – gavo tik FIBA Europos taurės atranką.

3,5 mln. eurų. Tokį biudžetą debiutiniam sezonui nusistatė „Wolves“ klubas. Kai dalis LKL komandų turi rimtų iššūkių surinkti minimalų 600 tūkst. eurų biudžetą.

Nuotr. FIBA

Toks Lietuvos klubų mastais turtuolis prisiviliojo ne tik legendinį trenerį Rimą Kurtinaitį, bet ir rinktinėje žaidusius Eigirdą Žukauską ir Kristupą Žemaitį, Argentinos nacionalinės komandos narį Marcosą Delia, vieną geriausių Lietuvos atakuojančių gynėjų Adą Juškevičių, G lygoje puikiai žaidusį Ahmadą Caverą, praėjusį sezoną Kauno „Žalgiryje“ praleidusį Regimantą Miniotą.

3,5 mln. eurų ne tik yra antras didžiausias biudžetas LKL, bet ir neabejotinai vienas didžiausių pinigų maišų FIBA Europos taurėje. Ir ne tik žvelgiant į atrankoje dalyvaujančius klubus.

Matote nepilną turinį. Norėdami matyti visą, užsisakykite BN+ prenumeratą.


Rodyti komentarus

apgailėtini pasirodymai...
2022-09-29
+2
Atsakyti

Komentuoti

Komentuoti gali tik BN+ prenumeratoriai