Kazio Maksvyčio „Žalgiris“: kuo jis kitoks?

Augustas Šuliauskas
BN+ kūrėjas
2022-09-30 11:00

Komandos komplektavimo modelis buvo pakeistas iš pagrindų, o savo pozicijoms aukšti ir kontaktą mėgstantys žaidėjai leis projektuoti žaidimą nuo gynybos.

Nuotr.: Erikas Ovčarenko/BNS
Nuotr. Erikas Ovčarenko/BNS

Po katastrofiško praėjusio sezono Kauno „Žalgiryje“ papūtė permainų vėjas – atvyko net 7 nauji žaidėjai, o Kazys Maksvytis (su trenerių štabo pagalba) pagaliau turėjo laiko įdiegti savo norimą filosofiją.

Kuomet Lietuvos rinktinės treneris perėmė Kauno ekipos vairą kovo mėnesio gale, vaizdelis aikštelėje bei atmosfera aplink komandą priminė lengvą košmarą – Eurolygos lygio neatitinkantys, motyvaciją ir pasitikėjimą po pralaimėjimų praradę žaidėjai, norintys kaip įmanoma greičiau užbaigti šią kankynę.

Šio problemų katilo nepavyko prigesinti net ir antruoju vyriausiojo trenerio pakeitimu per vieną sezoną. Nebuvo net menkiausio – ir visada laukiamo – teigiamo pirminio impulso, dar kartą primenant apie anksčiau padarytas neištaisomas klaidas.

Iš jų „Žalgiris“, atrodo, pradeda mokytis. Tai buvo akivaizdu stebint vasaros susitarimus, koncentruojantis į gynėjus, kaip pagrindinius kūrėjus, ir gynybinio stiliaus aukštaūgius su ryškiais pliusais, bet ir trūkumais puolime.

Prabėgus draugiškų mačų maratonui ir pirmosioms dvejoms oficialioms LKL rungtynėms, po truputį ima ryškėti naujasis kauniečių veidas. Kokie bus kertiniai iš pagrindų atsinaujinusio „Žalgirio“ bruožai?

Switch-all (liet. visko keitimosi gynyba)

Praėjusį sezoną vienintelis Joshas Nebo buvo tinkamas žaidėjas šiai gynybinei taktikai. Būtent dėl sugebėjimų gerai gintis perimetre į Kauną pakviestas Europos taurėje žaidęs Kevarriusas Hayesas. Rolands Šmits taip pat pasižymi greitomis kojomis bei ilgomis rankomis, o tai padeda trukdyti gynėjų mėgiamiems metimams atšokant atgal. Latvis neabejotinai bus naudojamas centro pozicijoje bent kelias minutes per rungtynes.

Prie jų pridėkime 190 cm ūgio įžaidėją Keenaną Evansą bei 198 cm ūgio atakuojantį gynėją Igną Brazdeikį, kurie taip pat pasižymi stipriais kūnais, ir turime visai neprastą pradinį tašką switch-all gynybai.

Kazys Maksvytis itin mėgsta šią taktiką, o pagaliau savo dispozicijoje turi ir tam reikiamus žaidėjus. Pavyzdžiui, Lietuvos rinktinėje visko keitimosi praktiškai nematėme, išskyrus retus epizodus aikštelėje su Martynu Echodu.

Ši gynyba jau spėjo sukelti daug nepatogumų Klaipėdos „Neptūnui“, kuris pirmoje rungtynių pusėje gyveno tik iš individualių Mindaugo Girdžiūno veiksmų. Dauguma derinių prieš keitimąsi neveikia, o natūralu, kad sezono pradžioje komandos dar nėra iki galo įsisavinusios kitokių judėjimų atakuojant switch-all.

Antroje mačo pusėje „Neptūnas“ kelis kartus atrado high-low variantus įmesti kamuolį po krepšiu, tačiau bet kokiu atveju, „Žalgirio“ keitimosi gynyba veikė gana efektyviai. Praėjusiame sezone kauniečių gynybos reitingas buvo paskutinis visoje Eurolygoje, todėl šioje statistikos grafoje galime tikėtis neabejotino pagerėjimo, kurio variklis bus būtent switch-all gynyba.

Matote nepilną turinį. Norėdami matyti visą, užsisakykite BN+ prenumeratą.


Rodyti komentarus

trūksta gynejo metiko nors tu ką, verkia akys į Dimšą žiūret
2022-09-30
+14
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.