Žibėnas su „Rytu“ – pakeliui į Tenerifę: „Kiekvienas mačas yra gyvenk arba mirk“

2022-10-04 13:25

Giedrius Žibėnas pasisakė, kad pralaimėjimo kaina FIBA Čempionų lygoje yra kelis kartus didesnė nei Eurolygoje ar Europos taurėje.

Vilniaus „Rytas“ antradienio ryte pradėjo kelionę į Tenerifę, kurioje trečiadienį 21.30 val. dvikova su vietos „Lenovo“ ekipa pradės FIBA Čempionų lygos sezoną.

Tenerifės klubas praėjusį sezoną triumfavo FIBA Čempionų lygoje, o „Rytas“ „Top 16“ etape užėmė trečią vietą ir į ketvirtfinalį nepateko.

H grupėje taip pat žaidžia Vassilio Spanoulio treniruojama Atėnų „Peristeri“ (1-0) ir ekipa iš Izraelio Herclijos „Bnei“ (0-1). Į antrąjį etapą pateks dvi stipriausios grupės ekipos.

„Vakar turėjome dvi treniruotes ir žaidėjai gavo pagrindinę žinutę, ko mes norime, – prieš kelionę į Ispanijos salą sakė „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas. – Šiandien – ilga kelionė, jeigu ji nebus sunki, galbūt turėsime gerą treniruotę ir Tenerifėje. Komanda, prieš kurią reikia atidžiai pasiruošti ir išnagrinėti bei būti pasiruošus.

Čempionų lyga yra specifinė, rungtynių kaina, lyginant su Eurolyga ar Europos taure, yra keliais kartais didesnė. Klaidos kaina yra labai didelė. Kiekvienos rungtynės yra gyvenk arba mirk. Pradedame sezoną su čempionais, jų arenoje. Tai yra didelis testas mums, bus įdomu pasitikrinti, kokioje stadijoje esame. Varžovų neskirstome – esame kiekvienam pasiruošę.“

– Treneri, ar Tenerifės ekipa dar labiau sustiprėjo?
– Drąsiai galiu sakyti, kad taip. Jie neteko vieno brangiausių žaidėjų, Kyle'o Wiltjero, bet į jo vietą atėjo trys labai pajėgūs žaidėjai. Atėjo Jaime Fernandezas, kuris sustiprino gynėjų grandį, atėjo trečios pozicijos žaidėjas Elginas Cookas ir Timas Abromaitis. Aukštaūgių linija pasipildė. Tikrai žingsnis į priekį, plius tas pats trenerių štabas ir branduolys, tad tęstinumas ir stabilumas tai komandai duoda dar daugiau brandos.

– Ką pamatėte per trejas LKL rungtynes, kuriose iškovojote pergales?
– Kiekvienos rungtynės yra skirtinga istorija. Po pirmųjų rungtynių atrodo vienaip, po kitų – kitaip. Manau, judame teisinga linkme. Žaidėjai suprato, kad kai įjungs aukščiausią pavarą gynyboje, kai jie fiziškumo prasme įeis teisingai į rungtynes, tai tos rungtynės visada bus geresnės.

Tenerifės „Lenovo“ sudėtis:

Jaime Fernandez PG 186 cm 29 m.
Sergio Rodriguez PF 204 cm 28 m.
Bruno Fitipaldo PG 184 cm 31 m.
Marcelinho Huertas PG 190 cm 39 m.
Sasu Salin SG 191 cm 31 m.
Moussa Diagne C 211 cm 28 m.
Joan Sastre SG, SF 201 cm 30 m.
Tim Abromaitis SF 203 cm 33 m.
Elgin Cook SF 196 cm 29 m.
Ivan Cruz PF, C 208 cm 30 m.
Fran Guerra C 214 cm 29 m.
Aaron Doornekamp PF 201 cm 36 m.
Txus Vidorreta Vyr. treneris


Komentarai:

Nu kad nera kiekvienos rungtynes gyvenk arba mirk...
2022-10-04
-4
Atsakyti
Žais su Ispanijos čempionato lyderiais
2022-10-04
+5
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.