Triumfas Vilniuje: galingai spurtavusios lietuvės įveikė Ukrainą

2022-11-24 18:30

Gintarė Petronytė ir Laura Juškaitė kartu pelnė 47 taškus ir Lietuvos moterų rinktinė atrankoje į Europos čempionatą iškovojo antrąją pergalę, įveikdamos ukrainietes (81:62).

Skambią pergalę atrankoje į Europos čempionatą iškovojo Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (2-1).

Rimanto Grigo auklėtinės namuose B grupėje 81:62 (23:17, 14:25, 29:10, 15:10) įveikė Ukrainos krepšininkes (2-1), kurioms tai buvo pirmasis pralaimėjimas.

Lietuvės bent kuriam laikui įsitaisė turnyrinės lentelės viršūnėje.

Į Europos čempionatą pateks grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąją vietą užėmusios rinktinės.

Rungtynes geriau pradėjo lietuvės, kurios, vedamos 7 taškus surinkusios Lauros Juškaitės, surengė spurtą ir antrojo kėlinio pradžioje po Justės Jocytės baudų įgijo 13 taškų pranašumą (23:10).

Visgi ukrainietės nepasidavė: atsakė galinga atkarpa 32:14 ir prieš pertrauką susikrovė 5 taškų persvarą (42:37).

Visgi po pertraukos Lietuvos rinktinė sugrįžo su visai kitu veidu: Grigo kariauna surengė įspūdingą spurtą 29:10 ir po trijų kėlinių susikrovė 14 taškų pranašumą (66:52).

Lemiamo ketvirčio metu lietuvės užtikrintai išlaikė dviženklį pranašumą ir triumfavo.

„Ačiū mergaitėms už pergalę ir už darbą aikštelėje, – po mačo kalbėjo vyr. treneris Rimantas Grigas. – Aišku, su tais langais nėra lengva. Vien dėl to, kad merginos susirinko iš skirtingų klubų ir turėjo mažai laiko. Merginos stengiasi, dirba ir padaro rezultatą. Mergaitės atlaikė krūvį ir pavyko nugalėti. Ačiū dar kartą joms už gerą darbą aikštelėje.“

Į pergalę lietuves vedė Petronytės ir Juškaitės tandemas.

Petronytė surinko 27 taškus (9/16 dvit., 1/2 trit., 6/8 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 28 naudingumo balus, tačiau savo asmeninio pasirodymo po mačo nesureikšmino.

„Svarbiausia 81:62. Turbūt net pačios nesitikėjome. Labai laukta ir reikalinga pergalė. Tikrai nėra mums lengva žaisti šiose FIBA langų sistemose, atvažiuojame iš skirtingų klubų ir treniruotės nieko gero nežadėjo. Tai yra toks geras jausmas. Mes išėjome susikoncentravę maksimaliai ir žaidėme komandiškai viena už kitą bei pasiekėme šią pergalę.

Buvo nuostabu žaisti namuose, buvo nuostabu, kad tiek žiūrovų atvyko palaikyti. Noriu visiems padėkoti. Žiūrovai buvo kaip šeštas žaidėjas. Buvo tikras kaifas žaisti. Pasiekta tikrai labai svarbi pergalė“, – sakė Gintarė.

Juškaitė pridėjo 20 taškų (4/8 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud.), 4 atkovotus kamuolius ir 18 naudingumo balų.

Jocytės sąskaitoje buvo 15 taškų (2/3 dvit., 1/2 trit., 8/8 baud.), 3 rezultatyvūs perdavimai ir 19 naudingumo balų.

Lietuva: Gintarė Petronytė 27 (12 atk. kam.), Laura Juškaitė 20, Justė Jocytė 15, Kamilė Nacickaitė 11.

Ukraina: Alina Iagupova 18, Olga Maznichenko 15 (5 atk. kam.), Kristina Fylevich 12.