Fosterio vedamas „Rytas“ dramatiškai palaužė „Šiaulius“

2022-11-27 18:30

Marcusas Fosteris pelnė 20 taškų, o Vilniaus „Rytas“ 85:80 palaužė „Šiaulius“.

Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Vilniaus „Rytas“ (7-3).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 85:80 (27:22, 15:22, 17:12, 26:24) palaužė „Šiaulius“ (4-6).

Vilniečius į pergalę vedė Marcusas Fosteris, kuris per 26 minutes pelnė 20 taškų (5/6 dvit., 2/4 trit.). Jis taip pat atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Likus šiek tiek daugiau nei 2 minutėms iki ketvirtojo kėlinio galo šeimininkai pirmavo 77:73, tačiau tada Martynas Echodas pelnė dvitaškį, o Fosteris pridėjo du baudos metimus ir rezultatas tapo lygus.

Likus 33 sekundėms Fosteris pataikė iš vidutinio nuotolio, taip išvesdamas svečius į priekį (79:77). Greitą ataką surengę šiauliečiai išprovokavo pražangą, tačiau Arminas Urbutis pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų (78:79).

„Šiauliai“ griebėsi pražangų taktikos ir prie baudų metimų linijos pasiuntė Margirį Normantą, kurio ranka nedrebėjo (81:78). Siekdami neleisti išsimesti tritaškio vilniečiai pažeidė taisykles prieš Donatą Sabeckį, kuris taip pat pataikė abu baudos metimus (80:81).

Tuomet sostinės klubas pažeidė vidurio linijos taisyklę, tačiau po peržiūros teisėjai savo sprendimą pakeitė ir kamuolį paliko svečiams. Likus 14 sekundžių dar dvi baudas pataikė Normantas (83:80).

Po Antano Sireikos minutės pertraukėlės kamuolį priėmė Paulius Danusevičius, kuris išmetė tolimą metimą, tačiau jis tikslo nepasiekė, o kamuolį sugriebęs Martynas Echodas mačą uždarė taikliomis baudomis.

Šiaulių ekipos gretose išsiskyrė Kyle'as Mangasas, kuris per 36 minutes pelnė 25 taškus (6/9 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 31 naudingumo balą.

7 pergales per 10 turų turintis „Rytas“ LKL rikiuojasi ketvirtas, tuo metu „Šiauliai“ su 4 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais dalijasi 7-9 vietomis.

„Šiauliai“: Kyle'as Mangasas 25 (6/9 dvit., 4/6 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 31 naud.), Donatas Sabeckis 13 (0/5 trit., 9/10 baud., 9 rez. perd.), Arminas Urbutis 10 (5 atk. kam.), Jonas Zohore 9 (4/6 dvit., 5 atk. kam.), Eimantas Stankevičius 8 (4/4 dvit.).

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20 (5/6 dvit., 2/4 trit., 6 kld.), Martynas Echodas 13 (4/8 dvit., 5/7 baud., 6 atk. kam., 2 blok.), Gytis Masiulis (3/5 trit.) ir Margiris Normantas (6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 11, Benedekas Varadis 10 (5 atk. kam.), Gytis Radzevičius (4/8 dvit.) ir Lukas Uleckas po 8.