Neraminančią detalę pažymėjęs Maksvytis: „Pastaruoju metu nekoks ritmas“

Lukas Malinauskas
BasketNews žurnalistas
2022-12-09 22:38

Kazys Maksvytis pažymėjo, kad pastaruoju metu nėra patenkintas komandos puolimu.

Kauno „Žalgiris“ per trečiąjį kėlinį praleido aštuonis Eurolygos čempionės Stambulo „Anadolu Efes“ tritaškius, namuose patyrė antrą nesėkmę paeiliui, o po tokio mačo Kazys Maksvytis akcentavo ir dar vieną ketvirčio detalę – jo auklėtiniai per jį prasižengė tik sykį.

Kauniečiai antrajame kėlinyje praleido 8 taškus, o šį ketvirtį Maksvytis vienintelį pavadino geru. Jau trečiajame kėlinyje Turkijos klubas surinko 30 taškų ir nužygiavo į pergalę Kaune 86:60.

„Anadolu Efes“ parodė čempionų krepšinį. Džiaugiuosi tik antruoju kėliniu, tada gerai žaidėme gynyboje, aukojomės“, – po mačo akcentavo Maksvytis.

Fotogalerija

„Žalgiris“ žaidė be traumuoto Luko Lekavičiaus ir susirgusių Tomo Dimšos ir Karolio Lukošiūno.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 4 minutes ir „Žalgiriui“ atsiliekant 17 taškų skirtumu Maksvytis buvo nubaustas technine pražanga.

– Treneri, kas lemia pastaruoju metu suprastėjusį žaidimą?
– „Anadolu Efes“ įmetė 86 taškus, tai yra blogai, bet nėra staigmena. Mane kažkiek neramina mūsų puolimas, negalime lengvai pelnyti taškų. Nelabai geras ritmas paskutiniu metu. Iškritus Lukui Lekavičiui, dar poros žaidėjų dėl slogavimo netekome. Nesinori ieškoti pasiteisinimų, bet tai persiduoda ir aikštelėje.

– Rungtynėse nuolat prašėte, kad krepšininkai bauduotų varžovus, bet jie dažnai to taip ir neišgirsdavo. Kaip galvojate, kodėl?
– Visų pirma, rungtynės turbūt pirmą kartą tokios – varžovas iš 86 taškų 51 tašką pelnė tritaškiais. Balansas labai įdomus. Sumetė gerus metimus. Visų antra, jie yra geri žaidžiant individualiai, akcentavome, kad reikia gintis agresyviau, gal net su pagalbomis. Turbūt viską geriausiai apibūdina trečiasis kėlinys, kai jie mums įmetė 30 taškų, o mes padarėme vieną komandinę baudą.

Sunku kažką ir pasakyti. Nerodėme pastangų, nesiaukojome. Keturias baudas gavo Butkevičius, tris – Giedraitis, jie turbūt daugiausiai dėl komandos ir susibaudavo ir stengėsi gynyboje. Liūdina toks faktorius.

– Kiek šį vakarą pritrūko Keenano Evanso geresnio žaidimo?
– Komandos pradeda skautinti Keenaną ir jam neduoda išsimesti lengvų metimų, kuriuos jis susimeta. Be abejo, pirmoje pusėje jis išsimetė porą neblogų metimų, bet paprasčiausiai nepataikė. Jis ir mes turime išmokti žaisti, kai varžovai prieš jį taiko agresyvią gynybą. Tada reikia duoti kamuolį komandos draugams. Jeigu du žaidėjai yra prie Keenano, vadinasi prie kitų keturių komandos draugų yra trys varžovai.

– Antrajame kėlinyje „Anadolu Efes“ pelnė 8 taškus, o tai jų yra šio sezono antirekordas. Bet trečiajame kėlinyje – jau 30 taškų ir 8 tritaškiai iš 10. Kaip skyrėsi šie kėliniai?
– Ruošėme namų darbus ir jie antrajame kėlinyje suveikė. Manau, kad antroje mačo pusėje jie prisitaikė, be to, mūsų namų darbai nėra tokie geri, kad sustabdytume „Anadolu Efes“. Jie žaidžia čempioniško puolimo krepšinį. Ne paslaptis, kad norint prieš juos laimėti, patiems reikia įmesti 90 taškų.

– Kiek svarbus varžovams yra 20 taškų pelnęs Rodrigue'as Beaubois, ar jis tapo X faktoriumi?
– Nebuvo jis X faktorius. Aš kalbėjau ir su Mindaugu Kuzminsku, ir su kitais – žaidėjams labai akcentavome Beaubois. Čia nėra jokia staigmena, bet mes jį blogai stabdėme. O „Anadolu Efes“ yra tokia komanda – Micičius ir Clyburnas meta daug metimų, bet jeigu prie jų prisijungia toks žaidėjas kaip Beaubois, tai jie pasidaro nesustabdomi.

– Šiandien didesnį minučių skaičių gavo Mantas Kalnietis ir Dovydas Giedraitis. Kaip jiems sekėsi?
– Iškritus Lukui, turėjome planą B, ir Tomą Dimšą paskutinėje žaidybinėje treniruotėje turėjome kaip įžaidėją. O Mantas ir Dovis abu grįžo po pertraukos ir dar nėra įėję į geriausią savo ritmą. Tai ir matėsi.

– Tyleris Cavanaugh sužaidė geriausią sezoną mačą. Kaip įvertintumėte jo žaidimą?
– Jis buvo vienas iš mūsų šviesulių. Gerai skaitė gynybą, buvo aktyvus ir gerai žaidė.

– Ar nebuvo minčių rungtynių pabaigoje įleisti ir Motiejų Krivą?
– Buvo, bet ir Laurynas mažai težaidė, todėl nusprendžiau, kad tegul Laurynas pažaidžia.

Trenerių ir žaidėjų komentarai:Komentarai:

ajo buvo lengviau žaist kai priešininkai turėjo krūvas traumuotų žaidėjų ....
2022-12-09
Atsakyti
atšėrė
2022-12-09
+5
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.