Įtūžį liejusį Valančiūną užgesino techninė pražanga

2022-12-12 01:23

Jonas Valančiūnas antrajame kėlinyje per 65 sekundes užsidirbo tris pražangas. Po teisėjo skirtos ketvirtos pražangos trečiajame ketvirtyje lietuvis pratrūko ir išplūdo arbitrą, kuris skyrė techninę pražangą. Išsimušęs centras žaidė 18 minučių ir pelnė 8 taškus bei atkovojo 10 kamuolių.

Nuotr.: AP – Scanpix

Jonas Valančiūnas tūžo dėl jam teisėjų fiksuojamų pražangų ir išsimušė iš rungtynių tarp NBA Vakarų konferencijos lyderių.

Lietuvio atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (18-8) su Zionu Williamsonu priešaky savo aikštėje 129:124 (29:36, 28:22, 41:35, 19:24, 12:7) pranoko Finikso „Suns“ (16-11) ir laimėjo septintą kartą iš eilės.

„Pelicans“ ir „Suns“ tarpusavyje žaidė antrąkart per dvi dienas. Naktį iš penktadienio į šeštadienį 128:117 taip pat laimėjo Naujojo Orleano komanda.

Valančiūnas antrajame kėlinyje dvi atakas paeiliui užsidirbo asmenines pražangas, o per 65 sekundžių atkarpą gavo tris pražangas.

Dvi iš jų – puolime. Krepšininkas liejo pyktį ir buvo pakeistas. Techninę pražangą teisėjai skyrė trečiajame ketvirtyje, kada dėl kamuolio kovęsis Valančiūnas užsidirbo asmeninę pražangą.

Lietuvos rinktinės centras nebesusivaldė ir plūdo teisėją.

Valančiūnas iš viso užsidirbo 5 pražangas, dėl ko žaidė tik 18 minučių. Centras pelnė 8 taškus (2/4 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir 3 kartus suklydo.

Tiesioginis jo oponentas Deandre Aytonas surinko 28 taškus (13/18 dvit., 2/3 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvius perdavimus, bet rungtynes ketvirtojo kėlinio pabaigoje baigė dėl gautos šeštos asmeninės pražangos.

Zionas Williamsonas per 42 minutes pelnė 35 taškus (12/18 dvit., 2/3 trit., 5/7 baud.), sugriebė 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 5 sykius suklydo.

42 praleistos minutės aikštėje – daugiausiai karjeroje per vieną mačą.

C.J. McCollumo sąskaitoje – 29 taškai (10/14 dvit., 3/10 trit.), 7 rezultatyvūs perdavimai, 4 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai.

Chrisas Paulas ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 4 sekundes pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą – 117:117.

Prasidėjus pratęsimui „Suns“ veteranas mesdamas iš toli išmetė kojas į priekį ir inicijavo kontaktą su Williamsonu. Teisėjai iš pradžių fiksavo pražangą „Pelicans“ talentui, tačiau po Naujojo Orleano komandos vyr. trenerio paprašytos peržiūros sprendimas buvo pakeistas.

Paului tai buvo šeštoji pražanga, eliminavusi veteraną iš rungtynių. „Pelicans“ pratęsimą pradėjo atkarpa 12:3 ir laikė kontrolę savo rankose 129:120.

„Suns“ vertėsi be Devino Bookerio, o „Pelicans“ – be Brandono Ingramo.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 35 (12/18 dvit., 2/3 trit., 5/7 baud., 8 atk. kam., 5 kld., 30 naud.), C.J. McCollumas 29 (10/14 dvit., 3/10 trit., 7 rez. perd., 28 naud.), Naji Marshallas 16 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Larry Nance'as 15 (5/6 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 2 blok., 27 naud.), Dysonas Danielsas 11 (8 rez. perd.), Trey Murphy 9 (7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 8 (10 atk. kam.).

„Suns“: Deandre Aytonas 28 (13/18 dvit., 12 atk. kam., 5 rez. perd., 33 naud.), Mikalas Bridgesas 27 (5/10 dvit., 5/13 trit., 5 atk. kam.), Cameronas Payne'as 17 (4/9 dvit., 2/5 trit.), Torrey Craigas 14 (2/4 trit., 7 atk. kam.), Damionas Lee 12 (2/6 trit.), Jockas Landale'as 8 (4/7 dvit., 7 atk. kam.).