Puikiai žaidęs Dončičius pasižymėjo monstrišku dėjimu

2022-12-17 09:09

Luka Dončičius pelnė 33 taškus, o jo atstovaujama Dalaso „Mavericks“ 130:110 įveikė Portlando „Trail Blazers“.

Nuotr.: AP/Scanpix

Puikiai rungtyniavęs Luka Dončičius vedė Dalaso „Mavericks“ (15-14) ekipą į pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), o pergalingą mačą vainikavo žvėriškas slovėno dėjimas.

Dalaso klubas savo aikštėje 130:110 (31:32, 41:31, 38:22, 20:25) įveikė Portlando „Trail Blazers“ (16-13).

Dončičius aikštėje praleido 28 minutes. Per jas 23-ejų „Mavericks“ lyderis surinko 33 taškus (6/9 dvit., 5/9 trit., 6/7 baud.), 6 atkovotus kamuolius ir 9 rezultatyvius perdavimus.

Trečiajame kėlinyje slovėnas pasižymėjo įspūdingu epizodu. Link krepšio prasiveržęs krepšininkas galingai sugrūdo kamuolį iš viršaus per Drew Eubanksą.

Dončičiaus dėjimas:

Pergalingą persvarą šeimininkai susikrovė antroje rungtynių pusėje. Dalaso komanda trečiąjį rungtynių kėlinį pradėjo atkarpa 28:10 ir pasiekė 27 taškų pranašumą (100:73). Per likusį rungtynių laiką Portlando ekipa nebuvo priartėjusi arčiau nei 19 taškų.

Geriausiai Dončičiui Dalaso komandoje talkino Christianas Woodas, kuris per 29 minutes pelnė 32 taškus (9/10 dvit., 2/7 trit., 8/10 baud.) ir atkovojo 12 kamuolių.

Tai buvo rezultatyviausios aukštaūgio rungtynės šį sezoną.

„Mavericks“ gretose debiutavo Kemba Walkeris. 32-ejų gynėjas per 13 minučių pelnė 6 taškus (1/3 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), atkvojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Pagrindiniai šeimininkų pergalės kalviai dar iki ilgosios pertraukos buvo surinkę 20 ar daugiau taškų: Dončičius 23 taškus, Woodas – 20.

Portlando ekipos gretose išsiskyrė Damianas Lillardas, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 24 taškai (3/6 dvit., 3/8 trit., 9/10 baud.), atkovotas kamuolys ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

Tai buvo šeštoji „Mavericks“ pergalė prieš Portlando ekipą iš eilės. Per šią seriją Dalaso klubas „Trail Blazers“ vidutiniškai įveikia 25 taškų persvara.

Šeimininkai vertėsi be Josho Greeno ir Maxi Klebero.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (6/9 dvit., 5/9 trit., 6/7 baud., 6 atk. kam., 9 rez. perd., 4 kld.), Christianas Woodas 32 (9/10 dvit., 2/7 trit., 8/10 baud., 12 atk. kam., 2 blok.), Timas Hardaway 17 (5/7 dvit., 2/3 trit.), Spenceris Dinwiddie 13 (3/6 trit., 4 rez. perd.), Frankas Ntilikina 8 (2/3 trit.).

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 24 (3/8 trit., 9/10 baud.), Jusufas Nurkičius (5/7 dvit., 6 atk. kam.) ir Trendonas Watfordas (2/3 trit., 11 atk. kam., 6 rez. perd.) po 16, Keonas Johnsonas 13 (2/7 trit.), Shaedonas Sharpe'as 10 (2/7 dvit., 2/5 trit.), Anfernee Simonsas (1/6 trit.) ir Jerami Grantas po 7.