Tayloras siautėjo, bet „Žalgiris“ dėjo žingsnį link KMT finalo ketverto

2023-01-02 18:00

Jeffery Tayloras surinko 21 tašką ir 26 naudingumo balus, tačiau Alytaus „Wolves“ KMT ketvirtfinalio starte 79:95 krito prieš Kauno „Žalgirį“.

Alytaus „Wolves“ sulaukė Jeffery Tayloro debiuto, tačiau tai pergalės Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) starte neatnešė.

Alytiškiai namuose 79:95 (21:26, 14:22, 25:28, 19:19) nusileido Kauno „Žalgiriui“.

Tayloras per 26 minutes surinko 21 tašką (2/2 dvit., 4/7 trit., 5/7 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus bei 26 naudingumo balus.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Buvęs „Real“ krepšininkas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias komandos žaidėjas.

Švedas puikiai pradėjo rungtynes, iš pirmųjų 12 komandos taškų „Wolves“ naujokas surinko 8, o Alytaus ekipa pirmavo 12:6, tačiau Taylorui ir Ahmadui Caverui atsisėdus ant suolo alytiškiai sustojo ir po pirmojo kėlinio 26:21 priekyje buvo „Žalgiris“.

Pirmieji Tayloro taškai:

Antrojo kėlinio viduryje po 4 Keenano Evanso taškų iš eilės svečiai įgijo 10 taškų persvarą (34:24), o į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 13 taškų persvara – 48:35.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas aikštėje nesikeitė – ir toliau dominavo kauniečiai. Trečiojo ketvirčio viduryje Edgaras Ulanovas surinko 12 taškų iš eilės ir „Žalgirio“ persvara pasiekė 23 taškus – 71:48. Prieš lemiamą kėlinį Tayloras pataikė du tritaškius iš eilės ir taip sumažino „Wolves“ deficitą iki 16 taškų – 60:76.

Ketvirtajame ketvirtyje žalgiriečiai išlaikė susikurtą pranašumą ir į atsakomajame mače, kuris vyks sausio 22-ąją, turės 16 taškų atsargą.

Kauniečių gretose išsiskyrė Arnas Butkevičius, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 17 taškų (2/2 dvit., 2/5 trit., 7/9 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai bei 32 naudingumo balai.

Į rikiuotę po šonkaulių traumos sugrįžęs Lukas Lekavičius aikštėje praleido vos 9 minutes, per kurias pelnė 6 taškus (0/1 dvit., 2/4 trit.), atkovojo kamuolį, kartą suklydo ir surinko 3 naudingumo balus.

Gynėjas po vieno iš epizodų pasiprašė keitimo ir aikštę nebegrįžo.

„Nežinau tiksliai, – paklaustas, ar Lekavičiui suskaudo šonkaulį, po mačo komentavo Maksvytis. – Jam suskaudo ir mes jį nuėmėme nuo rungtynių.“

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be traumuotų Dovydo Giedraičio, Tylerio Cavanaugh ir Manto Kalniečio, tuo metu „Wolves“ komandai nepadėjo sergantis Mindaugas Lukauskis ir tik vakar į Lietuvą atvykęs Ericas Buckneris.

„Wolves“: Jeffery Tayloras 21 (4/7 trit., 5/7 baud., 26 naud.), Ahmadas Caveras 14 (4/11 dvit., 2/3 trit., 7 rez. perd.), Hugo Invernizzi 12 (3/4 trit., 4 per. kam.), Kristupas Žemaitis 10 (4 rez. perd., 3 per. kam.), Regimantas Miniotas 8 (4/6 dvit.).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 19 (3/5 trit., 4 rez. perd.), Arnas Butkevičius 17 (2/5 trit., 7/9 baud., 9 rez. perd., 4 per. kam., 32 naud.), Laurynas Birutis 15 (7/7 dvit., 5 atk. kam.), Tomas Dimša 14 (2/3 trit., 4 rez. perd., 4 kld.), Ignas Brazdeikis 8.