Neįtikėtina: Mitchellas pelnė 71 tašką

2023-01-03 07:22

Donovanas Mitchellas surengė nuo Kobe Bryanto pelnyto 81 taško rezultatyviausią pasirodymą NBA. Jis akrobatiniu metimu išplėšė pratęsimą, o jo traukiama „Cavaliers“ namie 145:134 įveikė „Bulls“.

Nuotr.: USA TODAY Sports-Scanpix

Donovanas Mitchellas šiąnakt ryškiai įrašė savo vardą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) metraščiuose. Amerikietis tapo daugiausiai taškų pelniusiu žaidėju iš dabar NBA aktyvių krepšininkų.

Mitchellui svarbiausia, kad jo istorinis pasirodymas buvo pažymėtas ir Klivlando „Cavaliers“ (24-14) pergale. Klivlando klubas savo aikštėje per pratęsimą 145:134 (27:34, 20:31, 44:31, 39:34) įveikė Čikagos „Bulls“ (16-21).

Neįtikėtinai rungtyniavęs Mitchellas iš viso per 49 minutes pelnė 71 tašką (15/19 dvit., 7/15 trit., 20/25 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei 4 sykius suklydo.

Rezultatyvūs perdavimai 11

Būtent pats Mitchellas komandai ir išplėšė pratęsimą – jis prametė baudą, bet atkovojo kamuolį ir atliko akrobatinį metimą, su juo išlygindamas rezultatą likus 3 sekundėms – 130:130.

Pratęsimas priklausė tam pačiam Mitchellui – jis surinko 13 taškų, o po mačo Čedi Osmanas pasiėmęs mikrofoną skandavo MVP, kai tuo metu kiti komandos draugai gynėją laistė vandeniu.

„Buvome palepinti vienu geriausių individualių pasirodymų krepšinio istorijoje, – neabejojo „Cavs“ vairininkas J.B. Bickerstaffas. – Kiekvienas jo tikslus metimas buvo neišvengiamas. Jis niekada savęs nelaiko aukščiau komandos, tad kaip galima dėl jo nesidžiaugti?“

Tai buvo rezultatyviausias pasirodymas NBA per pastaruosius 17 metų – 2006 metais Kobe Bryantas įmetė 81 tašką.

Mitchellas tapo septintuoju žaidėju NBA istorijoje, įstojusiu į 70 pelnytų taškų klubą. Wiltas Chamberlainas tai padarė 6 kartus, o po sykį tai pasiekė Kobe, Davidas Thompsonas, Elginas Bayloras, Davidas Robinsonas ir Devinas Bookeris.

„Būti rekordų knygoje šalia Wilto ir kitų legendų yra kažkas tokio, – po mačo sunkiai žodžius rinko Mitchellas. – Visada tikėjau, kad galiu būti vienu geriausių žaidėjų lygoje. Esu be žodžių ir palaimintas, kad galiu būti šalia legendų.“

„Galvoju, kad turėjau vieną tokių mačų, kaip per NBA2K, bet abejoju, jog ten pataikiau panašiais procentais“, – juokavo istorinį pasirodymą surengęs gynėjas.

Šį sezoną Mitchellas per mačą fiksuoja 29,5 taško vidurkį.

Mitchello siautulys nustelbė galingą DeMaro DeRozano pasirodymą. Čikagos klubo lyderis per 45 minutes pelnė 44 taškus (14/26 dvit., 2/6 trit., 10/12 baud.) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Cavaliers“: Donovanas Mitchellas 71 (15/19 dvit., 7/15 trit., 20/25 baud., 8 atk. kam., 11 rez. perd., 4 kld.), Jarrettas Allenas 21 (9/10 dvit., 8 atk. kam.), Čedi Osmanas 19 (4/11 trit., 4 rez. perd.), Kevinas Love'as 12 (3/9 trit., 17 atk. kam.), Carisas LeVertas 10 (1/7 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam.).

„Bulls“: DeMaras DeRozanas 44 (14/26 dvit., 2/6 trit., 10/12 baud., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Zachas LaVine'as 26 (4/9 dvit., 3/9 trit., 9/9 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Nikola Vučevičius 20 (4/4 dvit., 2/4 trit., 6/7 baud., 13 atk. kam.), Ayo Dosunmu 11 (4/5 dvit., 5 rez. perd.), Patrickas Williamsas 10 (2/7 trit., 5 atk. kam.).