Dramą Salonikuose pralaimėjęs „Rytas“ žais išlikimo mačą ČL

2023-01-11 18:30

Fosteris sukratė 31 tašką, tačiau Jalenas Riley tritaškiu nuskandino vilniečius bei išlygino įkrintamųjų serijos rezultatą 1-1.

Vilniaus „Rytui“ nepavyko tiesiausiu keliu iškopti į FIBA Čempionų lygos „Top 16” etapą.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 78:81 (23:17, 11:29, 24:11, 20:24) nusileido Salonikų PAOK ir serijos iki dviejų pergalių rezultatas tapo 1-1.

Pirmąjį įkrintamųjų mačą 85:62 laimėjo „Rytas“.

Lemiamas mačas įvyks Vilniuje sausio 17 dieną.

Trečiajame kėlinyje žvėriškas Marcusas Fosteris surinko 13 taškų, vilniečiai spurtavo 24:11 ir sugebėjo ne tik nukirpti 12 taškų deficitą, bet ir išsiveržti į priekį (59:58).

Vilniečiai ketvirtajame kėlinyje nesustojo: surengė dar vieną atkarpą 18:7 ir po Benedeko Varadi dvitaškio su pražanga likus 4,5 minutės susikrovė dviženklį pranašumą (77:67).

Visgi PAOK atsakė spurtu 7:0 ir likus 3 minutėms komandas skyrė vienas metimas (74:77), o Jalenas Handsas likus pusantros minutės išlygino rezultatą (78:78).

Netrukus Fosteris dukart prametė tritaškį, o Jalenas Riley tritaškiu likus 7 sekundėms išvedė PAOK į priekį (78:81).

Paskutinė vilniečių ataka buvo netiksli: Fridrikssonas prametė tritaškį ir PAOK triumfavo.

Nuo pralaimėjimo sostinės klubo neišgelbėjo Fosteris, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 31 taškas (5/8 dvit., 5/12 trit., 6/6 baud.), 3 atkovoti kamuoliai ir 22 naudingumo balai.

Po pralaimėjimo Žibėnas buvo nusiminęs.

„Sveikinimai PAOK. Pelnyta pergalė. Šį vakarą jie buvo geresni. Esu labai nepatenkintas mūsų pasirodymu gynyboje, ypač vienas prieš vieną dvikovomis. Mes jas pralaimėjome, leisdami Handsui įmesti lengvus taškus paskutinėse minutėse, leisdami Riley turėti daug laisvų metimų, kas konvertavosi į tritaškius, bei būdami labai pasyvūs su rankomis“, – teigė treneris.

PAOK: Jaylenas Handsas 20, Jalenas Riley 15, Yannickas Franke 10, Christos Saloustros 8.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 31 (5/12 trit.), Martynas Echodas ir Benedekas Varadi po 12, Gytis Radzevičius 6 (9 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 5 (6 rez. perd., 4 kl).