NBA pulsas: teisėjas iš Lietuvos išvarė Curry iš rungtynių

Beno Simmonso sugrįžimas į Filadelfiją, Jono Valančiūno atstovaujamos Naujojo Orleano „Pelicans“ duobė, lietuvio Gedimino Petraičio skirtas išvarymas Stephenui Curry, fantastiškas Damiano Lillardo vakaras – tai ir dar daugiau – sausio 26-osios NBA pulse.

Sausio 26-osios NBA pulsas

BUVĘ KOLEGOS. Benas Simmonsas pirmąkart nuo 2022 m. vasario mainų žaidė Filadelfijoje prieš savo buvusią komandą „76ers“. Dabar „Nets“ priklausantis gynėjas Filadelfijoje kaskart buvo nušvilpiamas arba jo epizodai buvo palydimi ironiškomis skanduotėmis.

„Sakyčiau, jog tai buvo koks aštuonetas, – apie minios reakciją kalbėjo Simmonsas. – Jeigu žaistume čia atkrintamąsias, manau, būtų dešimtukas.“

Simmonsas per 29 minutes pelnė 12 taškų (5/7 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, 2 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„76ers“ namuose 137:133 laimėjo prieš Bruklino „Nets“ be Kevino Duranto.

AISTROS. Nicolasas Claxtonas rungtynių pradžioje blokavo Joelį Embiidą, kuris negalėjo greitai paleisti šio momento. Sustabdžius rungtynes, Filadelfijos „76ers“ lyderis priėjo prie Bruklino „Nets“ puolėjo ir abudu apsikeitė replikomis.

Šalia buvęs arbitras atskyrė krepšininkus ir abiem skyrė po techninę pražangą. Vien per pirmąją rungtynių pusę buvo skirtos penkios techninės pražangos.

Ketvirtajame kėlinyje buvusį bendražygį Beną Simmonsą savo gynyba suklysti privertęs Georgesas Niangas ėmė triumfuoti emociškai. „76ers“ puolėjas šaukė prisiartinęs prie Simmonso, kuris neatsilaikė ir stumtelėjo varžovą. Epizodą užfiksavęs teisėjas „Nets“ atstovaujančiam gynėjui skyrė techninę pražangą. Bendrai šeštąją rungtynėse.

ATSAKĖ. Kyrie Irvingas nepraleido pro ausis iš pirmųjų tribūnos eilių skriejančių replikų. „Nets“ žvaigždė įsiliejo į apsižodžiavimą su fanu Filadelfijoje, kuris Irvingui vaizdavo verkiantį veidą.

Irvingas Filadelfijoje buvo rezultatyviausias „Nets“ krepšininkas, per 38 minutes surinkęs 30 taškų (7/10 dvit., 2/5 trit., 10/11 baud.), 10 rezultatyvių perdavimų, po 2 atkovotus ir perimtus kamuolius.

SIAUTULYS. Kyle’as Kuzma Hjustone ketvirtajame kėlinyje pelnė 20 iš savo 33 taškų ir atvedė Vašingtono „Wizards“ į pergalę 108:103 prieš vietos „Rockets“.

Puolėjas per 41 minutę pelnė 33 taškus (7/12 dvit., 5/13 trit., 4/5 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu „Rockets“ naujokas Alperenas Šengunas užfiksavo antrąjį karjeros trigubą dublį.

20-metis turkas įsirašė 21 tašką (10/16 dvit., 1/1 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų, 3 perimtus kamuolius ir 2 blokus per 37 minutes.

UŽDARĖ. Nesustabdomai žaidęs Giannis Antetokounmpo taikliomis baudomis įtvirtino Milvokio „Bucks“ pergalę 107:99 prieš be Nikola Jokičiaus ir eilės žaidėjų rungtyniavusią Denverio „Nuggets“.

Graikijos superžvaigždė paskutinius septynis „Bucks“ taškus surinko baudų metimais. Giannis iš viso metė net 22 baudas, kai visa „Nuggets“ tik 16. „Bucks“ lyderio karjeros rekordas – 24 per mačą mestos baudos.

Akistatoje su „Nuggets“ jis realizavo 15 iš 22 (68 proc.), iš viso surinko 33 taškus (9/15 dvit., 15/22 baud.), 14 atkovotų ir 3 perimtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 9 klaidas.

NESIKLOSTO. Jonas Valančiūnas pelnė 15 taškų (6/7 dvit., 1/2 trit.) ir atkovojo 12 kamuolių per 29 žaidimo minutes, bet Naujojo Orleano „Pelicans“ duobė pagilėjo namuose 102:111 nusileidus Minesotos „Timberwolves“ ekipai.

Vienu metu pirmavusi Vakarų konferencijoje, dabar „Pelicans“ fiksuoja šešių pralaimėjimų paeiliui seriją. Per paskutines 11 rungtynių laimėta tik dukart.

IŠVARYTAS. „Timberwolves“ kuriantis antruosius šansus „Pelicans“ baudos aikštelėje, prasiveržė Naujojo Orleano komandos pyktis. Jose Alvarado buvo užfiksuota pražanga gynyboje kovojant dėl kamuolio, o netrukus ir skirta techninė pražanga už kamuolio sumušimą reaguojant į pirminį arbitro sprendimą.

Netrukus pašėlo „Pelicans“ strategas Willie Greenas, žengęs į aikštę ir ėmęs reikšti priekaištus teisėjams. Asistentai ramino trenerį, tačiau Greenas nestojo ir gavo dvi technines pražangas iš eilės bei buvo išvarytas iš rungtynių.

DISKVALIFIKAVO. San Fransiske švilpęs NBA lietuvis teisėjas Gediminas Petraitis kertiniu momentu išvarė Stepheną Curry iš rungtynių.

Likus žaisti pusantros minutės ir „Golden State Warriors“ minimaliai 116:114 pirmaujant prieš „Grizzlies“, Jordanas Poole’as atliko tolimą metimą po atkovoto kamuolio puolime, kai šalia stovėjęs Curry plojo rankomis.

Poole’as nesureagavo, o paleistas metimas buvo netikslus. Į gynybą grįžinėjęs Curry sviedė dantų apsaugą, ko Petraitis nepraleido pro akis ir iškart skyrė diskvalifikaciją vienai ryškiausių NBA žvaigždžių. Curry dar puolė aiškintis su lietuviu, bet greitai buvo išlydėtas iš aikštės.

Curry per 35 minutes pelnė 34 taškus (6/11 dvit., 4/8 trit., 10/11 baud.).

PERGALINGAS METIMAS. „Warriors“ dramatiškai 122:120 pranoko „Grizzlies“, o pergalės herojumi tapo iš po krepšio pataikęs Jordanas Poole’as. Iki rungtynių likus 2,6 sekundės, kamuolys priklauso NBA čempionams. Donte DiVincenzo išmetinėjo kamuolį iš už galinės linijos, bet pirmasis variantas perduoti kamuolį Klay Thompsonui nesusiklostė.

DiVincenzo pasisuko po krepšiu ir atliko perdavimą prakirtusiam Poole’ui, kuris iškart realizavo progą.

„Warriors“ herojus finišavo su 21 tašku (6/8 dvit., 2/6 trit., 3/4 baud.), 7 rezultatyviais perdavimais ir 5 atkovotais kamuoliais.

Curry pasitiko Poole’ą einant tuneliu, o šis atkartojo išvaryto bendražygio veiksmą – sviedė dantų apsaugą į šoną.

NEĮTIKĖTINA. Fantastiškai rungtyniavęs Damianas Lillardas į Jutos „Jazz“ krepšį sumetė net 60 taškų (12/14 dvit., 9/15 trit., 9/10 baud.), o jo vedama Portlando „Trail Blazers“ laimėjo 134:124.

Tai – antras rezultatyviausias žaidėjo pasirodymas NBA šį sezoną. Donovanas Mitchellas mače su Čikagos „Bulls“ surinko 71 tašką, o Luka Dončičius Niujorke prieš „Knicks“ buvo įmetęs 60.

Lillardo asmeninis rekordas – 61 taškas, pelnytas 2020 m. sausį mače su „Golden State Warriors“.

BAIGĖSI. Domantas Sabonis akistatoje su Toronto „Raptors“ iš žaidimo pataikė tik 2 metimus iš 7 ir sužaidė vienas blogiausių rungtynių.

Lietuvos rinktinės centras surinko 9 taškus ir 8 atkovotus kamuolius bei sulig tokiu pasirodymu nutrūko įspūdinga 22 dvigubų dublių iš eilės serija.

Sakramento „Kings“ puolėjas suklydo 9 kartus ir užfiksavo karjeros antirekordą, o komanda Kanadoje pralaimėjo 95:113.

ROTACIJA. Rungtynėse su San Antonijaus „Spurs“ Anthony Davisas sugrįžo po pėdos traumos, o per mainus atvykęs Rui Hachimura debiutavo Los Andželo „Lakers“ komandoje.

Nuo suolo kilęs Davisas per 26 minutes pelnė 21 tašką (6/12 dvit., 1/3 trit., 6/7 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir blokavo 4 metimus.

Centras trečiojo kėlinio pabaigoje atliko tolimą metimą aidint sirenai ir besileisdamas ant parketo užkrito ant per arti buvusio Zacho Collinso.

„Lakers“ žvaigždė kriptelėjo čiurną ir parkrito ant parketo. „Spurs“ žaidėjas buvo nubaustas nesportine pražanga.

Hachimura rungtyniavo 22 minutes, įmetė 12 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 3/6 baud.) ir sugriebė 6 kamuolius.

„Lakers“ namuose pasiekė pergalę 113:104.