Rekordinis Giedraitis su „Baskonia“ į pergalių kelią grįžo pratęsime palaužus čempionus

2023-01-27 23:43

Rokas Giedraitis pelnė 7 taškus ir atkovojo net 18 kamuolių, o Vitorijos „Baskonia“ 114:111 įveikė Stambulo „Anadolu Efes“.

Nuotr.: Quality Sport Images/Euroleague Basketball via Getty Images Europe
Nuotr. Quality Sport Images/Euroleague Basketball via Getty Images Europe

Žvėriškai kovojęs Rokas Giedraitis atkovojo 18 kamuolių, iš kurių – 6 puolime, o Vitorijos „Baskonia“ (11-10) sugrįžo į pergalių kelią Eurolygoje.

Lietuvio atstovaujama komanda namuose per pratęsimą 114:111 (29:28, 19:23, 22:26, 28:21, 16:13) įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ (11-10) krepšininkus bei po keturių pralaimėjimų Eurolygoje paeiliui iškovojo pergalę.

Giedraitis per 34 minutes pelnė 7 taškus (2/6 dvit., 0/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 18 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir surinko 25 naudingumo balus.

18 atkovotų kamuolių – naujas lietuvio asmeninis atkovotų kamuolių Eurolygoje rekordas. Ankstesnis rekordas buvo užfiksuotas 2022-ųjų spalį, kuomet mače su „Partizan“ tauragiškis sugriebė 9 atšokusius kamuolius.

Tadas Sedekerskis nerungtyniavo dėl traumos.

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos rungtyniavo rezultatyviai, tačiau nė vienai nepavyko susikrauti apčiuopiamos persvaros. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo „Anadolu Efes“ pirmaujant trimis taškais (51:48).

Trečiojo kėlinio viduryje Eurolygos čempionai įgijo 8 taškų pranašumą, tačiau Matthew Costello, Stevenas Enochas ir Dariusas Thompsonas pataikė po tritaškį ir šeimininkų deficitas tapo minimalus (68:69). Visgi ketvirtį sėkmingiau užbaigė svečiai, kurie prieš lemiamas 10 min. turėjo 7 taškų persvarą (77:70).

Likus šiek tiek mažiau nei 2 min. iki mačo pabaigos Vanja Marinkovičius smeigė tolimą metimą ir rezultatas tapo lygus (93:93) Visgi kitoje atakoje, pražangą metant tritaškį išprovokavo Vasilije Micičius, kuris sumetė visas tris baudas (96:93).

Markusas Howardas pataikė dvitaškį, Shane'as Larkinas sumetė baudos metimus, o Daultonas Hommesas pataikė tritaškį ir likus 33 sek. rezultatas vėl buvo lygus (98:98). Larkinas dar turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau metimas tikslo nepasiekė ir komandos buvo priverstos žaisti papildomas 5 min.

Pratęsime likus kiek daugiau nei minutei, Larkinas smeigė tolimą metimą ir išvedė svečius į priekį (111-108), tačiau Costello į tai atsakė 6 taškais iš eilės bei taip nulėmė Vitorijos ekipos pergalę.

Vitorijos komandai Dariusas Thompsonas per 37 minutes pelnė 19 taškų (3/6 dvit., 2/5 trit., 7/8 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 16 rezultatyvių perdavimų bei surinko 36 naudingumo balus. Tai buvo naudingiausias amerikiečio mačas Eurolygoje.

Monstrišką mačą sužaidęs Matthew Costello per 31 minutę surinko 33 taškus (6/8 dvit., 5/8 trit.),  5 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą bei 33 naudingumo balus. Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios krepšininko rungtynės Eurolygoje.

Stambulo ekipos gretose išsiskyrė Shane'as Larkinas, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 21 taškas (3/4 dvit., 4/9 trit., 3/4 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 26 naudingumo balai.

„Baskonia“: Matthew Costello 33 (6/8 dvit., 5/8 trit., 6/7 baud., 5 atk. kam., 33 naud.), Dariusas Thompsonas 19 (2/5 trit., 7/8 baud., 6 atk. kam., 16 rez. perd., 36 naud.), Markusas Howardas 16 (4/8 dvit., 2/10 trit.), Steven Enoch 14 (5/6 dvit.), Vanja Marinkovičius 9 (3/6 trit.), Rokas Giedraitis 7 (18 atk. kam., 6 rez. perd., 26 naud.).

„Efes“: Shane'as Larkinas 21 (4/9 trit., 6 rez. perd., 26 naud.), Rodrigue'as Beaubois (5/9 trit., 2 blok.) ir Vasilije Micičius (4/6 dvit., 2/3 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam.) po 19, Willas Clyburnas 16 (3/8 dvit., 3/8 trit., 5 atk. kam.), Ante Zizičius (5/6 dvit.) ir Bryantas Dunstonas (5/5 baud., 5 atk. kam.) po 11, Elijah Bryantas 7.