„7bet-Lietkabelis“ į pergalių kelią vietiniame fronte grįžo Pasvalyje

2023-02-11 19:01

Panevėžio „7bet-Lietakbelis“ 77:71 įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Nuotr.: LKL

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko intrigos nestokojęs Aukštaitijos derbis. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (11-8) išvykoje 77:71 (25:15, 13:15, 18:22, 21:19) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4-14).

Tai buvo pirmoji panevėžiečių pergalė LKL pirmenybėse po trijų pralaimėjimų iš eilės.

Svečiai rungtynes pradėjo penkiais taškais paeiliui, tačiau per visą pirmąjį kėlinį šią persvarą pavyko tik padvigubinti – 25:15. Su dviženkliu skirtumu „Pieno žvaigždės“ ilgai nesitaikstė ir po Martyno Pacevičiaus dvitaškio atsiliko tik vienu metimu – 22:25.

Skirtumas tarp komandų ir toliau svyravo siaurame intervale, o dar vienas „7bet-Lietkabelio“ bandymas pabėgti (38:30) baigėsi klaida ir nesportine Jamelo Morriso pražanga. Šeimininkai tai pavertė penkių taškų ataka – Jaredo Cunninghamo baudų metimus tritaškiu papildė Justas Furmanavičius.

Arti laikęsi pasvaliečiai niekaip nesugebėjo išlyginti rezultato – geriausiu pasiekimu virto Rihardo Kuksiko tritaškis, leidęs priartėti iki taško (60:61). Likus žaisti pusę kėlinio Nenado Čanako auklėtiniai po Stefano Peno tritaškio vėl pasijuto komfortabiliau (71:64). Gyorgyjus Golomanas keturiais baudų metimais pavertė skirtumą dviženkliu (77:65) ir taip nulėmė rungtynes.

Būtent vengras tapo ryškiu mačo MVP, per 26 minutes surinkęs 16 taškų (4/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 8/8 baudų metimų), atkovojęs 7 ir perėmęs 3 kamuolius, kartą suklydęs, išprovokavęs 7 pražangas bei surinkęs 31 naudingumo balą.

Šie klubai susitikę buvo itin seniai – dar pirmajame sezono mače panevėžiečiai taip pat buvo stipresni 86:74.

„7bet-Lietkabelis“ šiame susitikime nutraukė netikėtai užklupusią trijų pralaimėjimų seriją, „Pieno žvaigždės“ nesėkmingai siekė laimėti antrą kartą paeiliui, po pergalės prieš Klaipėdos „Neptūną“.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Jamelas Morrisas, per 25 minutes pelnęs 17 taškų (3/5 dvit., 2/5 trit.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 16 naudingumo balų.

Pasvalio komandai Corey Allenas per 29 minutes pelnė 14 taškų (5/8 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 1/1 baudų metimai), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“: Corey Allenas 14 (5/8 dvit.), Jaredas Cunninghamas 12 (3/4 trit.), Rihards Kuksiks 11 (3/5 trit.), Julius Jucikas 10 (6/8 baud., 4 kld.), Martynas Pacevičius 8 (5 atk. kam.).

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 17 (2/5 trit., 5/6 baud., 5 rez. perd.), Gyorgyjus Golomanas 16 (4/4 dvit., 8/8 baud., 7 atk. kam., 3 per. kam., 30 naud.), Gabrielius Maldūnas 10 (5/8 dvit., 7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius (2/4 trit., 8 atk. kam., 4 per. kam.), Nikola Popovičius ir Kristianas Kullamae (2/5 trit.) po 8.