Kapitoną pailsinęs „Žalgiris“ nuskynė sunkią pergalę prieš Prienų ekipą

2023-02-12 16:20

Kauno „Žalgiris“ suteikė poilsio Edgarui Ulanovui, o be kapitono besivertę žalgiriečiai paskutinėmis sekundėmis turėjo gelbėtis prieš paskutinę turnyrinės lentelės vietą užimančią Prienų „Labas GAS“ ekipą (86:80). Nugalėtojams Tomas Dimša pelnė 19 taškų.

Kapitonui Edgarui Ulanovui poilsio suteikęs Kauno „Žalgiris“ (16-3) ketvirtajame kėlinyje prapliupo tritaškiais ir sugrįžo į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 86:80 (23:19, 15:17, 19:21, 29:23) nugalėjo paskutinę turnyrinės lentelės komandą – Prienų „Labas GAS“ (1-18).

Žalgiriečiai vietoje Ulanovo rungtynėms registravo 19-metį Liutaurą Lelevičių. Pastarasis per beveik 4 minutes taškais nepasižymėjo.

Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 57:57, tačiau lemiamo ketvirčio pradžioje žalgiriečiai spurtavo 12:0 – po tritaškį smeigė Arnas Butkevičius, Dovydas Giedraitis ir Lukas Lekavičius, o Rolands Šmits pridėjo dvitaškį su pražanga (71:59).

Vis tik likus 17 sekundžių iki rungtynių pabaigos Justinas Jogminas kirpo prieniškių atsilikimą vos iki 4 taškų (78:82), o kitoje aikštės pusėje Tomas Dimša pataikė tik vieną iš dviejų baudų.

Po minutės pertraukėlės sugrįžę prieniškiai vėl kibo šeimininkams į atlapus – Jogminas dvitaškiu mažino deficitą iki vieno taiklaus metimo (80:83). Tačiau netrukus Darius Tarvydas užsidirbo techninę pražangą ir galutinai palaidojo svečių iš Prienų viltis išsigelbėti.

„Iškovojome pergalę, bet ji džiaugsmo nesuteikia, – po rungtynių kalbėjo Maksvytis. – Nesinori lįsti į tuos pačius dalykus, kad galbūt trūko šviežumo. Blogai pradėjome rungtynes. Man nepatiko, kad turėjome paskutiniame kėlinyje žaisti su pagrindiniais žaidėjais. Norėjosi, kad daugiau žaidėjų įsijungtų į žaidimą. Tai buvo prastos rungtynės iš mūsų pusės. Nors „Labas GAS“ ir pralaimėjo, bet juos reikia pasveikinti, nes žaidžia neblogą atkarpą ir šiandien davė mums kovą.“

„Žalgirio“ arenoje šias rungtynes gyvai stebėjo 2933 žiūrovai.

Kauno komandai Dimša per 22 minutes pelnė 19 taškų (1/1 dvit., 5/7 trit., 2/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

Prienų ekipos gretose išsiskyrė Jogminas, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 21 taškas (9/10 dvit., 3/7 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 28 naudingumo balai.

LKL turnyrinę lentelę galite rasti paspaudę čia.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 19 (5/7 trit., 6 rez. perd., 25 naud.), Rolands Šmits 18 (4/4 dvit., 7/7 baud., 5 atk. kam.), Lukas Lekavičius 15 (2/4 trit., 4 rez. perd., 4 kld.), Dovydas Giedraitis (3/7 trit.) ir Laurynas Birutis (4/4 dvit.) po 10.

„Labas GAS“: Justinas Jogminas 21 (9/10 dvit., 7 atk. kam., 28 naud.), Darius Tarvydas 17 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), Kyanas Andersonas 13 (4/8 dvit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Jamilas Wilsonas 10 (7/7 baud.), Karolis Giedraitis 8 (2/4 trit.).