Kapitono klasė: „Žalgirį“ KMT finale vėl ištraukė Ulanovas

2023-02-19 18:15

Edgaras Ulanovas surinko 22 taškus, o „Žalgiris“ KMT finale 81:77 įveikė „CBet” krepšininkus bei šiame turnyre triumfavo ketvirtą kartą iš eilės.

Trofėjus lieka Kaune. „Žalgiris“ vėl apgynė Karaliaus Mindaugo taurės čempionų titulą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Šiauliuose finale sausakimšoje arenoje 81:77 (26:17, 14:16, 15:23, 26:21) įveikė Jonavos „CBet” krepšininkus ir KMT triumfavo ketvirtą kartą paeiliui.

Maksvyčiui tai yra pirmasis titulas vyrų krepšinyje.

Sidabrą iškovoję jonaviečiai KMT finalo ketverte žaidė pirmą kartą.

KMT finalo ketverto MVP išrinktas Edgaras Ulanovas, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 22 taškai (6/8 dvit., 1/1 trit., 7/8 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 27 naudingumo balai.

„Dėl tokių momentų gyveni gyvenimą, o kai svajonės išsipildo... – rūbinėje apie taurės iškėlimą pasakojo Ulanovas. – Tas momentas yra toks trumpas ir taip greitai prabėga, nors iš kitos pusės atrodo, kad tai yra ilgas procesas. Kai tu jame dalyvauji, viskas praeina labai greitai. Fantastinis jausmas ir dėl tokių dalykų žaidi krepšinį.“

7 taškus Ulanovas pelnė ketvirtajame kėlinyje.

Tai yra ketvirtasis Ulanovo KMT finalo ketverto MVP titulas.

31-erių puolėjas savaitgalį Saulės mieste per dvejas rungtynes vidutiniškai rinko po 17 taškų, 6,5 atkovoto kamuolio, 5 rezultatyvius perdavimus ir 24 naudingumo balus.

„Ne tokia lengva pergalė, kokią planavome. Iš kitos pusės – finalas, – po mačo sakė Maksvytis. – Jeigu pažiūrėjus iš šono, neatrodo, kad yra kažkokių priekaištų komandai dėl koncentracijos. Didžiąją rungtynių dalį komanda parodė agresyvumo lygį, kartais to agresyvumo buvo per daug.

Trečiajame kėlinyje „CBet“ vis grėsmingai artėjo prie varžovų, o po spurto 23:15 ir po Edvino Šeškaus tritaškio prieš lemiamą ketvirtį jonaviečiai persvėrė rezultatą (56:55).

Nors „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje atitolo (65:56), „CBet“ sugebėjo sugrįžti bei likus 3,5 minutės iki mačo pabaigos atsiliko vos 3 taškais (68:71).

Likus minutei po Glynno Watsono baudų skirtumas švelnėjo iki 2 taškų (76:78), tačiau Ulanovas sumetė 3 baudas ir nutolino „Žalgirį“ per 5 taškus (79:74).

Glynnas Watsonas likus 12 sekundžių sumetė baudas (76:79), tačiau pergalę įtvirtino Rolands Šmits (81:76).

Sezono rezultatyvumo rekordą atkartojęs Arnas Butkevičius pelnė 17 taškų (6/8 dvit., 0/4 trit., 5/6 baud.).

„Nebuvo akcento ant manęs, kad puolime turėčiau didesnį vaidmenį, bet šiandien tas agresyvumas padėjo man labiau įsijungti į rungtynes ir atsirasti tose situacijose, kur turiu atsirasti, – sakė Butkevičius. – Išnaudojau savo šansus, galbūt galėjau ir geriau, bet svarbiausia, kad pasiekėme pergalę.“

„Manau, kad pagal rezultatą finalas pavyko, nežinau, kaip atrodė iš šalies. Man pasirodė, kad rungtynėse buvo daug kovos, bet tas žaidimas nebuvo gražus, ypač pradžioje, – po pralaimėjimo kalbėjo treneris Virginijus Šeškus. – Kaip ir sakiau, labiausiai bijojau, kad būsime pavargę emociškai. Pradžioje, ką buvome susitarę – nepavyko. Po pirmos pusės, kai turėjome minus 7 taškus, sakiau, kad 2014 m. prieš „Rytą“ turėjome minus 12, ta istorija parodo, kad reikia žaisti iki galo.“

Jonavos komandai Edvinas Šeškus per 36 minutes pelnė 17 taškų (4/7 dvit., 3/9 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų.

„Aišku, labai didžiuojamės dėl to, ką pavyko pasiekti, bet yra ir liūdesio. Po trijų kėlinių pirmavome, tikrai turėjome šansą, bet suprantame prieš kokią komandą žaidėme. Tikrai nebuvo nuostabu, kad ketvirtajame kėlinyje jie padarė išvadas ir susigrąžino persvarą“, – teigė „CBet“ įžaidėjas Dovis Bičkauskis, pelnęs 11 taškų.

„CBet“: Edvinas Šeškus 17 (4/7 dvit., 3/9 trit., 6 atk. kam.), Glynnas Watsonas 15 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Jeffas Garrettas 13 (5/8 dvit., 7 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 11 (3 per. kam.), Goranas Huskičius 9, Evanas Maxwellas 7.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 22 (6/8 dvit., 7/8 baud., 5 atk. kam., 27 naud.), Arnas Butkevičius 17 (6/8 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam.), Lukas Lekavičius (2/8 dvit.) ir Rolands Šmits po 10.