Antroje rungtynių pusėje pabėgę jonaviečiai įveikė „Pieno žvaigždes“

2023-03-06 20:26

Jonavos „CBet“ 84:77 įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Trijų pralaimėjimų seriją LKL fiksavę jonaviečiai vietinėse pirmenybėse triumfavo pirmą kartą nuo vasario 1-osios.

Nuotr.: Dainius Lukšta

Po trijų pralaimėjimų iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) į pergalių kelią grįžo Jonavos „CBet“ (12-9). Virginijaus Šeškaus kariauna namuose 84:77 (18:24, 28:23, 25:16, 13:14) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4-16).

Sėkmingiau rungtynes pradėjo svečiai, kurie po 10 minučių turėjo 6 taškų persvarą (24:18). Visgi jų džiaugsmas truko neilgai.

Nuo antrojo susitikimo kėlinio iniciatyvą perėmė Jonavos klubas. Antrojo ketvirčio pabaigoje „CBet“ laimėjo atkarpą 14:5 ir išsiveržė į priekį (46:45), tačiau Martyno Pacevičiaus dvitaškis lėmė, kad minimalią persvarą į ilgąją pertrauką nešėsi „Pieno žvaigždės“ – 47:46.

Sėkmingai užbaigę pirmąją rungtynių pusę, jonaviečiai gerai pradėjo ir antrąją. KMT vicečempionams trečiajame kėlinyje 1 taško deficitą pavyko paversti 8 taškų pranašumu – 71:63.

Jonavos komanda per likusį laiką sėkmingai neleido varžovams priartėti ir šventė pirmą pergalę LKL nuo vasario 1-osios.

Tuo metu Ramūno Cvirkos auklėtiniams tai buvo tryliktoji nesėkmė per 14 pastarųjų mačų.

Jonavos klubas laimėjo nepaisant pralaimėtos kovos dėl kamuolių. Jonaviečiai atkovojo 39 kamuolius, tuo metu pasvaliečiai nusiėmė 48, 17 iš jų – puolime.

Tai po rungtynių pabrėžė ir Virginijus Šeškus.

„Gerai, kad laimėjome, nes po pertraukų ir euforijų visada yra sunku sugrįžti. Negaliu pasakyti, kad žaidėme gerai, – kalbėjo „CBet“ strategas. – Gynyboje sezono metu dažniausiai susitvarkydavome, o šiandien pradžioje mus baudė vienas prieš vieną.

Nėra dėl ko verkti, pergalė yra pergalė, o kad žaidimas kol kas nėra pats geriausias, gal ir gerai, kaip komanda turėtume eiti į priekį. Iš centrų pasigestu atkovotų kamuolių, jie kartu šiandien nusiėmė 5, kai Edvinas vienas – 7. Tokie dalykai mane glumina, nes mes dažnai pralaimime kovą po krepšiu.“

Tuo metu svečių treneris Ramūnas Cvirka apgailestavo dėl nepataikytų, gerai susikurtų metimų.

„Pirmiausia noriu pasveikinti Jonavos komandą su pergale. Rungtynės buvo apylygės, tačiau kažkuriuo momentu paleidome iniciatyvą, – kalbėjo Cvirka. – Galėjome grįžti, bet padarėme 7 klaidomis daugiau. Nesusimetėme savo metimų. Padarome klaidą gynyboje, varžovai įmeta tritaškį.

Gale nepataikėme 2-3 metimų, kurie buvo labai skausmingi. Iš po krepšio pusiau laisvi taip pat nepataikėme, tokius metimus skaitau, kad turime įmesti, tokių suskaičiavau 5-6. Prametėme ir baudos metimų. Vyrams pretenzijų neturiu. Krepšinis yra toks žaidimas, kuriame reikia įmesti į krepšį.“

„Pieno žvaigždės“ pataikė 20 dvitaškių iš 50 (40 proc.), 7 tritaškius iš 20 (35 proc.) ir 16 baudų iš 22 (73 proc.).

Nugalėtojų komandai Garrettas per 34 minutes pelnė 19 taškų (5/6 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

Pasvalio ekipos gretose išsiskyrė Julius Jucikas, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 16 taškų (6/10 dvit., 4/7 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas bei 19 naudingumo balų.

Komandą prieš keturias dienas papildęs Johnas Gillonas per 8 minutes surinko 4 taškus (0/1 dvit., 4/4 baud.), atkovotą kamuolį, klaidą, 2 asmenines pražangas ir 3 naudingumo balus.

„CBet“: Jeffas Garrettas 19 (5/6 dvit., 3/5 trit., 8 atk. kam., 3 per. kam., 28 naud.), Edvinas Šeškus 17 (4/7 dvit., 3/7 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 12 (2/5 trit.), Goranas Huskičius 11 (4/5 dvit., 4 rez. perd.), Glynnas Watsonas 10 (2/8 dvit., 1/5 trit., 6 rez. perd.), Martins Lakša 9 (1/5 trit., 6 atk. kam.).

„Pieno žvaigždės“: Jaredas Cunninghamas 21 (3/10 dvit., 4/8 trit.), Julius Jucikas 16 (6/10 dvit., 10 atk. kam.), Corey Williamsas 13 (3/8 dvit., 2/5 trit., 6 rez. perd.), Justas Furmanavičius 11 (4/7 dvit., 8 atk. kam.), Martynas Pacevičius 10 (4/7 dvit., 7 atk. kam.).