Įvertinimai žalgiriečiams: geriausias Polonaros mačas ir išsiveržęs Tayloro potencialas

Jonas Lekšas
BasketNews žurnalistas iš Berlyno (Vokietija)
2023-03-08 02:35

Aukščiausius įvertinimus, aštuonetus, komandoje gavo Achille Polonara ir Kevarriusas Hayesas. Prasčiausiai įvertintas, trimis balais, buvo Ignas Brazdeikis.

Negražu, neskanu, bet svarbiausia – pergalė. Taip galima apibūdinti Kauno „Žalgirio“ mačą Berlyne prieš vietos ALBA, kuris pasibaigė laimėjimu 66:63.

„Žalgiris“ prametė net 11 baudų (17 iš 28) bei realizavo vos 3 tritaškius iš 18, o neabejotinai raktas į pergalę buvo gynyba.

Gausiai Berlyne palaikomo „Žalgirio“ gretose rezultatyviausias buvo Isaiah Tayloras. Amerikietis per 20 minučių surinko 14 taškų ir 9 naudingumo balus.

Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą Vokietijos sostinėje.

Achille Polonara – 8 balai
27 min., 9 tšk. (2/3 dvit., 1/5 trit., 2/4 baud.), 9 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam., 16 naud. balų.

Nuotr. Žalgiris.lt

Geriausias Polonaros mačas „Žalgiryje“. Vienareikšmiškai. Po keitimo pirmą kartą ant parketo žengęs italas ilgą laiką rungtyniavo be pertraukos ir nors iš pradžių buvo problemų gynyboje su Luke'u Sikma, vėliau Achille tapo raktu į pergalę. Puolėjas gerai skaitė perdavimų linijas, buvo solidus gynyboje ir toks mačas gali padėti jam užsikurti. Gal dabar jau ir metimai pradės sukristi.

Kevarriusas Hayesas – 8 balai
25 min., 8 tšk. (2/3 dvit., 4/6 baud.), 4 atk. kam., 3 blk., 4 išpr. praž., 14 naud. balų.

Galima sakyti, kad Kevarriusas buvo pilkasis rungtynių kardinolas. Apie jo darbą konkrečiai po mačo nelabai, kas kalba, bet būtent jis cementavo gynybą. Kartą centras per toli nuėjo į pagalbą ir gavo tritaškį, bet tai turbūt buvo vienintelė jo grubesnė klaida prie savojo krepšio. Trys blokai, fantastiškas išsikeitimas pabaigoje gynyboje prieš Maodo Lo ir išnaudoti šansai puolime. Hayeso žaidime nieko netrūko.

Isaiah Tayloras – 7 balai
20 min., 14 tšk. (5/10 dvit., 4/6 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 4 išpr. praž., 9 naud. balai.

Praeitą savaitę rašiau, kad mačiau pozityvių ženklų Barselonoje, nors tada vaizdas dar buvo labai niūrus. Pirmuosius du kėlinius niūrus jis buvo ir Berlyne, bet tas turimas Tayloro potencialas prasiveržė tada, kada labiausiai „Žalgiriui“ reikėjo. Pasitikėjimo jam netrūksta, o atviroje aikštėje amerikietis lengvai sutvarko reikalus. Svarbiausia, kad Isaiah nebuvo užatakuotas gynyboje, o atvirkščiai – buvo vienas kertinių žmonių, išgaudant varžovų perimetro lyderius.

Rolands Šmits – 6,5 balo
22 min., 6 tšk. (2/5 dvit., 0/2 trit., 2/3 baud.), 7 atk. kam., 7 naud. balai.

Nuotr. zalgiris.lt

Kovinės rungtynės ir, kaip jau įprasta, Šmits tokiuose mūšiuose pasidarbuoja iš peties. Šį kartą taškų primesti nepavyko, bet už tai buvo atidirbta gynyboje. Tradiciškai ne Hayesas, o latvis prižiūrėjo varžovų milžiną, šį kartą toks buvo Christas Koumadje. Ir šis bokštas nieko negalėjo padaryti prieš Latvijos uolą Rolandą.

Lukas Lekavičius – 6 balai
21 min., 8 tšk. (2/5 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam., 3 kld., 10 naud. balų.

Labai skirtingi Luko išėjimai. Pradžioje jautėsi nepasitikėjimas kuriant, o pramesti metimai irgi neprisidėjo prie situacijos gerinimo. Visgi antrajame kėlinyje jau Lekavičius savo greičiu ir energija dominavo ant parketo. Trečiajame kėlinyje vėl nebematėme to žaibiško Lekavičiaus, bet gale dienos gynėjas surinko įdomią statistiką, tik parodančią, kad jo buvo visur.

Edgaras Ulanovas – 6 balai
34 min., 10 tšk. (3/9 dvit., 0/2 trit., 4/7 baud.), 4 atk. kam., 7 išpr. praž., 10 naud. balų.

Ulanovui rungtynėse buvo sunku surasti vietų, kur jis gautų patogų metimą ir tas žaidimas iš tiesų strigo. Gynyboje taip pat buvo pora grubių klaidų ir atrodė, kad kapitonas turės dar vieną labai blankų mačą. Visgi Edgaras dar kartą įrodė, kad nesvarbu, kaip besiklostys jam rungtynės, pabaigoje gali juo pasitikėti. El capitano savo darbą padarė, nors ir nebūdingai sau prametė tris baudas.

Tomas Dimša – 5 balai
8 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/4 trit.), 3 naud. balai.

Pastaruoju metu Dimšos minutės yra aptrupėjusios, bet bent jau Berlyne jos buvo geros ir net kažkiek keista, kad jis žaidė taip trumpai. Tomas antrajame kėlinyje per trumpą laiką pelnė 5 taškus, o trys pramesti tritaškiai buvo iš sunkių padėčių, kai jis bandė gelbėti atakas.

Arnas Butkevičius – 4,5 balo
19 min., 0 tšk. (0/0 met.), 2 atk. kam., 5 praž., -4 naud. balai.

Nuotr. Erikas Ovčarenko/BNS

Niekada negalima vertinti Butkevičiaus žaidimo iš plikos statistikos. Taip, protokolas atrodo negražiai, bet gynyboje jis sunkiai dirbo ir to iš jo negali atimti. Puolime Arnas vienoje atakoje tikrai turėjo mesti iš toli, bet sudelsė ir viskas baigėsi klaida. O daugiau pelnyti savo mėgstamų, kitaip vaidinamų taškų iš niekur, progų lietuvis nelabai turėjo dėl numušinėjamo rungtynių tempo.

Laurynas Birutis – 4 balai
8 min., 4 tšk. (2/2 dvit.), 1 atk. kam., 3 praž., 4 naud. balai.

Puolime kartą Birutis gerai įveikė varžovą nugara į krepšį, o taip pat sugrūdo kamuolį iš viršaus, pagavęs perdavimą ore. Visgi ilgiau lietuvis negalėjo žaisti dėl gynybos. Jis nesugebėjo atstovėti tiek ant ūselio, tiek ir perimetre, kur nespėjo grįžti po stepouto.

Ignas Brazdeikis – 3 balai
18 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/2 trit.), 3 atk. kam., 2 kld., 1 naud. balas.

Brazdeikio bent 15 pelnomų taškų serija Eurolygoje nutrūko. Iki šiol jis tai buvo padaręs 5 kartus iš eilės, bet Berlyne atliko vos keturis metimus ir buvo tuščias. Keista, kad jis ir nebandė imtis iniciatyvos, kai strigo visas komandos puolimas, bet reikia tikėtis, kad driokstels ketvirtadienį. Vakaras Berlyne nebuvo Iggy, bet netrukus jis turės galimybę vėl grįžti į gerą ritmą.