Valančiūnas žaidė epizodiškai, bet „Pelicans“ nugalėjo Dončičių praradusią „Mavericks“

2023-03-09 06:53

Jonas Valančiūnas pirmą kartą nuo sausio 29 d. NBA rungtynes baigė be taškų. Jis per 7 minutes suklydo 5 kartus. Visgi jo atstovaujama „Pelicans“ namie sugebėjo palaužti „Mavericks“ – 113:106.

Nuotr.: AP-Scanpix

Jonas Valančiūnas nerado vietos aikštėje, bet jo atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (32-34) iškovojo svarbią pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA). Naujojo Orleano klubas savo aikštėje 113:106 (24:24, 35:19, 24:22, 30:41) įveikė Dalaso „Mavericks“ (34-33) krepšininkus.

Valančiūnas rungtynes pradėjo starto penkete, bet per pirmąsias 100 sekundžių užsidirbo dvi pražangas ir buvo pakeistas iki trečiojo kėlinio pradžios.

Antroje rungtynių pusėje JV sužibėti irgi nepavyko – lietuvis padarė kelias klaidas paeiliui ir po 5 minučių žaidimo laiko buvo pakeistas ir aikštę nebegrįžo.

Centras iš Utenos iš viso aikštėje praleido 7 minutes ir taškų nepelnė (0/0 met.). Jis atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 5 kartus suklydo  ir 2 sykius prasižengė.

Paskutinį kartą JV taškų NBA buvo nepelnęs sausio 29 dienos rungtynėse su Vašingotono „Wizards“. Tai iki šiol buvo vienintelis toks atvejis šį sezoną.

Gero Valančiūno žaidimo „Pelicans“ nereikėjo – jie užtikrintai kontroliavo įvykius aikštėje ir prieš lemiamą ketvirtį triuškino savo varžovus – 83:65.

Negana problemų žaidime, „Mavs“ trečiajame kėlinyje neteko Luka Dončičiaus, kuris pasitempė šlaunį ir priverstinai buvo pakeistas. Jis per 28 minutes surinko 15 taškų (4/14 met., 6/8 baud.) ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Visgi net ir be savo lyderio svečiai grįžo į rungtynes – likus žaisti keturias minutes komandas skyrė tik 3 taškai – 94:97.

Mačo herojumi tapo C.J. McCollumas, per 3 minutes pelnęs 13 taškų ir išsprendęs nugalėtojo klausimą – 110:103. Pridėjus ansktesnį tritaškį, jis komandai pelnė 16 taškų iš eilės.

McCollumas iš viso per 34 minutes pelnė 32 taškus (6/14 dvit., 6/8 trit., 2/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Dalaso ekipos gretose išsiskyrė Kyrie Irvingas, kurio sąskaitoje per 41 minutę buvo 27 taškai (6/13 dvit., 4/11 trit., 3/3 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

„Pelicans“: C.J. McCollumas 32 (6/14 dvit., 6/8 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Trey Murphy 16 (3/5 trit., 6 atk. kam., 2 blok.), Herbertas Jonesas (6/11 dvit., 9 atk. kam.) ir Jaxsonas Hayesas (6/6 dvit.) po 14, Brandonas Ingramas 12 (5/8 dvit., 5 rez. perd.), Naji Marshallas 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Mavericks“: Kyrie Irvingas 27 (6/13 dvit., 4/11 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Timas Hardaway 17 (5/12 trit., 5 rez. perd.), Luka Dončičius (3/9 dvit., 1/5 trit., 6/8 baud., 8 rez. perd.) ir Christianas Woodas (5/8 dvit., 8 atk. kam.) po 15, Dwightas Powellas 12 (5/6 dvit.), Jadenas Hardy 11 (2/3 trit.).