Eurolygos finalo pakartojime – gyvybiškai svarbi „Anadolu Efes“ pergalė

2023-03-14 21:34

Stambulo „Anadolu Efes“ 90:89 palaužė Madrido „Real“ ir likus 6 turams iki Eurolygos reguliariojo sezono pabaigos nuo atkrintamųjų zonos atsilieka viena pergale.

Nuotr.: euroleaguebasketball.net

Nukeltose 24-ojo Eurolygos turo rungtynėse be galo svarbią pergalę iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ (14-14) krepšininkai. Turkijos klubas namuose praeitų metų finalų pakartojime 90:89 (18:24, 24:15, 35:21, 13:29) palaužė Madrido „Real“ (19-9) pasipriešinimą.

Po šios pergalės Eurolygos čempionai į kovą dėl atkrintamųjų įnešė dar daugiau sumaišties. 14 pergalių ir tiek pat pralaimėjimų turintys „Anadolu Efes“ krepšininkai rikiuojasi dešimtoje pozicijoje.

Tačiau nuo vietos atkrintamosiose Turkijos klubą skiria vos viena pergalė, 6-9 vietas dalijasi po 15 pergalių iškovojusios Kauno „Žalgirio“, Tel Avivo „Maccabi“, Belgrado „Partizan“ ir Vitorijos „Baskonia“ ekipos.

Geriau rungtynes pradėję svečiai antrojo kėlinio pabaigoje turėjo 8 taškų persvarą (39:31), tačiau likusią trijų minučių atkarpą Ergino Atamano auklėtiniai laimėjo 11:0 ir prieš ilgąją pertrauką persvėrė rezultatą (42:39).

Susitikimo lūžis įvyko antroje trečiojo kėlinio pusėje, kuomet „Anadolu Efes“ 6 minučių atkarpą laimėjo net 26:8 ir prieš lemiamas 10 min. įgijo užtikrintą pranašumą – 77:60.

Visgi karališkasis klubas pasiduoti neketino ir paskutinį ketvirtį pradėjo spurtu 12:2 bei grąžino intrigą (72:79).

Sėkmingai gynyboje besidarbavę „Real“ krepšininkai artėjo šeimininkų link ir likus šiek tiek daugiau nei minutei iki rungtynių pabaigos, po Guerschono Yabuseles tritaškio, persvėrė rezultatą (84:83).

Visgi pranašumą tritaškiu šeimininkams netrukus grąžino Shane'as Larkinas, Tiboras Pleissas įkrovė į krepšį, du baudos metimus pataikė Willas Clyburnas ir „Anadolu Efes“ vėl galėjo ramiau atsikvėpti (90:84).

Likus 6,7 sekundės dėl kamuolio susikibo Clyburnas ir Rudy Fernandezas, visgi pastarasis kovodamas susižeidė, o kovoje dėl ginčo kamuolio jį pakeitė Walteris Tavaresas. „Real“ aukštaūgis laimėjo kovą dėl kamuolio, o Džananas Musa dar smeigė tritaškį, priartinusį svečius iki 1 taško (89:90). Visgi perdavimą per visą aikštę atlikę šeimininkai nepaliko laiko svečių išsigelbėjimui.

Abiejų ekipų šią savaitę laukia antrasis Eurolygos mačas. „Anadolu Efes“ ketvirtadienį namuose priims Belgrado „Partizan“, tuo metu „Real“ taip pat ketvirtadienį namuose kovos su pakilimą išgyvenančia Milano „Emporio Armani“.

Stambulo komandai Elijah Bryantas per 29 minutes pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Rezultatyviausias buvo Shane'as Larkinas, per 33 minutes pelnęs 18 taškų (1/2 dvit., 3/8 trit.). Jis taip pat atkovojo 1 kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Tuo metu Vasilije Micičius aikštėje praleido 20 minučių, per kurias serbas surinko 10 taškų (1/4 dvit. 1/2 trit., 5/5 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 10 naudingumo balų. Jis visą trečiąjį ketvirtį praleido ant atsarginių suolelio. Gynėjas ketvirtajame ketvirtyje žengė į aikštę, tačiau sužaidė tris minutes ir vėl buvo pakeistas bei aikštėje daugiau nebepasirodė.

Madrido ekipos gretose išsiskyrė Walteris Tavaresas, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 13 taškų (5/6 dvit., 3/3 baud.), 4 atkovoti kamuoliai bei 21 naudingumo balas.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 18 (3/8 trit., 7/7 baud., 8 rez. perd.), Elijah Bryantas 17 (4/5 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam.), Willas Clyburnas 15 (2/8 dvit., 3/8 trit., 7 atk. kam.), Chrisas Singletonas (3/3 trit.) ir Tiboras Pleissas (3/7 dvit.) po 11, Vasilije Micičius 10 (5/5 baud.), Bryantas Dunstonas 8.

„Real“: Džananas Musa 16 (3/6 trit., 5 rez. perd.), Gabrielis Deckas 15 (4/7 dvit., 7/7 baud.), Sergio Rodriguezas 14 (2/5 trit.), Walteris Tavaresas 13 (5/6 dvit.), Mario Hezonja (2/3 trit.) ir Guerschonas Yabusele (2/5 trit.) po 8.