Įspūdingas spurtas išgelbėjo „Žalgirį“ Klaipėdoje

2023-03-19 16:20

Iš dviženklio deficito išlipęs ir ketvirtajame kėlinyje 33 taškus pelnęs Kauno „Žalgiris“ 91:80 įveikė Klaipėdos „Neptūną“. Nugalėtojams Rolands Šmits pelnė 19 taškų, o Lukas Lekavičius ir Laurynas Birutis pridėjo po 18. Žalgiriečiai vertėsi be Isaiah Tayloro.

Ketvirtajame kėlinyje įspūdingą spurtą sukūręs Kauno „Žalgiris“ (19-4) išlipo iš dviženklio deficito ir sugrįžo į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje „Švyturio“ arenoje 91:80 (23:17, 13:18, 22:33, 33:12) pranoko Klaipėdos „Neptūną“ (10-13).

Į šias rungtynes buvo išpirkti visi bilietai. „Švyturio“ arena talpina 5500 sirgalių.

„Žalgiris“ vis dar vertėsi be šlaunies traumos kamuojamo Isaiah Tayloro, tačiau į rikiuotę pasikvietė dublerį Kajų Kublicką. Pastarasis aikštėje nepasirodė.

Tuo metu klaipėdiečiai dvikovą pasitiko pajėgiausios sudėties.

Nuo trečiojo kėlinio paskutinės minutės „Žalgiris“ surengė spurtą 25:2 ir vietoje 12 taškų deficito (56:68) susikrovė 11 taškų persvarą (81:70). Kauniečiai paskutinę 10 minučių atkarpą laimėjo 33:12.

„Neptūnas“ uraganiniu puolimu per trečiąjį kėlinį taip pat surinko 33 taškus. Klaipėdos ekipa pataikė 9 dvitaškius iš 12, 3 tritaškius iš 4 ir 6 baudų metimus iš 8, tačiau vėliau neišlaikė susikrauto dviženklio pranašumo.

„Esame patenkinti pergale, bet nepatenkinti savo žaidimu, – pažymėjo Maksvytis. – Gerai žaidėme tik ketvirtą kėlinį. Pirmoje mačo pusėje varžovai puolime atkovojo 10 kamuolių ir taip pelnė 10 taškų. Per antrojo kėlinio pabaigą ir trečiojo kėlinio pradžią vietoje turėtos 10 taškų persvaros atsirado minus 10 taškų. Per trumpą atkarpą pralaimėjome 20 taškų. Turėtume žaisti solidžiau. Puikus ketvirtas kėlinys, bet norėtųsi, kad komanda žaistų 40 minučių.“

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Rolands Šmits, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 19 taškų (3/4 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

„Reikia pasveikinti „Žalgirį su pergale, – spaudos konferencijoje kalbėjo „Neptūno“ treneris Mindaugas Brazys. – Reikia pripažinti, kad tai – aukšto lygio komanda, turinti ilgą suolą ir įvairiapusiškų žaidėjų, galinčių žaisti per kelias pozicijas. Nors daug ką buvome išanalizavę ir atradome spragų, kaip gintis ir kaip atakuoti, bet ta maža sudėtis su Šmitu penktoje pozicijoje mums buvo labai neparanki.

Klaipėdos komandai Austinas Wiley per 25 minutes pelnė 16 taškų (4/7 dvit., 8/12 baud.), atkovojo 11 kamuolių, perėmė kamuolį, sykį suklydo, blokavo 2 metimus bei surinko 25 naudingumo balus.

Žygimantas Janavičius per 28 minutes prametė visus 3 dvitaškius ir 5 tritaškius, bet atliko 13 rezultatyvių perdavimų. Vieną iš dviejų baudų pataikęs gynėjas iš viso pelnė 1 tašką, dukart suklydo bei surinko 4 naudingumo balus.

13 rezultatyvių perdavimų – atkartos Janavičiaus karjeros rekordas, kurį jis užfiksavo 2019 metais mače su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“.

Pirmoje vietoje žengiantis „Žalgiris“ dviem pergalėmis atsiplėšė nuo Vilniaus „Ryto“. Tuo metu 10 pergalių turintis „Neptūnas“ 7-9 vietas dalinasi „Šiauliais“ ir Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“.

Šį sezoną Kauno komanda laimėjo ir abu praėjusius tarpusavio mačus. Pirmoje dvikovoje žalgiriečiai iškovojo pergalę 79:71, o antroje – 77:46.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 20 (4/8 trit.), Austinas Wiley 16 (4/7 dvit., 8/12 baud., 11 atk. kam., 2 blok., 25 naud.), Nojus Mineikis 13 (2/2 trit., 6 atk. kam.), Rinalds Malmanis 9 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Rolands Šmits 19 (3/6 trit., 5 rez. perd.), Lukas Lekavičius 18 (4/7 dvit., 3/4 trit.), Laurynas Birutis (5/8 dvit., 6 atk. kam.) ir Tomas Dimša (2/4 trit., 6 atk. kam.) po 12, Edgaras Ulanovas 11 (4 rez. perd.), Achille Polonara 7 (1/6 trit., 7 atk. kam.).