Valančiūnas galingu žaidimu prisidėjo prie triuškinamos „Pelicans“ pergalės

2023-03-22 06:40

Jonas Valančiūnas pelnė 19 taškų, atkovojo 15 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o jo atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ 119:84 sutriuškino San Antonijaus „Spurs“.

Nuotr.: USA TODAY Sports/Scanpix

Jonas Valančiūnas sužaidė naudingas rungtynes, o Naujojo Orleano „Pelicans“ (35-37) Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo antrą pergalę iš eilės. Lietuvio atstovaujama ekipa savų žiūrovų akivaizdoje 119:84 (27:16, 37:23, 27:26, 28:19) nepaliko vilčių San Antonijaus „Spurs“ (19-53) krepšininkams.

Susitikimą starto penkete pradėjęs Valančiūnas per 28 minutes pelnė 19 taškų (7/9 dvit. 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Lietuvos rinktinės centras komandoje buvo antras pagal rezultatyvumą.

„Nesvarbu, JV pelno taškus ar ne, kai jis gauna kamuolį nugara į krepšį, jis kuria puolimą, – apie lietuvio žaidimą kalbėjo „Pelicans“ vyr. treneris Willie Greenas. – Kartais būna situacijų, kai mums tereikia įvesti jam kamuolį ir leisti tvarkytis vienam.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Brandonas Ingramas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 32 taškai (8/14 dvit., 2/2 trit., 10/10 baud.), 4 atkovoti kamuoliai bei 7 rezultatyvūs perdavimai.

„Brandonas žaidimą pajuto nuo pat pradžių. Manau, kad anksti sumesti baudos metimai padėjo jam pagauti žaidimo ritmą. Šiandien jis mums buvo be galo svarbus, – kalbėjo Greenas. – Jis tiesiog puikiai skaitė situacija, skaitė, ką gynybą jam duoda ir tai išnaudojo.“

Kovą dėl vietos atkrintamosiose tęsianti Naujojo Orleano komanda likus 10 rungtynių iki reguliariojo sezono galo turi 35 pergales bei 37 nesėkmes. Tai „Pelicans“ leidžia dalintis 11-12 vietą Vakarų konferencijoje. Iki 10 vietos Valančiūno atstovaujamas klubas atsilieka vienu laimėjimu.

San Antonijaus ekipos gretose išsiskyrė Sandro Mamukelashvili. 24-erių kartvelas per 25 minutes surinko 20 taškų (4/8 dvit., 3/6 trit., 3/3 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 3 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo rezultatyviausios aukštaūgio rungtynės šį sezoną.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 32 (8/14 dvit., 2/2 trit., 10/10 baud., 7 rez. perd., 5 kld.), Jonas Valančiūnas 19 (7/9 dvit., 15 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.), Trey Murphy 17 (3/9 trit.), C.J. McCollumas 15 (5/11 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Joshas Richardsonas 10 (2/3 trit.), Naji Marshallas 8 (4/6 dvit.), Willy Hernangomezas 7.

„Spurs“: Sandro Mamukelashvili 20 (4/8 dvit., 3/6 trit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), Tre Jonesas (6/10 dvit., 5 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Devonte Grahamas (3/9 trit.) po 15, Keita Batesas-Diopas 12 (2/2 trit.).