Prancūzų puolimo nesulaikę panevėžiečiai dramatiškai pasitraukė iš Europos taurės

2023-04-12 18:00

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ 97:98 nusileido Paryžiaus „Paris Basketball“ ir baigė pasirodymą Europos taurėje. Prancūzijos ekipa ketvirtfinalyje susitiks su Las Palmo „Gran Canaria“ ir Bursos „Frutti Extra“ poros nugalėtoju.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis” dramatiškai krito Europos taurės aštuntfinalyje. Kelis kartus dviženklę persvarą turėję panevėžiečiai namuose 97:98 (24:19, 21:27, 29:25, 23:27) nusileido Paryžiaus „Paris Basketball“ krepšininkams.

Iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei 2 minutėms Nenado Čanako auklėtiniai atsilikinėjo vienu tašku (89:90). Tyrone'as Wallace'as smeigė tritaškį, Aamiras Simmsas pridėjo du baudos metimus ir svečiai pabėgo (95:89).

Jamelas Morrisas tritaškiu likus 15 sek. sugrąžino intrigą (92:95), tačiau Simmsas prie baudų metimo linijos neklydo (97:92). Dviem baudomis atsakė ir Morrisas, o kitoje aikštės pusėje Simmsas pataikė vieną (98:94).

Željko Šakičius paskutinę rungtynių sekundę paleido metimą iš aikštės vidurio, kuris skrodė tinklelį bei reikalavo iš arbitrų pražangos, tačiau teisėjai pažeidimų prieš kroatą neįžvelgė.

Šeimininkai šiame mače vertėsi be traumuoto Gedimino Oreliko ir naujoko Jordeno Duffy, kurio Panevėžio klubas dėl pasibaigusio termino negalėjo registruoti Europos taurės kovoms.

„Paris Basketball“ ketvirtfinalyje kausis su Las Palmo „Gran Canaria“ ir Bursos „Frutti Extra“ poros nugalėtoju.

Panevėžiečiai pirmojo kėlinio viduryje spurtavo 14:0 ir įgijo dviženklę persvarą (22:10). Šaltą dušą gavę svečiai per likusį ketvirčio laiką deficitą sumažino iki 5 (19:24).

Antrajame kėlinyje „7bet-Lietkabelis“ vėl šovė į priekį (33:23), tačiau svečiai ir vėl pateikė atsakymą bei ne tik pavijo, bet ir persvėrė rezultatą. Paryžiečiai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 46:45.

Panevėžio komandai Gyorgyjus Golomanas per 31 minutę pelnė 22 taškus (6/8 dvit., 2/2 trit., 4/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus, 2 sykius suklydo, išprovokavo 4 pražangas ir 5 kartus prasižengė pats bei surinko 24 naudingumo balus.

Varžovų gretose išsiskyrė Wallace'as, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 19 taškų (6/9 dvit., 1/6 trit., 4/4 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų, 3 perimti kamuoliai, 5 klaidos, 5 išprovokuotos pražangos, 3 asmeninės pražangos ir 24 naudingumo balai.

Rezultatyviausias buvo Juhannas Begarinas, per 31 minutę pelnęs 22 taškus (5/7 dvit., 2/7 trit., 6/8 baud.). Jis taip pat atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 3 ir prarado 4 kamuolius, blokavo metimą, 3 sykius prasižengė, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 22 naudingumo balus.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 23 (2/7 dvit., 5/13 trit.), Gyorgyjus Golomanas 22 (6/8 dvit., 2/2 trit., 7 atk. kam., 2 blok.), Kristianas Kullamae 20 (4/8 dvit., 4/8 trit., 5 rez. perd.), Željko Šakičius 11 (2/4 trit.), Vytenis Lipkevičius 10 (2/6 trit., 9 atk. kam.).

„Paris Basketball“: Juhannas Begarinas 22 (5/7 dvit., 2/7 trit., 6/8 baud., 6 atk. kam., 3 per. kam., 4 kld.), Tyrone'as Wallace'as 19 (6/9 dvit., 1/6 trit., 10 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.), Aamiras Simmsas 15 (6/8 baud.), Gauthieris Denisas 11 (3/7 trit.), Ismaelis Kamagate 10 (4/5 dvit., 9 atk. kam., 2 blok.), Amaras Gegičius 8 (6/8 baud.), Jeremy Evansas 7 (8 atk. kam.).