Drama Palangoje: be suspenduoto lyderio žaidę „Gargždai“ patiesė „Juventus“

2023-04-16 21:58

„Gargždai“ 77:76 įveikė Utenos „Juventus“. Gargždiškiai šiame mače vertėsi be suspenduoto Isaiah Osborne'o.

Nuotr.: K.Linkevičiūtė

Dar vieną staigmeną prieš Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) sėkmingiau žygiuojančią komandą pateikė „Gargždai“ (6-21). LKL debiutantai namų mače Palangoje po atkaklios kovos 77:76 (14:14, 26:29, 18:9, 19:24) laimėjo prieš Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (16-11).

Po šios pergalės „Gargždai“ nuo artimiausio persekiotojo Prienų „Labas GAS“ klubo pabėgo dviem pergalėmis, gargždiškiai pavijo 10-oje vietoje esančias Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Tuo metu uteniškiai nukrito į penktą poziciją.

Visą turnyrinę lentelę galite rasti paspaudus čia

Šeimininkai šiame mače vertėsi be Isaiah Osborne’o, kuris suspenduotas dėl komandos vidaus taisyklių pažeidimo.

Ketvirtajame kėlinyje Utenos klubas surengė spurtą 9:0 ir po Gintauto Matulio taškų išsiveržė į priekį – 70:69. Jylanas Washingtonas pataikė iš toli, Brandonas Brownas vėl lygino rezultatą, o taškais atsakė Giedrius Staniulis (74:72).

Matulis rungtynių eigą dar kartą pakeitė dvitaškiu su pražanga, tačiau iš toli sugebėjo pataikyti „Gargždų“ naujokas Ernestas Jonkus – 77:75. Visas rungtynes kibirkščiavusių Manto Ruikio ir Žygimanto Skučo grumtynės baigėsi pražanga, po kurios pastarasis pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau kamuolys liko svečiams (76:77).

Donaldo Kairio auklėtiniai turėjo savo atsakui beveik keturias sekundes, tačiau kamuolį po krepšiu gavęs Reggie Lynchas neįkrovė iš viršaus ir pergalė liko šeimininkams.

Matulis šiame susitikime tapo visų laikų Utenos klubo rekordininku pagal pelnytus taškus, aplenkdamas Vaidą Čepukaitį.

Gargždų komandai Giedrius Staniulis per 18 minučių pelnė 15 taškų (5/8 dvit., 5/9 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 18 naudingumo balų.

Rezultatyviausias buvo Joshas Newkirkas, per 38 minutes pelnęs 17 taškų (3/9 dvit., 3/7 trit.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 7 naudingumo balus.

Utenos ekipos gretose išsiskyrė Gintautas Matulis, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 11 taškų (5/5 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 15 naudingumo balų.

„Gargždai“: Joshas Newkirkas 17 (3/9 dvit., 3/7 trit., 5 rez. perd.), Giedrius Staniulis 15 (5/8 dvit., 5/9 baud., 8 atk. kam.), Jylanas Washingtonas (3/8 dvit., 9 atk. kam., 2 blok., 4 kld.) ir Šarūnas Beniušis (4/6 dvit., 8 atk. kam.) po 11, Ernestas Jonkus 8 (2/4 trit.), Aurimas Urbonas 7 (10 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.).

„Juventus“: Žygimantas Skučas 12 (4/5 dvit., 4/8 baud., 6 atk. kam.), Gintautas Matulis (5/5 dvit., 5 atk. kam.), Martynas Paliukėnas (4/6 dvit.) ir Reggie Lynchas (5/10 dvit., 6 atk. kam., 5 blok.) po 11, Jonathanas Davisas 9 (5 rez. perd., 3 per. kam.).