Istorinį pasiekimą užfiksavęs LeBronas su „Lakers“ eliminavo NBA čempionus

2023-05-13 08:06

LeBronas Jamesas pelnė 30 taškų, o jo vedama „Lakers“ 122:101 sutriuškino „Warriors“ ir žengė į Vakarų konferencijos finalą. LeBronas tapo daugiausiai serijų NBA laimėjusiu žaidėju lygos istorijoje.

Nuotr.: AP-Scanpix

LeBronas Jamesas eilinį kartą įrodė, kad kertiniuose atkrintamųjų mačuose įjungia dar aukštesnę pavarą. 38-erių karalius pirmavo nuo pirmųjų minučių, o jo vedama Los Andželo „Lakers“ savo aikštėje 122:101 (31:26, 25:20, 35:31, 31:24) sutriuškino „Golden State Warriors“ ir žengė į Vakarų konferencijos finalą.

Seriją 4-2 laimėjęs „Lakers“ klubas konferencijos finale susitiks su Denverio „Nuggets“.

LeBronas per 43 minutes pelnė 30 taškų (8/11 dvit., 2/3 trit., 8/11 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Tai NBA legendai buvo 41 laimėta atkrintamųjų serija ir jis tapo rekordininku. Iki šiol Jamesas pirmąja vieta šioje kategorijoje dalijosi su Dereku Fisheriu.

Namų rungtynėse, kuriose yra šansas uždaryti serijas, LeBronas laimėjo 19 kartų per 22 tokius mačus.

„Warriors“ nuo mačo pradžių buvo besivejančių vaidmenyje, o itin skaudus smūgis jiems buvo antrojo kėlinio pabaigoje, kai Austinas Reavesas pataikė nuo vidurio linijos – 56:46.

Po pertraukos visus „Warriors“ bandymus sugrįžti nuramindavo sėkmingos „Lakers“ atakos, o likus žaisti 7 minutes šeimininkų pranašumas abejonių nebekėlė – 106:82.

Trečiajame kėlinyje Dennisas Schroderis užsidirbo antrą techninę pražangą ir buvo išvarytas iš aikštės. Jis buvo nubaustas už apsižodžiavimą su Draymondu Greenu.

Galingą dvigubą dublį surinko Anthony Davisas, kuris jau per pirmą ketvirtį nusiėmė 10 kamuolių. Daviso sąskaitoje – 17 taškų (5/9 dvit., 7/10 baud.) ir 20 atkovotų kamuolių.

„Mes su LeBronu norime dar vieno (žiedo), – po pergalės kalbėjo Davisas. – Dabar yra laikas jį gauti. Darbas nėra baigtas, norime šokiruoti pasaulį.“

Svečių neišgelbėjo Stepho Curry 32 pelnyti taškai (7/14 dvit., 4/14 trit., 6/6 baud.). Jis dar atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, bet 4 sykius suklydo.

Tai buvo pirma pralaimėta San Fransisko klubo serija Vakaruose nuo 2014 metų, kai tuomet juos pirmajame atkrintamųjų rate eliminavo Los Andželo „Clippers“.

„Laimėjo geresnė komanda, – po mačo pripažino „Warriors“ strategas Steve'as Kerras. – Negaliu kaltinti savo žaidėjų dėl pastangų. Jie yra puikūs kovotojai, todėl dabar visiems skauda. Bet dėl to mes ir žaidžiame – kovojame su stipriausiomis komandomis ir žiūrime, kaip pavyksta. Šį kartą nelaimėjome, bet tai tikrai buvo ne dėl pastangų trūkumo.“

Tragišką mačą sužaidė kitas NBA čempionų titulą gynusios komandos snaiperis Klay Thompsonas. Jis per 38 minutes pelnė 8 taškus, pataikydamas 1 dvitaškį iš 7 ir 2 tritaškius iš 12.

Iš viso „Warriors“ realizavo 13 tritaškių iš 48 bandymų (27,1 proc.). Šeimininkams įmesti tokį patį skaičių tritaškių užteko 26 metimų (50 proc.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 30 (8/11 dvit., 2/3 trit., 8/11 baud., 9 atk. kam., 9 rez. perd.), Austinas Reavesas 23 (3/7 dvit., 4/5 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), D'Angelo Russellas 19 (5/8 dvit., 2/7 trit.), Anthony Davisas 17 (5/9 dvit., 7/10 baud., 20 atk. kam., 2 blok.), Lonnie Walkeris 13 (3/5 trit.), Rui Hachimura 9 (5/6 baud., 2 blok.).

„Warriors“: Stephenas Curry 32 (7/14 dvit., 4/14 trit., 6/6 baud., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Donte DiVincenzo 16 (4/8 trit.), Draymondas Greenas (9 atk. kam.) ir Kevonas Looney (4/7 dvit., 18 atk. kam.) po 9, Klay Thompsonas 8 (1/7 dvit., 2/12 trit., 5 rez. perd.), Jordanas Poole'as 7 (3/7 dvit., 4 rez. perd.).