Į Kauną – pakilios nuotaikos: „Barcelona“ užsitikrino pirmą vietą Ispanijoje

2023-05-14 21:33

„Barcelonos“ kitos rungtynės laukia jau Eurolygos finalo ketverte Kaune. Katalonai įveikė Vitorijos „Baskonia“, kurios gretose puikiai pasirodė Tadas Sedekerskis.

Nuotr.: ZUMAPRESS.com-SCANPIX

Daug lietuviškų akcentų turėjusioje dvikovoje pergalę pasiekusi „Barcelona“ (28-5) užsitikrino pirmąją vietą Ispanijos ACB lygos reguliariajame sezone.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 91:84 (24:21, 21:24, 28:19, 18:20) palaužė Vitorijos „Baskonia“ (27-6).

Nors reguliariajame sezone liko vienos rungtynės, tačiau katalonams jos nieko nebelems. Pergale mažiau turi „Baskonia“ ir Madrido „Real“ (27-6), tačiau „Barca“ prieš šias komandas turi tarpusavio pranašumus.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Ketvirtfinalyje „Barcelona“ susitiks su Mursijos UCAM arba „Valencia“. Viena iš šių ekipų liks už atkrintamųjų borto.

Jau artėjantį penktadienį „Barcelona“ pradeda Eurolygos finalo ketvertą Kaune. Pusfinalyje katalonai susigrums su Madrido „Real“.

Nugalėtojams Rokas Jokubaitis per 21 minutę surinko 4 taškus (2/5 dvit., 0/3 trit.), 6 rezultatyvius perdavimus, 4 atkovotus kamuolius, 1 klaidą ir 8 naudingumo balus.

Šeimininkų gretose Tadas Sedekerskis per 18,5 minutės pasižymėjo 5 taškais (1/1 dvit., 3/4 baudų), 6 atkovotais kamuoliais, 3 rezultatyviais perdavimais, 1 perimtu kamuoliu ir 18 naudingumo balų.

Puolėjui tai buvo pirmos rungtynės nuo vasario vidurio, kai jis surinko dviženklį naudingumo balų skaičių.

Rokas Giedraitis per 24 minutes liko su 4 taškais (1/1 dvit., 0/3 trit., 2/2 baudų), 2 atkovotais kamuoliais, 1 perimtu kamuoliu, 2 pražangomis ir 4 naudingumo balais.

Šiose rungtynėse į „Fernando Buesa“ areną sugūžėjo maksimalus skaičius Vitorijos aistruolių – 15,008.

„Barceloną“ į priekį vedė Alexas Abrinesas, kuris per 30 minučių surinko 18 taškų, pataikydamas 6 tritaškius iš 8. Taip pat jis atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 12 naudingumo balų.

Baskų gretose labiausiai išsiskyrė Dariusas Thompsonas, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 15 taškų (4/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baudų), 8 rezultatyvūs perdavimai, 1 atkovotas kamuolys ir 23 naudingumo balai.

„Baskonia“: Vanja Marinkovičius 20, Dariusas Thompsonas 15, Daultonas Hommesas 14, Markusas Howardas ir Maikas Kotsaras po 9.

„Barcelona“: Alexas Abrinesas (6/8 trit.) ir Nicolasas Laprovittola po 18, Nikola Mirotičius 13, Sertačas Šanli 8.