Nuo NKL iki rinktinės pakilę „Žalgirio“ dubleriai: „Nelabai tuo patikėjau“

Dominykas Meškauskas
BasketNews žurnalistas
2023-06-03 07:15

Į rezervinę rinktinę pakviestas „Žalgirio“ dublerių narys Dovydas Butka į ją vykti neketina, vietoje jos panevėžietis atstovaus U20 jaunimo rinktinei.

Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr. Dainius Lukšta

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) prieš artėjantį pasaulio čempionatą pristatė naujovę – rezervinę rinktinę, į kurią buvo pakviesti 13 perspektyvių jaunųjų žaidėjų. Tarp jų atsidūrė ir du NKL krepšininkai.

Jaunuoliai į stovyklą rinksis liepos 12 d., o juos treniruos legendinio Greggo Popovichiaus asistentas San Antonijaus „Spurs“ klube Darius Songaila

Nors dauguma pakviestų krepšininkų savo vertę šį sezoną įrodinėjo LKL, aukščiausiose užsienio lygose ar už Atlanto, du žaidėjai šiame sąraše išsiskiria. 

Šį sezoną metamos baudos

71%
15,0
Pataiko: 15,0
Taiklumas: 70,9%
Vieta lygoje: 3
Geriausias pasiekimas: 26
Blogiausias pasiekimas: 6
Daugiausia pataiko: Motiejus Krivas

Mažiau Lietuvos krepšiniu besidomintiems sirgaliams Gyčio Nemeikšos ir Dovydo Butkos pavardės gali būti iš viso negirdėtos. Jaunuoliai šį sezoną dar rungtyniavo antroje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje NKL. 

Abu krepšininkai buvo svarbi dalis to, jog NKL taurę po 15 metų vėl susigrąžino Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipa. 

Nemeikša NKL pirmenybėse šį sezoną fiksavo 11,3 taško, 6,1 atkovoto kamuolio ir 15,9 naudingumo balo statistiką. 21-erių kaunietis taip pat tapo ir finalo ketverto MVP. Pusfinalyje ir finale 201 cm ūgio puolėjas rinko po 21 naudingumo balą. 

Krepšininkas trenerius žavi savo fizinėmis savybėmis. Kauniečio ūgis – 201 cm, o ištiestų rankų ilgis siekia 212 cm.

11 cm skirtumas tarp ūgio ir ištiestų rankų ilgio – išskirtinė savybė. Palyginimui, „Žalgirio“ bokšto Lauryno Biručio ūgis yra 216 cm, o ištiestų rankų ilgis – 222 cm (6 cm skirtumas). Vidutinis ūgio ir rankų ilgio skirtumas NBA lygoje – 10 cm.

„Apie kvietimą į rinktinę sužinojau kiek anksčiau, – prisiminimais su BasketNews dalijosi Nemeikša. – Su manimi susisiekė agentas ir pranešė, jog yra renkama rezervinė rinktinė, kurią treniruos Darius Songaila ir pasakė, kad esu į ją kviečiamas. Aišku, labai nustebino, iš pradžių nelabai tuo patikėjau. Tikrai smagu, supranti, kad esi stebimas ir įvertinamas, labai malonu.

Treneris po oficialaus paskelbimo paskambino man, pokalbis nebuvo labai ilgas, aptarėme pagrindinius dalykus. Pasakė, kad jei kils kokių klausimų, galiu bet kada skambinti. Tas parodytas dėmesys tikrai yra smagus.“

Tuo metu 19-mečio Butkos rodikliai NKL siekė 9,1 taško, 4,5 atkovoto kamuolio bei 9,5 naudingumo balo. 

Butka tokiu įvertinimu taip pat liko nustebintas, visgi jo džiaugsmą pristabdė tai, jog į rinktinės stovyklą jam atvykti tikriausiai nepavyks. 

„Prieš maždaug savaitę pranešė agentas, aišku, buvo labai netikėta ir smagu. Visgi tie jausmai buvo labai dvejopi, – BasketNews aiškino panevėžietis. – Tarsi daug džiaugsmo, bet iš tikrųjų stovykloje tikriausiai nedalyvausiu, nes ji dubliuojasi su U20 rinktine, o aš žaisiu būtent joje.

Tai buvo mano noras. Pakalbėjome su „Žalgirio“ dublerių treneriu Vytautu Pliauga ir agentu bei susidėliojome prioritetų sąrašą, kurio viršūnėje buvo jaunimo rinktinė. Paskutiniai metai su savo kartos rinktine, visiškai kitoks ir vaidmuo. Manau, kad toks sprendimas man yra geriausias.“

Nuotr. FIBA

Butka nebus vienintelis į stovyklą neatvyksiantis krepšininkas. Joje dalyvauti neplanuoja ir Arnoldas Kulboka. BasketNews žiniomis, klausimų kyla ir dėl Manto Rubštavičiaus, kuris vasarą individualiai sportuos JAV bei nėra aišku, ar spės laiku grįžti į Lietuvą. 

Nors Butka pasirinko jaunimo rinktinę, jaunasis žalgirietis neabejoja – naujoji rezervinė rinktinė yra puiki iniciatyva. 

„Idėja yra labai gera. Jauniems žaidėjams tai tikrai prideda labai daug motyvacijos. Kylantys žaidėjai turės progą pasirodyti, susipažinti su visa aplinka, galbūt jie ateityje ir temps rinktinę, – svarstė 19-metis. – Aišku, dauguma šiemet į pagrindinę rinktinę dar tikriausiai nepateks, bet vien šansas pasirodyti treneriams yra labai gera iniciatyva.“

„Aišku, labai puiki idėja, – komandos draugui „Žalgirio“ dubleriuose pritarė Nemeikša. – Vis tiek visi, kas sportuoja krepšinį Lietuvoje, nuo pat vaikystės svajoja žaisti už rinktinę. Tai yra tarsi svajonės išsipildymas, tuo pačiu leidžiantis rinktinės žmonėms geriau susipažinti su jaunaisiais žaidėjais, o mums – su treneriais ir visa sistema.“ 

Sulaukto kvietimo nustebintas Butka pripažįsta, jam asmeniškai toks įvertinimas yra labai svarbus ir prideda motyvacijos bei pasitikėjimo prieš pradedant karjerą aukštesniame lygyje. 

„Kadangi apie mane ne daug, kas šnekėdavo, labiau atkreipdavo dėmesį į kitus mano metų jaunuolius, man svarbu sulaukti šio pakvietimo. Jis man prideda ne tik motyvacijos, bet ir pasitikėjimo savimi. Nesulaukiu tiek dėmesio, bet šis pakvietimas parodė, kad visada esu stebimas“, – tikino jaunuolis. 

Butka savo skaičiais neišsiskiria, tačiau „Žalgirio“ dublerių vyr. treneris Vytautas Pliauga išskiria ne panevėžiečio statistiką, o kitus jo sugebėjimus aikštelėje bei net sulygina su „Žalgirio“ fanų numylėtiniu Arnu Butkevičiumi. 

„Jis yra be galo kovingas, labai naglas, tai yra labai svarbi savybė krepšininkui, – įspūdžiais apie Butką su BasketNews dalijosi Pliauga. – Dovydas aikštelėje yra drąsus, nebijo imtis iniciatyvos, turi stiprias lyderio savybes, įsiklauso į visas pastabas ir noriai ima informaciją. 

Jis gali žaisti nugara į krepšį, gali žaisti pikenrolą su kamuoliu, puikiai skaito situacijas, supranta, kada reikia padaryti pauzę, o kada eiti iki galo. Turi tvirtą kūną, puikiai ginasi tiek asmeniškai, tiek komandinėje gynyboje dėl savo aukšto krepšinio IQ. Galėčiau jį palyginti su Arnu Butkevičiumi, ne kartą šį sezoną rungtynių pabaigose jis pasiimdavo kamuolius puolime, ar smeigdavo tolimą metimą stovint per metrą nuo tritaškio linijos.“

Nors visų pakviestų jaunuolių galimybės ir potencialai kelia intrigą, Nemeikša išskiria žaidėjus, su kuriais susitikimo už kiek daugiau nei mėnesio prasidėsiančioje stovykloje laukia labiausiai. 

„Aišku, tikriausiai kaip ir visiems, įdomiausia bus stebėti už Atlanto žaidusius krepšininkus. Deividas Sirvydis, Ąžuolas Tubelis, Augustas Marčiulionis ilgai nematyti. Tas pats Arnoldas Kulboka, jei atvažiuos, jis žaidė Europoje, bet daug jo rungtynių stebėti nepavyko, o skaičiai tikrai buvo puikūs, tad labai įdomu, ką parodytų. Įdomu bus su jais susitikti ir pasivaržyti aikštėje, laukiu to“, – patikino 21-erių puolėjas. 

Visgi stovykloje Nemeikša susitikimo laukia ne tik su kitais žaidėjais. Sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje dažnai žaidžiantis kaunietis nekantrauja pamokų sulaukti ir iš Songailos. 

„Patirties bagažas pas trenerį tikrai – didžiulis. Jaunystėje buvau mažesnis ir smulkesnis, tad nebuvau jo pozicijos žaidėju, išstypau tik vėliau, tad per daug jo karjeros nesekiau, kažkiek buvau ir per jaunas, – pripažino atletas. – Tik dabar į tai atkreipiau daugiau dėmesio. Laukiu stovyklos, tikiuosi, kad pavyks iš trenerio išmokti kažko naujo, nes jo judesių bagažas ir sukaupta patirtis tikrai palieka įspūdį.“ 

„Wake Forest“ universitetą 2002 m. baigęs Songaila 8 karjeros sezonus praleido NBA lygoje. Naujasis Lietuvos rinktinės trenerių štabo narys taip pat atstovavo ir tokiems klubams kaip Maskvos CSKA, Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. 

Tiek Nemeikša, tiek Butka šį sezoną įrodė, jog NKL marškinėliai jiems jau yra per ankšti, o tai puikiai įrodo kvietimai nors ir į rezervinę, bet Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę. 

Tad kur jų karjera pakryps kitą sezoną? 

„Turėjau pokalbių apie ateitį ir su agentu, ir su jaunimo struktūros vadovu Gediminu Navicku – sakė Butka. – Aptarėme JAV variantą, tačiau nusprendėme, kad tikriausiai liksiu Lietuvoje. Kol kas negaliu atsakyti, kur tiksliai žaisiu kitą sezoną, yra kalbų su LKL komandomis, bet pliusų yra abiejuose variantuose. Iš dublerių išeina Motiejus (Krivas), tikriausiai ekipą paliks ir daugiau žaidėjų, tad mano vaidmuo smarkiai išaugtų. Aišku, perėjimas į LKL taip pat padėtų mano tobulėjimui. Manau, kad viską sužinosime greitai.“ 

Tuo metu Nemeikša taip pat negalėjo atsakyti tiksliai, tačiau jo atsakymas buvo konkretesnis – tikslas LKL. 

„Kol kas nieko tiksliai dar nežinau pats. Bet aišku, labai norisi kilti aukščiau. Yra kalbų su LKL klubais, tačiau kol kas nieko konkretaus. Viską pamatysime netolimoje ateityje.“

BasketNews žiniomis, Nemeikša sudomino Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.

Rezervinė rinktinė liepą sužais trejas draugiškas rungtynes. Po stovyklos dalis žaidėjų prisijungs ir prie pagrindinės vyrų rinktinės pasiruošimo planetos pirmenybėms. 

Į rezervinę rinktinę kviečiamų krepšininkų sąrašas:

Gynėjai: Augustas MarčiulionisMantas RubštavičiusArnas BeručkaDeividas SirvydisIgnas SargiūnasMatas Jogėla.

Puolėjai: Arnoldas KulbokaGytis NemeikšaDovydas ButkaLukas Uleckas.

Vidurio puolėjai: Marekas BlaževičiusĄžuolas TubelisDanielius Lavrinovičius.

„Basketnews.lt podkastas“: Komentarai:

Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.