Panevėžyje norintis likti Lipkevičius: apie „7bet-Lietkabelio“ lubas ir Čanako ateitį

Lukas Katilius
BasketNews žurnalistas
2023-06-09 22:23

Vytenis Lipkevičius džiaugėsi, jog tiek varžovai, tiek žurnalistai kasmet reikalauja iš „7bet-Lietkabelio“ gerų rezultatų.

Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ kapitonas Vytenis Lipkevičius nori žaisti komandoje ir kitą sezoną bei džiaugėsi pasikeitusiu varžovų ir žurnalistų požiūriu.

Aukštaitijos ekipa penktadienį Šiauliuose 84:72 nugalėjo Jonavos „CBet“ ir bronzinėje serijoje triumfavo 3-2.

Lipkevičiui ir „7bet-Lietkabeliui“ tai yra ketvirtas LKL sezonas iš eilės, kai komanda iškovoja medalius.

„Po rungtynių Panevėžyje gan atvirai pasikalbėjome, – pralaimėjimą trečiajame mače prisiminė Lipkevičius. – Džiugu, kad dauguma žaidėjų nepriėmė asmeniškai to, ką norėjome pasakyti, o suprato esmę ir vyriškai sureagavo.

Ne problema pralaimėti Jonavai, nes tai yra gera komanda, bet aš manau, kad tose rungtynėse, kurias pralaimėdavome, matėsi, kad neatiduodame viso savęs.

Trenerį Šeškų aš gerai pažįstu, tikrai nesitikėjau lengvos serijos. Jiems truputį davė, jog jie turėjo papildomas kelias laisvesnes dienas, pradžioje serijos šviežumas kitas buvo. Kuo toliau ėjome, tuo labiau mūsų pranašumas pradėjo lįsti, nes visą sezoną esame pripratę prie ilgų kelionių ir daugybės rungtynių.

Sezonas asmeniškai vienas iš sunkesnių, bet džiugu, kad tose situacijose, kai buvome iki čia (aut. past. rodo į kaklą) į rudą įkritę, bet parodėme teisingus charakterius ir teisingai sureagavome.

Kažkas pasakė, kad aš, treneris ir Gabas per ketverius metus laimėjome aštuonis medalius. Reikia pasidžiaugti tokia atkarpa. Nesvarbu kaip, svarbu laimėjome ir visi prisimins, kad buvome treti.“

Lipkevičius turi galiojančią sutartį iki 2024 m. su Panevėžio klubu. 34-erių puolėjas norėtų ir toliau žaisti klube, tačiau neatmetė ir kitų variantų.

„Kontraktas yra, – sakė Lipkevičius. – Tačiau nežinome, ar treneris liks, ar neliks. Norėčiau likti, bet ar liksiu – pagyvensime ir pamatysime.“

Kiekvieną vasarą „7bet-Lietkabelis“ susiduria su klausimu – ar pavyks išsaugoti vyriausiąjį trenerį Nenadą Čanaką. Lipkevičius užtikrintai sako, jog norėtų dirbti su juo.

„Turime tikrą žmogų, kuris bendrauja, gerbia visus. Buvo miela ir malonu dirbti, tai aišku, kad norėčiau dar padirbėti kartu“, – sakė kaunietis.

– Paminėjote mačą Panevėžyje, kai padarėte 29 klaidas. Kokias bėdas išsiryškinote per pokalbį? Treneris Šeškus užsiminė, kad pakeitėte step-out'o gynybą.
– Aš manau, kad treneriai pamatė, jog totaliai neveikia tas dalykas ir truputį pakeitėme. Praeitose rungtynėse matėsi, jog jie nustebo, kad mes ne viską taip step-out'iname kaip visada. Šiandien matėsi, kad buvo geriau pasiruošę, bet penktoms rungtynėms ruoškis nesiruošęs. Per tokį trumpą laiką, kai vieni su kitais žaidi, tai lemia viską atkovotas kamuolys, sunkesnis metimas, užsivedimas.

Žiūrovai buvo vau. Kažkas naujo žaisti savo salėje, bet ne savo salėje lemiamas rungtynes. Žiūrovų susirinko daug, bet atmosfera buvo žiauriai gera. Mes pripratę, kad „Kalnapilio“ arenoje trekas truputį numuša garsas, o dabar jis buvo vau. Daug įdomių dalykų buvo, bet džiaugiuosi, kad laimėjome.

– Kaip kapitonas, ar užkūrinėjote prigesusią komandą?
– Aš nemanau, kad prigesusi buvo komanda, bet patys žaidėjai truputį pasimetė ir pradėjo dvejoti. Niekada nemėgau reikštis ir kalbėti, aš manau, kad visą laiką yra geriausia pavyzdį rodyti.

Mano darbas buvo, kad žaidėjai matytų, jog aš nepasiduodu, aš bėgu. Jie jungiasi paskui mane. Džiaugiuosi, kad pasirinko teisingą kelią ir ėjo paskui mane.

– Paminėjote per ketverius metus iškovotus aštuonis medalius su „7bet-Lietkabeliu“. Su kuo tai labiausiai sietumėte?
– Treneris yra pagrindinė figūra. Jis čia sukūrė visą administraciją, asistentus, viską. Aišku, nereikia pamiršti ir manęs su Gabu (Maldūnu). Mes jau susigrojome, nustatėme toną ir taisykles, kurias atėję žaidėjai žino ir mato. Buvo geras bendras įdirbis tiek administracijos, tiek trenerių štabo. Daug žaidėjų keitėsi, bet dvasia ir stilius liko tas pats. Reikia pasidžiaugti.

– Kaip galėtumėte įvertinti sezoną?
– Asmeniškai, kai baigėsi rungtynės, tai buvo labiau ne džiaugsmas didelis, o palengvėjimas, kad pagaliau padarėme, ką reikia.

Europos taurė buvo super, KMT užšokome pusfinalyje ant „Žalgirio“. LKL sezono gale strigome, manau, kad ir patiems buvo klausimų, ar mes būsime ketvirtfinalyje – šiaip taip išsikapanojome. Su „Žalgiriu“ buvo ir gerų rungtynių, ir nelabai. Apibendrinant, rezultatu esu labai patenkintas. Manau, kad 9 su pliusu tikrai reikia parašyti.

– Kiekvienais metais kalbama, jog „7bet-Lietkabelis“ siekia lubas. Kaip jūs galvojate, įvertinus klubo resursus, ką įmanoma pasiekti?
– Praeitais metais parodėme, ką galima pasiekti. Aš galiu pasakyti, kad man labai patinka, jog tiek visos komandos, tiek jūs (aut. past. žurnalistai) kiekvieną sezoną iš mūsų reikalaujate daug. Tai reiškia, kad mes užsitarnavome požiūrį: jūs mūsų nebestebinate ir norite, kad tai įrodytume.

Kai treneris atėjo, jis mums įskiepijo, jog prieš bet ką galime žaisti. Galime pralaimėti, bet negalime pasiduoti. Sakoma, kad dangus yra riba. Pailsėsime, pažiūrėsime kas liks komandoje. Dabar gal pašvęskime.

– Kaip švęsite?
– Gerai švęsime – lietuviškai. Pradėsime kelyje Šiauliai-Panevėžys, o užbaigsime Panevėžyje (juokiasi).

– „7bet-Lietkabelyje“ esate gana ilgai. Ar prisidedate prie žaidėjų pritraukimo vasarą?
– Faktas, ypač su lietuviais. Tenka ir paskambinti, ir pasakyti, kas čia bus, ką gausi, kas bus, kaip būsi priimtas. Jaučiasi tas tiek iš manęs, tiek iš Gabo. Jaučiame, kad esame trenerio dešiniosios rankos. Stengiamės padėti, jei paprašytų.

– Ar tikitės gauti vietą Europos taurėje?
– Europos taurė nėra turnyras, kuris vyksta sportiniu principu. Iš sportinės pusės, manau, turėtume. Bet kaip ten bus nežinau. Norėtųsi. Dveji pastarieji metai buvo konkurencingi. Mes savo padarėme, o dabar tegul valdžia derinasi.

– Ar norėtumėte, kad liktų treneris Čanakas?
– Ypač po praėjusios vasaros likome ir aš, ir Gabas, nors turėjome tikrai geresnių pasiūlymų. Likome čia, nes žinome, ką gauname. Turime tikrą žmogų, kuris bendrauja, gerbia visus. Buvo miela ir malonu dirbti, tai aišku, kad norėčiau dar padirbėti kartu. Tačiau pagyvensime ir pamatysime.

Čanako komentaras:

Šeškaus komentaras:Komentarai:

Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.