„Wolves“ atskleidė šio sezono biudžetą, Taylorui reikės operacijos

2023-09-23 22:32

„Wolves“ krepšinio operacijų vadovas Algimantas Bružas įvardijo, kad komanda žaidėjų ir trenerių atlyginimams šį sezoną skirs 2,8-2,9 mln. eurų. Kelio skausmus jaučiančiam Jeffery Taylorui reikės operacijos, dėl kurios jis negalės žaisti dar apie mėnesį.

Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Vilniaus „Wolves“ krepšinio operacijų vadovas Algimantas Bružas atskleidė komandos šio sezono biudžetą bei prasitarė, kad traumuotam Jeffery Taylorui prireiks operacijos.

Bružas teigė, kad „Wolves“ ekipos biudžetas šiame sezone sieks nuo 4,5 iki 4,7 milijonų eurų. Žaidėjų ir trenerių atlyginimams iš jų bus skirta nuo 2,8 iki 2,9 mln.

„Išaugo labai kaštai, – skirtumą tarp viso biudžeto ir skiriamos sumos žaidėjams, pokalbyje su Tomu Langviniu prieš rungtynes su „Gargždais“ aiškino Bružas. – Yra arenos nuoma, kelionių kaštai gerokai išaugę, Europos taurė labai daug pinigų suvalgo, žaidėjų gyvenimas, medicina. Kaštai yra tikrai išaugę ir sakykime, kad biudžetas žaidėjams nėra kardinaliai pasikeitęs. Jis yra šiek tiek didesnis nei pernai.“

Nuo LKL sezono pradžios „Wolves“ susiduria su traumų problemomis. Pirmajame mače Šiauliuose komandai nepadėjo Rasheedas Sulaimonas, Džordže Gagičius ir Tayloras.

Milžinišką patirtį Eurolygoje sukaupęs Tayloras tiek pernai, tiek šiemet yra projektuojamas vienu „Wolves“ lyderių, tačiau Bružas atskleidė, kad jam teks gultis ant operacinės stalo.

„Mes tikėjomės, kad jis padės mums nuo pasirengimo pradžios. Mes žinojome, kad jis atvažiuos su nedidelėmis problemomis, kurias turėjo išsispręsti per savaitę. Atlikus papildomus tyrimus, paaiškėjo, kad jis turi ataugėlę kelyje, kuri trinasi su raiščiais. Dėl to jam pastoviai skauda.

Priimtas sprendimas yra daryti operaciją. Po operacijos reabilitacija užtruks dar maždaug tris savaites. Tikimės, kad jis bus pasiruošęs žaisti maždaug po mėnesio, galbūt šiek tiek vėliau. Operacija kol kas nėra atlikta“, – Tayloro situaciją aiškino Bružas.

Vienas Vilniaus komandos vadovų apibendrino vasaros darbus bei pasidžiaugė komplektacija.

„Dabar atrodo neblogai viskas, – apie naujo sezono sudėtį kalbėjo Bružas. – Išskyrus tai, kad turime labai daug traumuotų žaidėjų. Galbūt sėkmė nebuvo mūsų pusėje. Iš kai kurių žaidėjų tikėjomės, kad jie galės pradėti pasirengimą, bet yra traumuoti.

Pats darbas nebuvo lengvas. Mums truputį apsunkino situaciją, nes pernai nepasiekėme to, ką turėjome pasiekti, negavome garantuotos vietos Europos taurėje. Mums reikėjo laukti gan ilgai ir šiek tiek viskas nusitempė į liepos mėnesį, kai jau daug žaidėjų, kurių mes norėjome, buvo susitarę su kitomis komandomis. Procesas tikrai nebuvo paprastas, bet man atrodo, kad mūsų visų trijų (BasketNews past. Bružo, Rimanto Kaukėno, Kęstučio Kemzūros) komunikacija ir visiškai komandinis darbas galiausiai atnešė neblogus rezultatus bent jau ant popieriaus. Kaip bus – pamatysime.“

Naujausiu komandos papildymu tapo pasaulio čempionato sužibėjęs Artūrs Žagars. Nors buvo kalbų, kad tik po pirmenybių „Wolves“ susidomėjo latviu, Bružas paneigė šiuos gandus.

„Su Artūro agentu palaikėme ryšį visą vasarą. Savo pasirinkimu sąraše jį turėjome labai aukštai. Galiausiai viskas pasisuko ta linkme, kad jis nusprendė surizikuoti, nuvažiuoti į čempionatą, žinodamas, kad turėsime labai didelį vaidmenį, ir taip atkreipti į save Eurolygos, NBA komandų dėmesį.

Ši rizika jam pasiteisino. Matėme, koks čempionatas ir kas dėjosi po čempionato – visiškas chaosas. Staiga jis turi labai daug dėmesio, staiga jis nežino, ką jis toliau darys su savo karjera. Staiga net agentas nėra tikras, ar jis tikrai toliau dirbs su šiuo žaidėju, nes atsirado daugybė kitų agentų, daugybė kitų pasiūlymų. Įsitraukė net Kinija. Žodžiu, absoliutus chaosas. Atsidūrėme visiškoje nežinomybėje, bet viskas išsirutuliojo gerai. Manau, kad padėjo ir Kaukėno pažintis Stambulo komandoje. Labai esame dėkingi Maurizio Gherardini. Jau labai anksti tas planas buvo sudėliotas ir jis mumis pasitiki, kaip organizacija, bei mano, kad Artūrui pasiruošimas Eurolygai mūsų komandoje būtų labai tinkama vieta. Sutarimas įvyko, „Fenerbahče“ jį pasirašė galiausiai ir pagal sutarimą perleido mums šiam sezonui“, – Žagaro atvykimo istoriją nupasakojo Bružas.

Taip pat Bružas paatviravo, kiek po pasaulio čempionato pakito Žagaro kaina rinkoje.

„Prieš čempionatą jis irgi nelabai norėjo rašytis. Aišku, jei būtum ant stalo dėjęs daug pinigų, tai jis gal būtų nusileidęs. Tačiau lyginant pinigus vasarą ir po čempionato, tai sakyčiau pasikeitė trigubai. Bet mes nieko nepralaimėjome, nes didelę dalį atlyginimo dengs „Fenerbahče“, – kalbėjo Bružas.

Nuo kovo mėnesio „Wolves“ vyriausiojo trenerio pareigas užima Kęstutis Kemzūra. Bružas įvardijo, kokį teigiamą pokytį su šiuo strategu jis pamatė bei gailėjosi, jog treneris neturėjo tinkamo pasiruošimo laikotarpio su komanda.

„Užuomazgas pamatėme praėjusio sezono pabaigoje su jo atvykimu, su jo darbu. Pajautėme didžiulį progresą pasirengime rungtynėms, treniruočių procese.

Rungtynių metu mes norime labiau žaisti protingą krepšinį, ieškoti persvarų, jas atakuoti. Mes norime būti protingesni gynyboje kartais, ne tokie agresyvūs, ne tokie per daug statantys va bank. Norisi truputį balanso. Manau, su Kęstu tą turime.

Žiūrėsime, tikimės, kad viskas pavyks gerai. Kol kas tik pozityvūs požymiai ir viskas tvarkoje. Asmeniškai jo šiek tiek gaila, nes jis neturėjo tinkamo pasirengimo sezonui. Dėl tų traumų, dėl visų problemų jis negalėjo tinkamai ruošti komandos. Bet taip yra su krepšiniu kartais. Planuoji, dėlioji ant popieriaus, o gaunasi nenumatyti dalykai, kaip traumos, kurios daro savo įtaką“, – sakė Bružas.Komentarai:

Sako vis arenos nuoma, kai savininkui arena priklauso, iskart nesinori skaityt...
2023-09-24
+22
Atsakyti
O arenos darbuotojams nereikia atlyginimų mokėti? Amortizaciniai kaštai? Visa tai yra normalus verslas. Žalgiris taip pat įtraukia arenos kaštus į savo biudžetą. Tik tie kažtai tikriausiai mažesni nei nuomojant kokiems nors koncertams.
2023-09-24
Atsakyti
Oksimoronas  ⭐ 
vien tai, kad viešoje erdvėje komunikuoja ne vyr. treneris, o kiti žmonės, yra didelis red flag Kemzūros atžvilgiu. Kalbėt nemoka?
2023-09-23
+13
Atsakyti
Grunwaldas  ⭐ 
Taylor'as isdure vilkus. Nuo pavasio tiek laiko buvo ir nepadare normaliu tyrimu, na tikrai dirba kaip megejai :))
2023-09-23
+45
Atsakyti
bet užtat arenoje pasikvietė swan ir gureviciute. kas svarbiau?
2023-09-23
+22
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 5

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.