11 tritaškių pataikęs Smithas atvedė „Nuggets“ į pergalę

2009-04-14 09:12

J.R.Smithas sužaidė rezultatyviausias savo karjeros rungtynes, o Denverio „Nuggets“ ekipa (54-27) iškovojo triuškinančią pergalę. „Nuggets“ savo aikštelėje 118:98 (25:33, 37:25, 24:21, 32:19) sutriuškino Sakramento „Kings“ krepšininkus (16-65).

Iškovoję 54-ąją pergalę „Nuggets“ krepšininkai pirmą kartą per 21 metus užsitikrino namų aikštės pranašumą atkrintamosiose varžybose. Negana to, Denverio klubas tapo Šiaurės Vakarų diviziono nugalėtojais.

Šias rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po pirmųjų 12 minučių buvo priekyje 8 taškų skirtumu – 33:25. Tačiau antrajame kėlinyje savo solinį pasirodymą pradėjo Smithas. Krepšininkas vien per šį ketvirtį pataikė 4 tolimus metimus ir išvis surinko 14 taškų. Tuo tarpu komandos ilsėtis išėjo jau pirmaujant „Nuggets“ ekipai – 62-58.

Paskutiniame kėlinyje sužaidus 3 minutes komandas teskyrė 6 taškai (89:83), tačiau tada šeimininkai surengė spurtą 12:0 ir skirtumas tapo kone triuškinantis – 101:83.

Net 11 tritaškių pataikęs Smithas pagerino savo karjeros rezultatyvumą. Gynėjas per beveik 30 minučių sugebėjo pelnyti 45 taškus (2/4 dvitaškių, 11/18 tritaškių, 8/8 baudų), atkovoti 4 ir perimti 1 kamuolį bei atlikti 1 rezultatyvų perdavimą.

Pataikytų tritaškių per vienerias rungtynes rekordas priklauso Kobe Bryantui ir Donyellui Marshallui. Jie per vieną susitikimą pataikė po 12 tolimų metimų.

„Jeigu būčiau žinojęs, kad rekordas yra 12 tritaškių, tada būčiau paskutinės atakos metu metęs dar kartą į krepšį“, – po rungtynių žurnalistams teigė „Nuggets“ gynėjas.

Sėkmingai šiame mače žaidė ir Linas Kleiza. Lietuvis per 23 minutes pelnė 17 taškų (6/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 5/6 baudų), atkovojo 7 kamuolius bei 2 kartus prasižengė.

„Nuggets“: J.R.Smithas 45, Carmelo Anthony 21 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), Linas Kleiza 17, Nene 13, Kenyonas Martinas 13.

„Kings“: Ike Diogu 32 (11 atk. kam.), Bobby jacksonas 18 (12 rez. perd.), Francisco Garcia 14, Jasonas Thompsonas 13 (9 atk. kam.), Andresas Nacioni 10 (9 atk. kam.).