Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Praėjus dar vienai savaitei krepšinio naujienų tinklapis „BasketNews.lt“ pristato rubriką „Lietuvos krepšininkų savaitės „Top 5“, kurioje pateikiami geriausi mūsų šalies krepšininkų pasirodymai.

Pateikiame geriausiai žaidusių Lietuvos krepšininkų bei krepšininkių penketukus lapkričio 15 – lapkričio 21 dienomis.

Užsienyje žaidžiantys vyrai:

Kšyštofas Larinovičius, Sienos „Montepaschi“: 2 rungtynės, vid. 19,5 minutės, 16,5 taško, 4,5 atk. kam., 1,5 per. kam.

Lavrinovičius šią savaitę aikštėje praleisdavo mažiausiai laiko iš visų į penketuką patekusių lietuvių, tačiau tai nesutrukdė „Montepaschi“ puolėjui pasiekti 16,5 taško vidurkį. Sėkmingas lietuvio žaidimas padėjo Sienos ekipai nugalėti Eurolygos čempionus bei sustiprinti savo pozicijas C grupėje.

Donatas Motiejūnas, Trevizo „Benetton“: 2 rungtynės, vid. 23 minutės, 17 taškų, 7 atk. kam., 1,5 per. kam.

Ši savaitė labai gerai susiklostė ir „Benetton“ aukštaūgiui. Lietuvio komanda iškovojo abi pergales, o Motiejūnas Italijos čempionate įmetė 23 taškus bei sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

Linas Kleiza, Toronto „Raptors“: 3 rungtynės, vid. 11,7 taško, 5,3 atk. kam., 1 per. kam.

Po Achilo sausgyslės traumos atsigavęs Kleiza šią savaitę vėl demonstravo sėkmingą žaidimą. Toks lietuvio žaidimas neliko neįvertintas, o „Raptors“ puolėjas buvo įtrauktas į kandidatų sąrašą, kurie gali būti išrinkti į NBA „Žvaigždžių dienos“ rungtynes.

Rimantas Kaukėnas, Sienos „Montepaschi“: 2 rungtynės, vid. 29 minutės, 12,5 taško, 2 atk. kam., 3 rez. perd.

Po savaitės pertraukos į geriausiųjų penketą vėl pateko „Montepaschi“ gynėjas. Kaukėnas aštriais prasiveržimais ne tik draskė varžovų gynybą, bet ir puikiai asistavo komandos draugams.

Gintaras Kadžiulis, Podgoricos „Budučnost“: 2 rungtynės, vid. 25,5 minutės, 17,5 taško, 1,5 atk. kam., 2 rez. perd.

Ši savaitė tiek Kadžiuliui, tiek „Budučnost“ buvo labai sėkminga. Juodkalnijos klubas iškovojo dvi pergales, o vieną iš jų pasiekė prieš Antano Sireikos  treniruojamus „Šiaulius“. Kadžiulis į buvusios komandos krepšį įmetė 12 taškų bei buvo vienas geriausių aikštėje.

Lietuvoje rungtyniaujantys vyrai:

Jonas Valančiūnas, Vilniaus „Lietuvos rytas“: 2 rungtynės, vid. 28 minutės, 17 taškų, 8,5 atk. kam., 2 blk.

Perspektyviausias Lietuvos jaunasis talentas šią savaitę sužaidė dvejas labai geras rungtynes. Vidurio puolėjas Eurolygos rungtynėse su Zagrebo „Cibona“ buvo sunkiai sulaikomas, o jo 26 naudingumo balai padėjo vilniečiams iškovoti pirmąją pergalę.

Rolandas Alijevas, Kėdainių „Nevėžis“: 2 rungtynės, vid. 35 minutės, 26,5 taško, 6,5 atk. kam., 5 rez. perd.

Fantastišką sportinę formą ir toliau demonstruoja Alijevas. „Nevėžio“ įžaidėjas šią savaitę buvo nesulaikomas, o jo 31 taškas į Prienų „Rūdupio“ krepšį padėjo kėdainiškiams iškovoti svarbią pergalę.

Aidas Viskontas, Vilniaus „Perlas“: 2 rungtynės, vid. 34,5 minutės, 25 taškai, 3,5 atk. kam., 3 rez. perd.

Pralaimėjimų seriją pagaliau pavyko nutraukti „Perlui“. Sostinės komanda šią savaitę iškovojo dvi pergales iš eilės, o labiausiai vilniečiai už tai turėtų dėkoti Viskontui, kuris abu kartus vedė savo komandą į pergalę.

Tomas Delininkaitis, Kauno „Žalgiris“: 2 rungtynės, vid. 16,5 minutės, 10,5 taško, 3 rez. perd., tritaškiai 57%.

Dar vieną stabiliai sėkmingą savaitę sužaidė Delininkaitis. Žalgirietis tritaškius metė pavydėtinu taiklumu, o jie padėjo „Žalgiriui“ nugalėti Maskvos srities „Chimki“ Eurolygoje bei Lietuvos grandų mūšyje pažeminti Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Tomas Rinkevičius, Panevėžio „Techasas“: 2 rungtynės, vid. 30 minučių, 14 taškų, 4,5 atk. kam., 7,5 rez. perd.

Trečias įžaidėjas šios savaitės „Top 5“, kuris šią savaitę demonstravo solidžius rezultatus. Rinkevičius ne tik sėkmingai pats rinko taškus, tačiau ir puikiai juos padėjo pelnyti komandos draugams, o svarbiausia – padėjo nugalėti „Kauno TrioBet“ bei „Šiaulių“ klubus.

Geriausios savaitės krepšininkės

Aušra Bimbaitė, Kauno „VIČI-Aistės“: 3 rungtynės, vid. 22 minutės, 13,6 taško, 5 atk. kam., 4,6 rez. perd., 2 per. kam.

Viena labiausiai patyrusių Lietuvos čempionato žaidėjų šį sezoną yra svarbiausia „VIČI-Aisčių“ krepšininkė Eurolygoje. Tuo tarpu vietiniame fronte Mantas Šernius Bimbaitę stengiasi patausoti. Vis dėlto pademonstruoti solidžius rezultatus gynėja spėja ir per mažiau nei 20 aikštelėje praleidžiamų minučių.

Giedrė Paugaitė, Kauno „VIČI-Aistės“: 3 rungtynės, vid. 24 minutės, 12,3 taško, 5,6 atk. kam., 1,3 blk.

Jaunajai „VIČI-Aisčių“ komandos aukštaūgei iki antrojo dvigubo dublio Eurolygos turnyre pritrūko vos vieno atkovoto kamuolio. Puikiai po krepšiais kovojanti Paugaitė po pirmųjų keturių mačų tarp visų Eurolygos krepšininkių dalijasi 5-7 vietas pagal puolime atkovotus kamuolius.
Irma Raugaitė, Klaipėdos „Lemminkainen“: 2 rungtynės, vid. 29 minutės, 19,5 taško, 5 atk. kam., 3,5 per. kam.

Lietuvos moterų krepšinio lygos debiutantėms palaužti sidabro medalių laimėtojos „Lemminkainen“ ekipos praėjusią savaitę nepavyko per abejas žaistas rungtynes. Uostamiesčio komandą abukart į pergalę vedė puikiai rungtyniavusi Raugaitė. 26 metų 176 cm ūgio gynėja šeštadienio mače pelnė net 31 tašką. Šį sezoną vienu daugiau yra surinkusi tik „LKKA-Kauno“ gynėja Santa Okockytė.

Giedrė Kirstukaitė, Utenos „Utena“: 2 rungtynės, vid. 39,5 minutės, 16 tšk., 12 atk. kam.

Po kelerių metų pertraukos į Lietuvą grįžusi rungtyniauti kaunietė per trumpą laiką tavo viena „Utenos“ komandos lyderių. Tuomečio „Lietuvos telekomo“ dublerių komandoje rungtyniavusi Kirstukaitė turi nemažai kovų Lietuvos čempionate patirties, tačiau vien jos indėlio „Utenos“ pergalėms gali būti maža. Debiutantės pirmąjį pirmenybių ratą baigė savo sąskaitoje turėdamos vieną pergalę.

Ligita Kinkevičienė, Kauno „Laisvė-KRS“: 1 rungtynės, 37 minutės, 31 taškas, 7 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam.

Rezultatyviausia Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) krepšininkė šį sezoną pirmą kartą perkopė 30 taškų ribą. Vis dėlto itin sėkmingo jos žaidimo pergalei prieš daugkartines šalies čempiones „VIČI-Aisčių“ krepšininkes nepakako. Norėdamas įveikti tituluotas varžoves „Laisvės-KRS“ strategas Andrius Kuliešius savo komandoje privalo atrasti dar kelias lyderes.